Friday, June 7, 2013

Muaji Maj ne Instagram

Mos jemi gje ne qershor ne? Mos valle une duhet prej nje jave te kisha bere nje post qe do te quhej "Muaji Maj" ne Instagram? Hmmm, me duket se po! :P Por nuk ka problem edhe pse jemi nje jave me vonese, sepse sic thote edhe ajo fjale e urte popullore "me mire vone se sa kurre". Dhe kjo shprehje ka qene kryefjala e muajit maj, i cili nisi me temperatura mbi 30 grade, qe na "detyruan" te shkonim cdo fundjave ne plazh dhe perfundoi me temperatura nen 20 grade dhe shi pa fund, qe na "detyroi" te mbylleshim fundjavave ne shtepi. Pjesen tjeter te ngjarjeve, episodeve dhe njerezve interesant te muajit Maj, e gjeni te permbledhur me poshte. Faleminderit qe me ndiqni! :)

Nje prej "arratisjeve" te zakonshme te dashurise gjate fundjaves, me diellin tim personal qe e kam gjithmone me vete, edhe kur jashte bie shi :)

Nje nder momentet me intersant te muajit ka qene dasma e mikeshes time, per te cilen kam shkruar edhe nje post. Nje dasem shume e bukur buzedetit, si ne per filma :P

 Meqe pa ardhur akoma mire vera po shohim shume te tilla neper rruge, pranojeni kete keshille te vogel prej meje... Ne radhe te pare eshte per te miren tuaj...:)

Zakonisht pushimet pese minuteshe ne zyre, shoqerohen me disa foto te shpejta vetes. Nga 100 shkrepje, kuptohet qe nje e hajrit do te dale :P

Na erdhi dita edhe ne te na vijne fansat ne radio, per te na takuar...:P Faleminderit Kevin per surprizen :)

Kenga shqiptare e muajit per mua. Sa e degjova per here te pare me ngeli fiksim. Elvana dhe Kresha nje bashkepunimi i "frikshem"...

Dhalle dhe provime....Provimet nuk kishin te sosur edhe gjate Majit dhe meqe kur kam provime mendja me rri vetem te ushqimi prej stresit, gjeta zgjidhjen...embelsirat i zevendosova me dhalle :D

Underwater love...Nje nder fotot e mia te preferuara :)

Te dashur shikues, ju falenderojme qe keni ndjekur serialin "Lufta e pjatave". Ju ftojme te na ndiqni ne episodet e radhes, ku lufta do te jete po kaq e ashper...:D

Meqe nga mesi i muajit dielli ja la vendin shiut, ne pamundesi per te bere foto te reja ne plazh, nxorra nga arkiva ato te vjetrat. Corfuz, 2011

Ne ka nje ushqim qe dashuroj me shume kete periudhe, eshte receli i mamit tim duararte :)

Mbas kaq vite me floke te virgjer, vendosa ti "rizhvirgjeroj"...se eshte dhe moda jo per gje, te "virgjerohesh" dhe "zhvirgjerohesh" disa here gjate jetes...:DD:PP


Nje interviste shume interesante ne "Thumb" me Bjordin, i cili eshte burreruar goxha :P

Nje nder te paktat gjera qe me pelqen te shoh ne tv keto kohe...;)

Dileme e madhe...ke te marr e ke te le, naten gjumi nuk me ze :D 

Kete muaj isha dhe une pjese e revistes "Psikologjia", me nje teme qe e kam shume perzemer: Buzeqeshja :)

E kisha shtyre per shume jave kete momentin e nderrimit te rrobave te dimrit me ato te veres, me ne fund e bera zemren gur dhe i rregullova...Edhe pse nuk u be java dhe motra i beri serish lemsh nga e para...:/:/

E ftuar ne "Big Brother Fan Club"

Nje enderr qe po behet realitet pak nga pak, pulpa muskuloze...:D  I dashuroj pulpat me muskuj!

Nepse te oreve te vona...mekate te embla dhe shume te demshme, ashtu sic vetem embelsirat dine te jene...

"Girl giving blow jobs for Louboutins..." Ehhh sa emra me vijne ne mendje duke degjuar kete kengen...Nejse. per mua eshte e preferuara e muajit!

7 comments:

 1. Nooooo une i urrej pulpat me muskuj,pse dashke t'i besh ti?
  M.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Se harrova,shume e bukur fotoja nen uje :)

   Delete
 2. ajo fotoja underwater love eshte supper :)
  ^___^ Hmm sa x pulpat me muskuj i kam vet (pa stervitje natyrale haha) & i urrej ne max :P nk e di as si ti dobsoj jo per gje sps eshte muskul jo dhjam . Vdiqa po t them , madje gjithmon them me vete sikur mos i kisha . Ta siguroj une, jan t shpifura :P Ti ke trup yll . Ske ci do ! :)

  Hugs. K.

  ReplyDelete
 3. Me e bklukra nga te gjitha eshte ajo fotoja ne dasem. Aty po qe e adhuroj veshjen tende.

  ReplyDelete
 4. Foto ne dasem dhe foto te Fans Club jane te preferuarat e mia :)

  ReplyDelete