Wednesday, November 6, 2013

"Dancing with the stars Albania", nata e pare, Paso Doble (i eger :D)


Iku dhe nata e pare e "Dancing with the stars", natw te cilen e kisha parashikuar si te tmerrshme, por qe ne fakt ishte krejt e kunderta, argetim dhe shume kenaqesi :) Nese dy ditet para spektaklit ishin te mbushura me emocione te frikshme, naten e transmetimit live dhe sidomos ne momenti kur u ngjita ne skene isha totalisht e cliruar nga cdo emocion dhe kjo gje ndikoi pozitivisht edhe ne performancen time, duke me bere te ndihem shume e sigurte dhe me vetbesim. Dhe meqe jemi te performanca, ka nga ata qe e kuptuan, ka nga ata qe e keqkuptuan, ka nga ata qe e pelqyen, ka nga ata qe nuk e pelqyen fare, por besoj kjo eshte normale :) Look-u dhe muzika pak agresive qe ishte zgjedhur nga koreografet Enada dhe Gerd Vaso dhe stilisti Ardi Asllani, ishin te gjitha ne funksion te performances, e cila ishte menduar si nje paso doble punk dhe i eger. E vetmja gje per te cilen me erdhi keq eshte qe njerezit u perqendruan me shume te kjo pjesa e "egersise". Publikun e kuptoj, por kur juria dhe sidomos pjesa profesioniste e jurise qe eshte aty per te vleresuar mbi te gjitha hapat dhe performancen ne total, i jep me shume rendesi pjeses "ishe e eger, nuk ishe e eger" sesa pjeses tjeter, per kete me vjen pak keq. Kur e ripashe viden ne Youtube me erdhi pak per te qeshur, sepse fjalet qe juria tha ne pergjithesi ishin pozitive, nderkohe qe pastaj ato fjale te perkthyera me nota ishin negative, sidomos ai treshi i Ilir Shaqirit qe s'me pelqeu dhe aq shume :P Gjithsesi, ajo qe mua me lumturoi ishte qe une vete u ndjeva mire dhe e sigurte dhe si performance e pare, nje koreografi deri diku e veshtire, ne planin e sfides personale mund ta quaj nje mision te kryes me sukses. Pastaj sic tha dhe Profesor Alfred Kacinari, ne javet ne vijim kam shume per te dhene :D :P Sa i perket komenteve te nje pjese te publikut, fjalet "drakula" dhe "tranvestit" ishin ato qe mbizoteronin. Te them te drejten me ben per te qeshur kur i lexova.  Edhe pse shpresoja se njerezit jane aq te zgjuar sa ta kuptojne qe me nje kenge te Lady Gages, qe eshte njeshi i ekzagjerimeve ne look sot per sot, do arrihej te kuptohej qe nuk mund te dilja me nje look si lolita, apo me baby doll, por sa me e ekzagjeruar, shoh qe ka dhe nga ata qe nuk e kane, apo nuk duan ta kuptojne :) Qellimi im eshte qe cdo jave ne skene te vij ndryshe, duke rrezikuar edhe te dukem si tranvestit, apo drakula. Ne fund te fundit nuk po marr pjese ne Miss, por ne nje konkurs kercimi, ku ne 1 minute e 30 sekonda duhet te futem brenda nje karakteri qe nuk e kam percaktuar une, por koreografet dhe stilisti. Dhe detyra ime eshte ta realizoje sa me mire kete karakter :)
Me poshte jane disa foto te shkeputura nga performanca, por edhe gjate dhe para, si edhe video e spektaklit, meqe jane te shumte ata qe jetojne jashte dhe me kane kerkuar nje link. Nderkohe qe per te gjithe ata qe e kane pelqyer performancen time dhe i lind ne zemer te me votojne mund ta bejne si me poshte:
Per te votuar dergo nje sms me kodin: VIP 10
ne numrat:
51115 - Per Shqiperine
55666 - Per Kosoven.
Gjithashtu mund ti beni like edhe faqes zyrtare ne FB te Dancing with the stars Albania. Shihemi javen tjeter me nje Cha cha cha ku do vij e embel si mjalt...;) :P

58 comments:

 1. Ti je ma e miraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :D Te uroj super suksese e te duam fort! :*

  ReplyDelete
 2. Nje mike e jotja qe ta do te miren :)

  ReplyDelete
 3. Te marrte te keqen Iliri me ate punen e gunges(qe e ka te veten ne lule te balllit !)Po ate Emen s'e honeps fare vetem m*T dhe helm i nxjerr goja..Go on u 'r the bestttt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:* :* :* :* :* :*

  ReplyDelete
 4. Shume suksese Aulone e dashur! Super performance :)

  ReplyDelete
 5. Ti je rasti tipik qe tflet dhe ajo prapa dhe thua budalleqe! Kercimi per faqe te zeze me ate shikimin e eger qesharak.Je sh poshte e dashur !

