Monday, June 10, 2013

Nje nuse ne Top Fest...:P


Kete fundjave ne kryeqytet u mbajt nje nder eventet me te rendesishem te muzikes shqiptare "Top Fest 10". Sic eshte bere tradite tashme prej vitesh, perpara nisjes se spektaklit, gjithe te futarit kalojne me pare ne "Tapetin e Kuq", tapet te cilin paten fatin ta preknin edhe kembet e mia :P Zakonisht kur merr ftesa te tilla per te qene pjese e eventeve te rendesishme, momenti i pare eshte shume kenaqesi qe edhe ti je nje nder te ftuarit e rendesishem. Vetem nje minute me vone, fillon pjesa e panikut: "cfare do te vesh". Kjo me ndodhi edhe mua, shto dhe gjithe stresin e javes qe lame pas si pasoje e punes se shumte dhe e nje detyre te rendesishme qe kam per te dorezuar sot, ne nje moment mendova mos te shkoja fare. Por nuk e bera. Sa i perket veshjes, pak a shume e kisha te qarte ne mendjen time si e doja, nje fustan te gjate, te derdhur, po te ishte i bardhe akoma edhe me mire. Dhe fiks ashtu e gjeta! Per te mos u dukur si nusja e mbremjes :P dhe per ta thyer pak elegancen e fustanit, vendosa nje rrip lekure ne mes qe per mendimin tim e beri fustanin te duket edhe me i vecante. Per fat te keq, ate mbremje aparati im i dashur pati disa probleme teknike dhe fotot nuk jane aspak cilsore, sepse jane te bera me celular, por do te me vinte shume keq po te mos beja nje post ne lidhje me kete event, keshtu qe me mire foto me cilesi te keqe sesa ASIGJOOOO :P
Do kisha dashur te shkruaja me gjate dhe te pershkruaja me detaje gjithe mbremjen, pare nga kendveshtrimi im, por per tre ore duhet te dorezoj nje detyre te rendesishme sicc ju thashe dhe me duhet te merre ende me te. Gjithashtu, kjo jave parashikohet te jete nje ferr i veretete per shkak te gjithe puneve qe duhet te mbyll, meqe te premten me ne fund nisem me pushime, keshtu qe nuk e di sa do ja dal te postoj serish :(  Por nje gje eshte e sigurte, kur te kthehem nga pushimet do t'ju bombardoj me postime dhe fotoooo :P

P.S: Suksese Samantes per fitoren e Top Fest. Nje balade shume e bukur...10 comments:

 1. Here tjeter kur te kesh nje rast te tille me thuaj se fustanin do ta stiloj vet per ty dhe do ta sjell

  ReplyDelete
 2. ky fustani sikur snuk :/ Ama e bardha te shkon teper dhe te tregon shume elegante. Vishe me shpesh! Sa per aksesoret : kepucet me pelqejne, ai rripi eshte shume i mire per te thyer ngjyren , kuleta yll & te komplimentoj per floket. P.S. do te doja shume ti kishe hequr syzet, vetem kte here. Ose kur ke ndonje veshje me te cilen prania e syzeve s eshte e nevojshme. E kuptoj, jane pjese e jotja dhe te simbolizojne ty... dmth aulona s eshte me aulona pa to. Jane si dicka qe tashme eshte bere jotja po nqs se ke bezdi te lutem ma merr parasysh kte keshille. Te perqafoj dhe te uroj shumeee suksese! Blogu yt nga dita ne dite permiresohet dhe nuk ka gje me te bukur dhe me te mire per nje ndjekse te rregullt si une , qe ne fillimet e ketij blogu!

  ;) KLM!

  ReplyDelete
 3. nje cope ylli ishe bere,degjove apo jo ? :D :P

  ReplyDelete
 4. shume elegante... me thirr per foto here tjeter se kete cel do te ta flak :D

  ReplyDelete
 5. ti Aulona karakterizohesh per vecantine qe ke sepse je unike ne llojin tend ,nga posti me bere kurioze sa here pushime ben gjate periudhes se veres ? (edhe me fal qe tu drejtova me ti ) :P ela

  ReplyDelete
 6. Aulon sa bukur dukesh. Kjo ngjyre te shkon pa mase. Fustani me pelqen.Dicka ndryshe nga ato qe me siguri jane pare ate nate ne tapetin e kuq. Kaq i thjeshte po njekohesisht"cute and sweet" pa shume shkelqime e marramendje. Me pelqen idea e te thyerit me ripin e lekures. Nje guxim i suksesshem. Do kisha preferuar nje cante pak me te madhe ndoshta dhe nje ngjyre tjeter qe ti shkoja guximit deri ne fund,po pune e madhe dhe pa te. Ti prap dukesh bukur, si nje franceze e viteve 1920! Pushime te mbara meqe ra fjala e kalofsh sa me bukur! Neli

  ReplyDelete
 7. ke goditur ne shenje ;)
  kaq kisha!

  ReplyDelete
 8. aulona yll si gjithmon ! ky eshte blogu im http://joeljojojojo.blogspot.gr/

  ReplyDelete
 9. nuse po nga ato te fshatit ;)

  ReplyDelete