Wednesday, February 5, 2014

I'm back......Ose gjysem back...ose back vetem per pak...ose nuk jam fare back se nuk e di nese deri ne fund do ta bej publish kete post...Nuk e di c'me ka gjetur, pas muajve te sulmit jam bere nje pertace e papare! Kam kaq dite qe dua t'i rikthehem blogut, por e shtyj dhe e shtyj dhe e shtyj. E para sepse mendoja qe duhet te gjeja nje menyre spektakolare per t'u rikthyer, qe te justifikoja mungesen e gjate dhe ju te me falnit :P E dyta, sepse keto kohe jam pak shterp sa i perket frymezimit, si ne te shkruar dhe ne te folur, me ka mallkuar Ilir Shaqiri me duket :D :P E treta, qe ne fakt duhet te ishte e para sepse eshte arsyeja kryesore, aparati ka nja dy muaj qe po me ben numra dhe une nuk kam vajtur akoma ta rregulloooooj! Dakort mund te isha rikthyer vetem me fjale, pa foto, por sikur s'ka shume lezet, keshtu qe i hodha poshte te gjithe mendimet per rikthim spektakolar, me fishekzjarre dhe hartime te gjata dhe vendosa te kthehem ne menyre sa me modeste te mundshme, me foto me celular dhe pak rreshta :D Foto jane bere dje, para se te nisja "Sillikonin" ne radio NRG dhe veshja pati shume sukses ne Instagram, keshtu qe une vendosa ti postoj edhe ketu.
Kaq per kete rikthim, ndonjehere shkurt eshte me mire sesa gjate, do te thoshte filozofi i famshem N.N :D Besoj do te shihemi se shpejti, ose se largu hahahahahahaaha :P

25 comments:

 1. Aulona e kemi pritur kete moment..Sa mire qe na u riktheveeeee :) :* (po hedh une fishekzjarret per ty)Fiziku yll fare,e jete sa me te gjate aparatit tani e tutje!Kjo palltoja super e bukur ,bluza gjithashtu..Do ishte paksa edhe me e bukur ns cizmet do ishin te zeza po ashtu..Xoxo Sao!

  ReplyDelete
  Replies
  1. E dija qe ti mezi po me prisje dhe ti bashke me shume te tjera qe me keni shkruar ne Fb dhe Instagram jeni arsyeja kryesore perse vendosa te rikthehem ne blog :) :*

   Delete
 2. Uuu disco disco :D Po festoj qe u riktheve dmth :) dhe ska nevoje fare per fishekzjarre, sepse ti e tille je vet me gjthc qe thua ketu :)p.s/ sillikoni dje ishte super fare, dmth mua cdo sillikon me le me shijen qe ishte me i mire se paraardhesi dhe me pak i mire se pasardhsi :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hahahahahahaa Xheni te falenderoj shume per gjithe keto fjale te bukura qe ke shkruar ne nje mesazh te vetem. Ta siguroj qe neser "Sillikoni" do jete edhe me i bukur se i te martes :D

   Delete
 3. Hahahah vetem fjalen "shterpe" nuk duhet ta kishe permendur :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ne mendime Edlira...ne mendime...;) :D

   Delete
 4. Mire se u riktheve, veshja sh e goditur.

  na kish mare malli.

  Xoxo lulu.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Faleminderit e dashur Lulu qe vazhdon ti qendrosh besnike ketij blogu :) Te pershendes!

   Delete
 5. Aulona sa me kishte marre malli per blogun tend, mireserdhe dhe te lutem mos mungo me :( Me kete veshje ke bere nje rikthim te denje :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Do te perpiqem shume te mos bej me mungesa, por nuk e di sa do t'ja dal :P :P

   Delete
 6. Sikur te kishe veshur nje pale xhince dhe jo aato patallonat do ja kishe dale tek kjo veshje :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ke te drejte, kete here kam veshur xhinse, por te jap fjalen qe ne postin e rradhes do vesh nje pale xhinCe ;)

   Delete
  2. I ben kto fotot moj aulon sikur e ke nga halli jo nga qefi kte blog...po rregullohu i cik dreqi e mori se fashion blog eshte :( floket sikur po shkund tapetet , ajo bluza 7 dollareshe tek ebay kinez ....sdua te te ofendoj e dashur por nuk mund te jene foto blogu keto :(

   Delete
  3. Ne fakt me ke ngrene ca dollare e dashur, sepse e kam blere plote 17 dollare bluzen :'( Ca te bej varfanjak jemi, s'kemi mundesi te blejme te net-a-porter, na shkoi jeta me mall kinez :'( :'( Sa per fotot ke te drejte, mund edhe ti rregulloja pak dreqi e mori, por po i rregullova une fotot dhe floket ti s'do me ndjekesh me dhe as do me shkruash me se do filloj te te pelqej shume pastaj keshtu qe me mire ti leme keshtu si jane them une, qe te te jap ty dhe pikave te tua (qe kaq shume me kishin munguar:D) mundesine per te komentuar serish ;) :D Puc, puc e dashur

   Delete
  4. he mi se si beson njeri me kto qe gjoja un me komentin tim ofendova vajzat pa gjendje te mire ekonomike edhe mua me kishe munguar shume e dashur sidomos veshjet e tua pa lidhje :)

   Delete
  5. MOJ VAJZE PO PSE FUTESH NE KETE BLOG KUR E KE TE QARTE IDENE TENDE PER AULONEN DHE MENDON SE VISHET PA LIDHJE.IK MI FUTU NE BLOGJET E TJERA QE KAN LIDHJE PER TY E NA LER NE TE TJEREVE QE E SHIJOJME KETE BLOG MOS LEXOJME KOMENTET E TUA PA LIDHJE.NA E BEJ KETE NDER.