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jo kaq paedukate,smund ti thuash poshte se ste pelqeu ty...

   Delete
  2. Une po ia them se kam patur komplet pershtypje tjeter per Aulonen,po mka zhgenjyer me Thumb dhe me kete DWTS...

   Delete
  3. po ti ca je mi aman ,ti qe e gjykon?ca bundrash ka kjo bote o zot

   Delete
 6. per sa i perket performances mua me pelqeu dhe madje e pash prap videon sepse nuk kuptova ate komentin e ilirit per "gungen" tende.nuk te dilte asnje gung,nuk e di cfare ka pare iliri.ndersa ajo qe mua nuk me pelqeu ishte qendrimi jot nderkoh qe po mirrje vlersimet.ne radhe te par rrije ne nje menyr shume te keqe qe te jepte pershtypjen sikur ishe burre.e dyta nderhyrjet e tua pa vend te linin pershtypjen e nje vajze te papjekur,ne momentin qe juria ishte duke folur...psh kur sa nisi iliri te fliste ti: ILIRI ILIRIII...nuk je ne thumb pak me serioze.suksese..elona

  ReplyDelete
  Replies
  1. Shum e vertet nderhyrjet ishin pavend dhe mua mla shije sh te keqe...eshte 30 vjec jo 20...aty konkurronin me te reja se ajo dhe ishin shum me tpjekura

   Delete
 7. Isha me nje shoqen time amerikane kur po e shihja dhe ajo ia beri : Who is this transvestite?.......eshte ideja qe ndoshta duhet te nderhysh tek menyra si te lyejne,se megjithese skena kerkon tualet,ty te shkon nje look shume natyral.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nje keshille: here tjeter, kur te besh kater komente rresht, nese do te duken vertet sikur i kane bere persona te ndryshem e para mos i bej brenda pese minutave sepse bie ne sy dhe e dyta ndrysho stilin e te shkruarit, te pakten hiq pikat e reticenses qe mos te kuptohesh ;) Sa i perket tranvestitit, isha duke performuar me kengen e Lady Gagas, mbase qellimi ishte te dukesha pikerisht si tranvestit ;) Po thuaj

   Delete
  2. Vetem nje here kam komentuar dhe ti po ia fut kot,se shumica e komenteve kane pak minuta diference dhe kane perdorur goxha diferenca.Sa per qellimin,nuk e paske vetem ne skene,e ke dhe ne jeten e perditshme mesa duket.Une u solla mire,po ti moj vajze nuk pranon asnje lloj kritike prandaj te kthehen kunder te gjithe.

   Delete
  3. Nuk pranoj asnje lloj kritike? Pse ku e pe? Fakti qe argumentova arsyen pse kisha tualet te rende tregon qe nuk pranoj asnje lloj kritike? E ke gabim e dashur :) Une madje u tregova shume e sjellshme, duke te kthyer pergjigje dhe duke te te hequr merakun ty dhe mikes tende amerikane se perse dukesha si tranvestit. Edhe pse shpresoja se njerezit jane aq te zgjuar sa ta kuptojne qe me nje kenge te Lady Gages, qe eshte njeshi i ekzagjerimeve ne look sot per sot, do arrihej te kuptohej qe nuk mund te dilja me nje look si lolita, apo me baby doll, por sa me e ekzagjeruar, shoh qe ka dhe nga ata qe nuk e kane, apo nuk duan ta kuptojne :) Qellimi im eshte qe cdo jave ne skene te vij ndryshe, duke rrezikuar edhe te dukem si tranvestit. Ne fund te fundit nuk po marr pjese ne Miss, por ne nje konkurs kercimi, ku ne 1 minute e 30 sekonda duhet te futem brenda nje karakteri qe nuk e kam percaktuar une, por koreografet dhe stilisti. Detyra ime eshte ta realizoje sa me mire kete karakter.

   Delete
  4. hahahahah pikat e reticenses i kam perdorur une dhe ajo vajza qe ka shkruar poshte komentit tim.dhe me beso sjemi i njejti person.ty te kan akuzuar shpesh qe i shkruaje vet komentet dhe kur u ke kthyer pergjigje u ke kputur 500.tani po ben ti te njejten gje????ndoshta ne vajzat qe kemi shkruar ktu dhe ty te duket i njejti person,do jet thjesht nga fakti qe kemi te njejtin mendim............. elona

   Delete
 8. po linku ku eshte?

