Monday, December 16, 2013

Dancing with the stars, nata e 6 - Vals


Ne pritje te nje tjeter mbremje, te shtates ne rradhe, te "Dancing with the stars" une po ju sjell nje post ne lidhje me mbremjen e se henes se shkuar.Nuk ka gje me te bukur se sa cdo jave qe kalon te ndjesh ngritje qofte ne kercim, e qofte ne piket e jurise. Valsi i javes se kaluar ishte nje disipline qe une mendoj se me shkon, e kisha me shume qejf dhe besoj kjo u reflektua edhe ne kercim. "Sikleti" i madh i javes se shkuar ishte kercimi i dyte, Burlesque i famshem qe secila nga vajzat duhet te interpretonte per rreth nje minute. Duke mos qene e mesuar te dale ne skene me "brecka" :P e kisha pak me stres, por ne fund them se gjithcka vajti mire, te pakten per mua dhe per nje pjese te madhe te atyre qe me kane ndjekur, sepse kryetarit te jurise vazhdon te mos t'i pelqeje asgje qe bej une dhe me jep gjashte edhe ne nje "shfaqe" si Burlesque :D Gjithsesi une dua thjesht te shijoj ne maksimum kete eksperience dhe po perpiqem te mos ta vras mendjen per te tjerat...
Cdo jave qe kalon per te gjithe ne behet edhe me e rendesishme qendrimi ne gare. Edhe pse ka momente stresi dhe lodhje, momente kur mendoj qe eshte me mire po ta le fare se nuk duroj dot me, te gjitha keto jane momentale dhe deshira per te vazhduar sa me gjate dhe per te shijuar sa me shume kete eksperience te jashtezakonshme eshte e madhe. Prandaj nese ndokush nga ju deshiron te me shikoje sa me gjate ne gare e dini se cfare duhet te beni. E nese nuk e dini ja u them une :P Votoni ne 51115 nga Shqiperia dhe 55666 nga Kosova mesazhinme tekst: Vip 10
Mesazhet tuaja jane shume te rendesishme dhe nje faktor vendimtar per qendrimin tim edhe per ca kohe ne kete gare. Nderkohe pres me padurim te lexoj komentet tuaja ne lidhje me kercimin e javes se shkuar. Si ju duk valsi? Po burlesque? Nese nuk i keni pare akoma i keni ne fund te postit te dy link-et. 
Faleminderit qe me ndiqni!


7 comments:

 1. keto fotot e burlesque mendoj te vesh tek koka e krevatit :)) cdo jave behesh me e zonja ne kercim, dhe e bukur ne skene. puc fort Freg.

  ReplyDelete
 2. Aulona te premtoj e dashur qe sa te kem pak kohe ne dispozicion do ti shof te gjitha pjeset, fal teje po interesohem cdo dit e me shume se cndoll ne nje pjese te tv shqiptare. Fotografit jan shumente bukura looku make up, ti edhe atmosfera jan fantastike.
  besoj se kete periulle kohe nuk ke per ta harruar kurre.
  Jam happy x ty sepse i meriton.
  xoxo lulu.

  ReplyDelete
 3. Mezi po pres te te djek live :D:D

  ReplyDelete
 4. kjo foto e fundit te le per te dashuruar ne total
  te gjitha kan vene doren perpara per tu "mbuluar" ,
  si goca me namuz me demek ....pfff ca xhesti

  ReplyDelete
  Replies
  1. O psikopate ca thua mi? Uaaa mua me trembin keta njerez te betohem Aulona, nuk e di si i duron dhe i le ketu. Gocat kane mbaruar performancen dhe po presin para jurise si do rrine sipas teje? ku ti mbajne duart qe ti kene parasysh per here tjeter. Ikni mi mos e beni pis kete blog me keto komentet tuaja idiote

   Delete
  2. Thuhet deshiruar jo dashuruar. Duket qe nuk e ke ditur fjalen dhe nuk eshte gabim shpejtesie:). Une te isha si ty do kritikoja por me pare do sigurohesha qe asnje te mos gjente shteg te tallej me paditurine tende:)

   Delete