   Delete
  6. Boo booo... Vajza sinqerisht une nuk mund ta kuptoj se si ju harxhoni kohen tuaj me dicka qe nuk ju pelqen... Sot jetojme ne kohet ku larmishmerite e zgjedhjeve jane + infinity, nqs nuk ju pelqen dicka eshte shume e thjeshte, zgjedhjen e keni ne duart tuaja mos e ndiqni ate :D C'ti beje nje here e nje kohe qe laj thaj nje gje kishe, e mire e keqe ishim te detyruar.. Por sot??? Ju lutem nese nuk ju pelqen ky blog mos e beni "pis" me komentet tuaja ;) xoxox

   Delete
 7. Me vjen cudi sesi akoma disa njerez nuk e kane kuptuar qe blogu jo medoemos duhet te kete lidhje me moden. Aq me teper qe zonjusha e ka thene dhe sterthene qe blogun e ka per qejf dhe mund te shkruaj e te dali si te doje. Nuk jam kundra kritikes, jo te gjithe pelqejme te njejtat gjera por pak me vetepermbajtje, s'ka nevoje per ofendime.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Me fal po pse publikon veshje atehere???? Une nuk e kuptoj dallimin e nje blogu tjeter qe eshte blog mode me kete blog ku 80% e postimeve jane foto te kombinimeve ose corap-imeve:) te Aulones.

   Delete
  2. Qe ska lidhje me moden eshte e dukshme, po dhe qe ska lidhje as me shijen edhe kete e morem vesh (se per te pasur shije nuk duhet domosdoshmerisht te ndjekesh moden), po me cfare ka lidhje kjo s'u kuptua ndonjehere:). Do me mbetet merak se tani qe dhe nuk shkruan me njeri ketu do mbetet pa identitet:)

   Delete
 8. Ajo fytyra e luanit ( bluzja ne pergjithesi ) eshte shume e kendshme se fytyra jote...syzet nuk te shkojne fare, te tregojne fytyren te gjate, floket jane te tmerrshem...pastaj xhinset, pastaj cilesia e fotove dhe pastaj pozicioni yt...
  Me vjen keq qe prezantohesh ne kete menyre, sepse nqs ndermerr dicka une mendoj ta marresh me seriozisht. Perdersa blogu yt rreshtohet ne blogjet shqiptare duhet te jesh me e ndergjegjshme sepse ndoshta je e informuar me shume se une qe kjo menyre komunikim po merr permasa ne te gjithe boten. Mendoj se ke mjaft pozicione te tjera per te shprehur mendimin tend nepermjet fjaleve,permes fotove po deshton.Ke qef dhe me te verte te lene me goje hapur, vajza studente nga vende te ndryshme te botes qe shpalosin kete pasion, dhe cdo gje e tyre eshte perfekte. Ia vlen per tu theksuar qe me nje veshje te thjeshte dhe per me teper jo te shtrenjte, kombinimet, fotot, idete e vendeve ku dalin foto jane mrekullisht perfekte... Ti kur ske ca ben i thua njerzve ne rruge,he ma beni nje foto pataj i fut dhe nje muh lagjeje me tendencen e sinqeritetit dhe kur te kesh qef dhe kohe e hedh ne blogun tend "jo mode ". Ti do thuash kur ste pelqej un pse rri e kontrollon, me doli rastesisht dhe po kaq rastesisht u zhgenjeva.

  ReplyDelete
 9. Sa bukur je veshur, me pelqen shume fare palltoja dhe ti dukesh sh yll ne trup

  ReplyDelete
 10. na shpjego e dashur Aulona qellimin e ketij blogu (se qe nuk ka lidhje me moden e morem vesh). Po ska lidhje as me artin, as me shkencen as me sportin, atehere me ca????

  ReplyDelete
 11. Me pelqen shume humori jot dhe videot bashke me Almen ne youtube jan ne shumicen e rasteve fantastike. Por me le te te them qe shija jote ne te veshur eshte acaruese dhe e frikshme. Sinqerisht ne disa momente me duket sikur mundohesh vet qe te paraqitesh ne kete menyre kaq skandaloze. Esht gjynaf se je ter ajo goce fizikisht dhe fare thjesht me nje fustan ose kombinim super te lire te h&m, asos ose zara do dukeshe yll. Duhet ta pranosh qe nuk eshte moda dhe as fotografia talenti jot dhe te perqendrohesh tek ato gjera per te cila je me e prirur. Une kisha kohe qe nuk vija te blogu jot dhe ne ato raste qe e shifja ishte sepse behesha kurjoze ngaqe me pelqen ti si person. Per fat te keq ama ne cdo rast qe kam ardhur kam ngelur e shokuar nga menyra skandaloze se si vishesh.

  ReplyDelete