  ReplyDelete
  Replies
  1. the thing is I know your thing:). Ti "ben" sikur e ironizon veten ne menyre qe te marresh reagimin e kundert nga te tjeret. Sh here dhe funksionon dhe te ben te dukesh e perulur, modeste, e thjeshte sic shprehen ca ketu ne blog per te cilet kam nje pyetje: Cila eshte arsyeja qe ti nuk duhet te jesh e thjeshte por e perbere? Nejse... kisha idene qe me kercimin do dilje mire pasi ul e ngri poste ketu per 10 vjete palester e zumba intensive (midis "ANGAZHIMEVE TE SHUMTA:) mirepo s'dole gje:). Good luck ne te tjerat tani

   Delete
 9. une endoqa te video me mbrapa se isha ne nje darke me miq..smarr vesh nga kercimi po mu duk ok..gungen se kuptova une po nejse..po fundja se mos je balerine mi,ai eshte per njerezit e njohur te ekranit qe kane pasion kercimin dhe kaq..edhe sikur te dalesh keq ska asgje per tu shqetesuar..eshte nje eksperience ndryshe dhe merre si nje kenaqesi te nje lloji tjeter....sa mllef kane njerezit per dicka ndryshe e per deshiren e nje personi...suksese Aulon e shijoje sa te mundesh..

  ReplyDelete
 10. ti ishe unike ne llojin tende kaq di te them :) ela

  ReplyDelete
 11. Boh boh ca ben xhelozia dhe inati. Jo kaq te ashpra mi goca jo. 1- S'jeni ne jurine e DWTS megjithese edhe atje mungonte shume "edukata" qe opinioni juaj te merret parasysh. 2- S'ka lezet te shahen njerez qe nuk i njeh. Vleresoheni faktin qe Aulona ndan me ju pjese te jetes profesionale (gje qe ju spo arrini ta beni dot) dhe lereni me aq, pse duhet te shkoni ne extreme? Nqs e keni inat, votoni personin qe u pelqen. Qetesohuni i cik se dukeni te egra :P

  Aulone e dashur.... Mundohu te kenaqesh per veten tende sepse te jesh pjesemarrese ne DWTS eshte nje privilegj dhe sigurisht qe nuk u jepet te gjitheve. Mi bej te fala Kastros please haha

  ReplyDelete
 12. Aulona edhe pse nuk te pelqej shume si personazh, nuk e di pse me dukesh pak antipatike meritat nuk dua te ti ha prandaj te them qe ne dancing ke qene nder me te mirat.mmbase ngaqe une jam nje fanse e cmendur e kady gaga mbase ngaqe me pelqen stili rrok por performana jote ishte me te vertet me e vexanta se te tjerat pastaj mu duken copy paste. Tani te te shohim te i dyti si do na dalesh

  ReplyDelete
 13. me thene te drejten une smarr vesh nga kercimi, mua mu duke ne rregull dhe me sa pashe ne video dhe juria sjep shume fakte.......me shume thone fjale kot se sa kritika apo keshilla, nejse....e rendesishme eshte qe ti ta shijosh kete experience deri ne fund, keshilla qe do te te jepja une nqs do ta marresh parasysh normalisht eshte qe mos te nderhysh aq shume kur flet juria.......e di qe profesioni jot eshte I tille qe te flasesh gjate gjithe kohes por ne kete show seshte per te foluren apo jo?....perqendrohu te kercimi dhe merri me sportivitet apo kritikat pa lidhje........good luck Jona

  ReplyDelete
 14. SKANDAL TRUPI SI TRUNG I THAT
  JAM SHUM DAKORT ME PROFESIONISTIN ILIRIN KUR THA
  QE KA NJI GUNG NGA PAS
  PLUS VETEM NE SHQIPERI BEHET DANCING ME SHARLATANE DMTH PERSONAZHE
  QE ESHTE TURP TI QUASH VIP
  SJA KA IDENE FARE TE KERCIMIT AS GJYKIMEVE NDAJ TE TJERVE E VETMJA GJE QE DI TE BEJ AULONA ESHTE TE MERET ME THASHETHEME GRASH HYRI DOLI EDHE E KTHEN NE EMISION KJO ESHTE E C`ESHTE...
  CA TE BESH KETO TIPA KAN NGEL NE SHQIPERI EDHE BEJN SI TE PARAT .........
  GOCE IK FSHIFU ME ATE PERFOMANCE SE DO TREMBESH ZOGJT SE U DUKE SI SORRE E ZEZE.

  ReplyDelete
 15. congrats! looked amazing! well done! can't wait for next week!

  ReplyDelete
 16. Mua performanca nuk mu duk e keqe, nuk marr vesh nga teknika e kercimi profesionist por ama si performance ne total me pelqeu :) Nuk e di pse njerezit e kane te veshtire te kuptojne se ti ishe veshur dhe lyer ne ate menyre sepse ate kerkonte karakteri qe po interpretoje. Fundja nuk po interpretoje Britney Spears me "baby one more time" :P Per aq kohe sa merr pjese ne DWTS je e detyruar t'i pershtatesh tipit te kercimit, stilistit dhe make up-it, ose perndryshe duhet te heqesh dore nga konkursi. Urimi im vazhdon te jete: KENAQU sa me shume nga kjo eksperience qe te eshte ofruar dhe merr me te mirat nga ajo. Njerezve nuk u mbyllet goja asnjehere. Gjithmone do te kene dicka per te kritikuar, ti vazhdo te ecesh para. :)
  Te pershendes,
  N

  ReplyDelete
 17. ska ironi as zili kercimi ishte i ekzagjeruar dhe aulona shyqyr ka thumbin ,tvazhdoje me ate

  ReplyDelete
 18. EH TE DINTE SHQIPTARI TE VLERESONTE PERFOMANCAT NUK ISHTE KETU KU ESHTE SOT POPULL INJORANT. LEXOJ DISA NGA KOMENTET ME SIPER DHE ME VJEN PER TE QARE NGA INJORANCA E TEJSKAJSHME NGA MENYRA E TE SHKRUARIT NGA FJALET E PERDORURA. FEMRA TE TILLA SE BESOJ QE FEMRA JANE, JANE TE FRIKSHME DHE DO ISHTE ME MIRE TE ZHDUKESHIN NGA FAQJA E DHEUT. UNE PER VETE KUR TE NDOQA NE EMISION LIVE ME PELQEVE, AMA KUR TE KAM PARE NE YOUTUBE E KAM KUPTUAR VERTET QE KERCIMI YT ISHTE JO VETEM ME I MIRI POR EDHE ME I VESHTIRI NGA TE TJERET, TE PAKTEN KESHTU MU DUK MUA ME AQ SA MUND TA VLERESOJ SI JO PROFESIONISTE QE JAM. EDHE PAMJA DHE GJITHCKA SHKONIN SHUME ME MUZIKEN DHE KERCIMIN. UNE PER VETE DO TE TE KISHA DHENE PIKET MAKSIMALE PO TE ISHA NE JURI. TE PERSHENDES FLORA

  ReplyDelete
  Replies
  1. NGA FAQJA E DHEUT ZHDUKU TI O SHQIPTARE INJORANTE QE I URON VDEKJEN TE TJEREVE SE S'NDAJNE TE NJEJTET MENDIME ME TY.

   Delete
  2. Shume mire i ke thene kesaj Flora/Aulones. Po ik mi futja vrapit ti shqiptarja perparimtare se per ibret ishte dhe per me teper mgaqe i kane thene 5 katunare qe je e zgjuar e me humor nuk i pushon as goja thote budallek pas budalleku. Pale ajo tjetra Fatma pupup

   Delete
  3. Vazhdim... E pashe te ai emisioni kasketa qe thoshte kur ma lypin pupupu fjalor rrugesh. Gjoja jam e lirshme kshu spontane....

   Delete
  4. KUSH DREQIN JE TI QE SHAN EDHE GJYKON NJI POPULL TE TERE??????????????????
   SE NUK KAM FJAL TE KTHEJ NJI PERGJIGJE TE DUHUR TIPAVE SI TY...
   P.S KY ESHTE NJI BLOG E CILA ZONJA E PUNES E KA LENE FREE/ OPEN
   PER TE DHENE MENDIMET E TYRE RRETH SAJ OK?
   NQS MUA ME DUKET AULONA SI SORRE E ZEZE, TI NUK KE TE DREJT TE SHASH INJORANT NJI POPULL TE TERE , MADJE UN AS NUK E SHAVA I THASH SI DUKEJ NE SYRIN TIM , POR SERVILIZMI KA ARRIT KULMIN E TIJ EDHE DO KETE EDHE STERIOTIPE TE TILLA ....

   Delete
  5. "Injorante" quhen nder te tjera dhe ata njerez qe kane sjellje te pahijshme, jane te paedukate e te pakulturuar, qe duke pare nga komentet tuaja jane kushte te cilat i permbushni me se miri.:) Eshte mungese kulture, te ofendosh tjetrin, gje qe ju po e beni me krahasimet tuaja: si transvestit, si sorre, katunare etj., nderkohe qe te japesh nje vleresim, duke u bazuar ne ate qe sheh (komentet tuaja vulgare, negative, ne kete rast) eshte thjesht gjykim, nese do thoni qe dhe ne qe po ju quajme injorante, jemi duke ofenduar. Lermeni t'ju them qe nuk jam as Flora, as Aulona, jam nje person me mendje teresisht funksionale, qe nuk ka nevoje te serviloset, madje askush nuk ka pse i serviloset Aulones per sa kohe nuk ka asnje perfitim nga ajo, po nejse, e qe vendosi te ndihmoje njerez te paditur si ju, te njohin vetveten. E dini besoj qe njohja e pranimi i problemit eshte gjysma e punes drejt zgjidhjes apo jo?
   Nuk pres te mirekuptoni, me siguri do shani, po une bera timen. Ju uroj sherim te shpejte; injoranca eshte semundje e keqe! Tung:)

   Delete
  6. shoqja psikologe e paafte ne ket rast... un kam bere vetem 2 komente ok?!
   kjo tregon se paftesia juaj per te gjykuar komentet ne teresi deshtoi
   goce un nqs jap nji koment , kunderprgjigje pres vetem nga personi qe ka blogun
   so u can go and pee :)))))))))))))))))))

   Delete
  7. hahahhahahaha me shkrive hhahaha ec aty me ne fund ca goca me koqe se vdiqem me kto 5 katunaret qe komentojne si santarelina

   Delete
 19. Pershendetje!

  Faktikisht, paso doble me duket pak kercim i veshtire si per javen e pare te konkurimit, megjithate te pergezoj sepse ia dole mire.

  Nuk marr vesh shume nga kjo fushe, por personalisht, shpesh me duket sikur ne kete lloj programi muzika nuk ka shume lidhje me llojin e kercimit. Ne kete rast, Lady Gaga kurrsesi nuk do me frymezonte qe te kerceja nje Paso Doble. Duket sikur hapat dhe melodia jane te shkeputura. Me siguri, me nje melodi tjeter me me ritem prej pasodoble-je, kercimi do fitonte me shume pike.
  Une e kam kapur keq me programin, sepse edhe veshjet nuk mbeten mbrapa… sidomos ai valsi i kercyer me nje tutú dhe… per ate pjesen e siperme nuk kam emer.

  Suksese ne vazhdim! :)

  ReplyDelete
 20. Ti moj vajze vuan nga nje semundje shume e rende e psikikes, nga deliri I madheshtise, nqs qenke kaq e perkryer nuk ku pse shkon e konkurron ne te tilla spektakle, ti nik pranon kritika nga askush, as edhe nga profesionistet, duket qe ne jete ke qene gjithmone inferiore sa me kritiken e pare qe merr del direkt me shpate per te mbrojtur, po ca e kujton veten ti moj vsjze ? Je nje deshtake koke e kembe qe vetem thashetheme di te besh, ku paske shkelqyer ti dhe njerezit ste kane vleresuar? Vetem nje femer injorante si ti mund te kete nje blog te tille sa te jete e karikuar per tu kapur me cdo koment qe te kritikon dhe e fundit si tranvestit eshte pak te te thuash se dukesh me keq

  ReplyDelete
  Replies
  1. I AGREE WITH U ;)

   Delete
  2. o aulona nje pytje kisha une,mos u ke marre dashnorin ktyre sorrave mi se ska mundesi tjeter?mos ka lene Tomi na njonen me si mut e eshte lidh me ty se ndryshe nuk justifikohen kto

   Delete
  3. Aulon me kthe pergj per pyetjen qe te bera lart se jam sh kurioze.Ca njerzish ka kjo bote,shpirtzinj!

   Delete
  4. Po cne aulona te te marri dashnorin??? Rrezikshmeria zero per nje femer demode dhe te shpifur si ajo

   Delete
  5. o goce po sa katunare je, e ktheve direkt ne muhabet dashnoresh ahahahahah. Mos i ke marre dashnorin njehere, cfare fjalie???? Edhe Aulona te ciles ne fakt ke dashur ti dalesh ne krah nuk ka denjuar te te pergjigjet sepse aq banal eshte komenti yt. Pastaj pse duhet te kete patjeter dicka personale? Une prsh nuk e njoh fare Aulonen, dmth e njoh si fytyre neper Tr po thjesht jam lodhur duke pare neper media vetem njerez pa talent ose me ndonje dhunti medioker qe duan te behen patjeter te famshem. Kjo eshte e gjitha dhe besoj qe shume prej komentueseve keshtu e mendojne

   Delete
 21. per si nate e pare me plq,,kishe pjese ku mund te permirsohesh por duke marre parasysh qe nuk je marre me balet perpara eshte e kuptueshme,,sa per jurin te them te drejten kete vit nuk me plq fare pervec ilirit kritikat e te cilit duhet ti marresh parasysh te them te drejten,,,,sa per semunjen e rende te psikikes qe thote kjo para meje me sa di une ti je psikologje dhe ka gjen zgjedhjen vete problemit ;) te uroj suksese ne javet ne vazhdim

  ReplyDelete
 22. Aulona performanca jote ishte mjaft e arrire ne mendimin tim! Pac fat.. :)
  http://thevelvetcrush.blogspot.com/ (fashion blog)

  ReplyDelete
 23. Une nje pyetje kam, Aulona ty te duket vetja star, i mean, ty dhe te tjereve? Per mua duhet tja hiqnin licencen kete vit vizion + pasi me se shumti kishte disa personazhe qe njihen, por sjane as artista as vipa as stars, dhe nder keto futesh ti, bashke me big brotheristat edhe lori, aty personazhe te mirfillte ishin arbeni, monika dhe flaka (keta me rane ne sy te pakten, sdi ne kam harruar dhe ndonje tjeter) , ndoshta edhe ai futbollisti. Kurse performanca jote nuk ishte keq, por per mendimin tim duhej nje kenge paso doble e vertete, jo lady G. Era

  ReplyDelete
  Replies
  1. Era mua nuk me duket vetja as star, as Vip...une dhe gjithe te tjeret jemi personazhe publike, secili per profesionet dhe arsyet e tij. Ne te gjithe boten "Dancing with the stars" eshte nje format ne te cilin marrin pjese ose personazhe te rinj qe sapo jane futur ne showbiz, ose personazhe qe kane perenduar dhe kane nevoje per vemendje. Kur Kim Kardashian ka marre pjese ne Dancing with the stars ishte e njohur vetem per videon porno qe kishte bere. Nderkohe qe Snooky, konkurente e ketij viti eshte e famshme vetem prej reality show-t qe ka realizuar. Valerie Harper, Nicole “Snooki” Polizzi, Keyshawn Johnson, Leah Remini, Amber Riley, Bill Nye, Elizabeth Berkley Lauren, jane disa nga emrat pjesemarres kete vit ne Dancing with the stars ne Amerike. Tani me thuaj pak sa nga ta njeh ti personalisht dhe kush te duket nje super yll i rene nga qielli? Mendoj se sa merreni me paragjykime te tilla, shijoni me mire spektaklin, te cilin padyshim keni te drejten tuaj ta gjykoni pozitivisht, ose negativisht dhe ne rast se casti i perzgjedhur nuk ju pelqen, thjesht zgjidhni te mos e ndiqni me :) Te pershendes dhe faleminderit qe me ke shkruar dhe ke shprehur mendimin tend. Sa perzgjedhjen muzikore, nuk eshte kopetenca ime, une thjesht zbatoj ate qe profesionistet me thone :)

   Delete
 24. Une kisha fatin te lexoja ne fillim kete post, te lexoja shumicen e komenteve dhe pastaj te shihja videon (me pritshmerite me minimale, kuptohet, pas atyre qe lexova). Per mendimin tim si publik aspak profesionist por me nje kulture te pergjithshme normale, do thoja qe ajo qe e ndan nje kercimar profesionist nga nje person qe kercen ne DWS eshte vetem pjesa e elasticitetit dhe vazhdimesise se levizjeve, sepse kohet dhe figurat mesohen me prova dhe shume vullnet.
  Aulona duhet te gjeje te mesmen e arte mes perqendrimit tek shprehja e emocioneve dhe mbajtjes mend te levizjeve. Dhe kjo eshte dicka shume e veshtire dhe nuk besoj se dikush priste naten e pare qe kjo te ishte arritur dhe s'kuptoj perse ben juria krahasime mes balerinit profesionist dhe personit vip qe kercen. Mesa pashe hapat ishin te sakta dhe nuk u ndjeva ne "siklet" sic ndodh shpesh me performanca nga jo profesioniste, siklet kur e kupton se dicka po shkon ndryshe nga c'duhej. Pjesa e performances shpresoj se do vije me natyrshem me kalimin e kohes.
  Jam shume e lumtur qe kurioziteti fitoi mbi mungesen e kohes dhe vendosa te shoh videon dhe te krijoj mendimin tim personal mbi performancen tende Aulona, perndryshe do kisha mbetur me imagjinaten qe nxiten komentet, qe ishte vertet e skajshme. Sa per zgjedhjen e kenges dhe koreografise, keto jane cmimet qe duhet te "paguash" kur ke te besh me balerine me eksperience, kerkesa te larta dhe qe sigurisht duan te sjellin gjera te reja per publikun (e them kete edhe pse nuk kam pare asnje nga performancat e tjera)...Te pergezoj!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Lisa analiza jote eshte kaq e sakte, saqe edhe vete antaret e jurise do ta kishin zili :) Une realisht nuk kam cfare te shtoj asgje me shume, sepse me ate qe ke shkruar me siper ti ke thene gjithcka duhet. Puna eshte qe njerezit e zgjuar arrijne ti kuptojne fare mire se kush ben komentet si ato me siper, i ben sepse ka inate personale me mua, sepse nje shikues normal qe nuk pelqen nje performance te caktuar, nuk mundet kurrsesi te flase me aq urrejtje :) gjithsesi une e kam lene te hapur blogun per te gjithe, keshtu qe shfryrje per te tereeeee :P
   P.S: Me kishin mugnuar shume komentet e tua :) Te pershendes!

   Delete
 25. Besoj jam nder personat qe mendon qe performanca ishte nder me te mirat (me pelqeu me shume Flaka). Te them te drejten shprehja e fytyres as mua nuk me pelqeu, por sic e ke thene dhe vete, nuk ishte kjo pjesa me e rendesishme. Juria me la shije jo shume te mire, dukeqenese ne disa raste me krijoi pershtypjen e njeanshmerise, qe absolutisht nuk duhet te ekzistoje.
  A mund te ankohem per prezantueset? :p Jonida Maliqi qe i duhej te lexonte dhe falenderimet e komplimentat per stafin e sponsorat, e benin zerin e bezdisshem te Armeles te tingellonte si melodi hyjnore :p Seriozisht, meqe programi ka kaq kohe qe pergatitet performanca e prezantueseve duhej te ishte maksimale, se fundja as nuk kane shume per te thene!
  Te uroj suksese!

  ReplyDelete
 26. Mua me pelqeu shume kercimi jot! Edhe ne fund te fundit bere c'te thane profesionistet! Perderisa balerini te meson ashtu, ti duhet te besh ashtu! Juria nga ana tjeter dicka duhet te thote, perderisa pyeten gjithnje pas performances....
  Shpeshhere mu duk se nuk i kishin idete e qarta, por nejse....
  Shijoje e dashur! k

  ReplyDelete
 27. Edhe une si Lisa ne fillim lexova postin,pastaj komentet,pastaj pashe videon.Mendova -obobo ca paska bere Aulona qe i paskan thene trans,Drakula etj etj- (edhe shoqja amerikane madje,se kur flasin amerikanet ne duhet te cohemi ne kembe,kupton ti?!).
  Si perfundim pashe videon dhe kuptova sa popull i ekzagjeruar dhe te paedukate jemi.Me sa di une,ne DWS nder te tjera NUK duhet te marrin pjese ata qe dine te kercejne, se qellimi i spektaklit NUK eshte kush kercen me bukur,por te mesojne te kercejne edhe ata qe s'dine,se perndryshe pse behen provat??? Kete e kam per ata qe thone "rrije si trung".....dmth njeriu rri si rri,NUK eshte profesionit,duhet te mesoje gjate kesaj periudhe.Madje kur degjova te klipi i Lorit qe kishte bere nje kurs kercimi 2 vjet nuk mu duk e drejte qe aty te marrin pjese si ata qe s'dine fare,si ata qe dine pak,si ata qe kane bere kurse.... Nejse.
  Mua videoja me pelqeu,kercimi yt me pelqeu Aulona dhe te uroj shume suksese!!!! Teksa lexoja komentet qe ti kishe nderhyre kur fliste juria mendova -s'qenka permbajtur Aulona fare- po pastaj.......s'mu duk se kishe nderhyre,madje qesha shume kur the "Gerdi perfekt??" hahahahahahahah :D
  Te uroj suksese edhe njehere,shijoje meqe edhe kercimi te pelqeka (mua s'me pelqen,miliona t'me kishin dhene nuk do kisha marre pjese,tipe-tipe kjo dynja :P ). Dhe e fundit: kur te quan ty Gerdi fuci rrushi,po per mua ca do thoka,hahahahahaha :P
  E zgjata teperrrrrr.
  M.

  ReplyDelete
 28. Ckemi Aulona, uroj te mos e fshish komentin tim ketu hahahha. E di ti se kush eshte arsyeja qe shume nga gocat qe te komentojne negativisht, e lexojne blogun tend apo shofin fotot e tua? ja se ta them une: PER GALLATE MY DEAR (per arsyen per te cilen e shoh dhe une). ah edhe per nje gje tjeter: per te qesh me lot kur shof kombinimet e tua skandaloze, fshatareske, pa pike lidhje me moden, stilin etj etj me te cilat ti jo vetem qe ske lidhje por i bastardon ne menyre perfekte. me vjen keq qe shkruaj keshtu, nuk te kam as inat, as me ke marre dashnorin, as zili ste kam, thjesht e thashe me ne fund ate qe mendoj se kam shume kohe qe du me te shkrujt po me vinte keq te ti thoja kto gjera. nejse kaq kisha dhe pleaseeee bindu qe ty nga moda dhe stili te ndajne 17 qiej

  ReplyDelete
  Replies
  1. jam dakort 100 % me kete koment
   vetem se kisha nji pytje tjeter per aulonen
   tani qe je pjese e dws do i kushtoni noi puntat nga thumbi
   ku te shahet produksioni per organizim te dobet
   apo prezantueset/??? qe vetem ate status nuk e meritojn
   qe nuk din te flasin e jo me te drejtojn nji program ...
   sic keni bere me programet e tjera apo tani mer vet pjese huh???

   Delete
 29. Huuuhhhh.... Jam nder te parat per mos te thene e para fare qe e kam lexuar kete post sapo u publikua ne fcb personal te Aulones dhe tani qe po i rikthehem... Huuuuhhh c'te shoh ? C'te lexoj ?
  Anyway... Mqs paskan vjellur vrer "star-et" "perfect-et" "mendjet e ndritura" "elita e shoqerise shqiptare" thash mes tyre po komentoj edhe une si LLUMI shoqerise qe jam :P Aulone per ty mendoj qe gjithcka ishte OK , madje e prisja duke qene se merresh me zumba , mu duke shume elastike dhe e lirshme :) Ne fillim edhe une thash pse qenka ber kaq agresive Aulona ? Por me pas kur u prezantua zhanri i kercimit gjthc ishte e qarte :) Mua me komplex me pelqeu performanca madje mund te them qe ishte unike ne llojin e saj dhe unik-ja e mbremjes se pare :) Sa per spektaklin ne teresi...linte shume per te deshiruar :( Juria..uhhh !!! Per te mos vazhduar me tej me prezantueset! Ne fakt kete vit ne DWS u be nje corbe e madhe per personazhe qe pranonin ftesen me pas largoheshin e njejta gje edhe per prezantuesit nejse ti i di me mire kto gjera dhe mes gjithe ketij mish mashi te madhi deri diku pritej "performanca" e dobet e prezantueseve dhe jurise qe te them te drejten me la shije shume te keqe :( ne fund fare se u zgjata shume , te uroj shume suksese dhe te ndjek gjthm me shume kenaqesi :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. uaa Xheni me qafsh se tani qe na tregove se car jemi (sipas opinionit tend qe sna hyn ne pune per noi gjo) ndihemi ...ndihemiiii qeee.. cte te them..ik o goc katunarizohu dhe ti me Aulonen se noi kokrra katnares duhet t jesh dhe ti e sigurt. tschys :)

   Delete
  2. Ti as tschüs sdi me e shkrujt!!!

   Delete
  3. typo errors (ndodhin ndonjehere mi TI) ....mgjthse kjo tregon gjithcka per mua hahahaha omg katnaret e shkreta

   Delete
 30. Të gjithë mundoheni për mirë në atë spektakël por... seç ka diçka që nuk shkon! Nuk flas për ju si konkurent jeni të këndshëm, por duke filluar nga zërimi i vizion +... juria... prezantueset... shumë përshtypje joprofesionale japin! Nuk kam parë deri në atë natë rast si:"Gerdi ishte perfekt!"!

  Jemi mësuar spektaklet Shqiptare gjithmon ti shohim në dritën më të mirë të mundshme. Shum oldfashion duket edhe ndriçimi në sallë. MOS VALLË NUK KANË FONDE TË MJAFTUESHME??? Ka diçka këtu!
  A.C

  ReplyDelete
 31. Shume suksese Aulone e dashur!
  Jam duke e ndjekur programin. Super performance! <3

  ReplyDelete