Monday, November 11, 2013

Komode me fund, apo pantallona?


Ka disa dite ku gjeja qe me se shumti do, eshte te ndihesh komode. Ne pergjithesi te gjitha ne femrat kur themi veshje komode, kemi parasysh pantallona dhe akoma me konkretisht xhinse. Por jo, une mendoj se komode mund te jesh edhe me nje fustan sportiv dhe me nje pale cizme te sheshta, si une ne kete post. 
Se fundmi te gjej kohen dhe mbi te gjitha nervat per te bere foto per ne blog eshte kthyer ne nje sfide te verete. Per te mos folur pastaj per pjesen kur duhet te ulem dhe te realizoj postin. Me kete nuk dua te them qe nuk kam deshire, thjesht me mungon koha. Por ka dhe nje arsye tjeter, per shkak te provave te perditshme qe kam ne "Dancing with the stars" pjesen me te madhe te kohes jam e veshur me atlete, plus, edhe fakti qe argetimit i kam thene lamtumire per fare me duket, duke qene se jam gjithe diten, shtate dite te javes ne pune, mundesia per t'u "pispillosur" eshte thuajse zero. Tani mos mendoni se une jam duke vuajtur e po jap shpirt :P JO! Une i dua aq shume te gjitha gjerat qe bej, saqe nuk ka argetim, kafe, apo te dala darkave e pispillosje qe do te me zevendesoni kenaqesine qe ndjej kur jam ne pune, ne cilendo nga punet. Thjesht po justifikohem per mungesat qe ndjej se do te bej ne ditet ne vazhdim ketu ne blog :P
Per t'ju rikthyer pjese se pare te ketij posti. jam kurioze te di nga ju, kur mendoni per veshje komode cila eshte veshja e pare qe ju shkon ne mendje dhe ju kap dora? Komode per ju jane me shume fundet, apo pantallonat? Po pres me padurim te lexoj komentet tuaja!


18 comments:

 1. shume In me kete veshje me pelqejn shume keto lloj veshje dhe shume komode e ke kombinuar bukur , floket sikur i lyeve jan foto te shkrepura para se te lyeje flokun apo sduket mire ngjyra se kuptoj gjithsesi komplimente edhe per ngjyren se me pelqeu shume kur te pash te DWS dhe per veshjen te ky post puuc puuccc

  ReplyDelete
 2. fundet perfudnimisht..ndihem komode ne mendje kur kam fund dhe kjo ka rendesi ;) :* ( thjesht fantastike ne keto foto )

  ReplyDelete
 3. Aulo ,gjithcka super..Me pelqen shume e me jep spunto te nxjerr nga rafti ato rroba qe kam pasi te shoh ty se si i kombinon aq bukur..E mos te flasim pastaj x paraqitjen fizike edhe sfondi i fotove kete rradhe ne harmoni me veshjen ..nje 10 me yll meriton..Ps :Aq ngrohte bente me 1 nentor ne Tirane sa x menge te shkurtra? Xoxo Sao

  ReplyDelete
 4. Bukur,shume rehatshem dhe e kendshme per syrin! Personalisht ndjehem me mire me funde.Dhe jo vetem sepse fundi apo fustani eshte me i rehatshem,por edhe sepse ve ne prove fantazine per te krijuar nje veshje te vecante dhe qe te ben te ndjehesh me e vecante.
  Une i dashuroj fundet,sidomos ne kete periudhen e vjeshte-dimrit,te kombinuara me geta te trasha dhe cizme te shkurtra te sheshta apo me pak take. Mund te eksperimentosh me ngjyrat e fundeve apo te getave dhe mund te vishesh ndryshe cdo dite duke ndryshuar shume pak gjera ne look dhe pa shpenzuar. Kjo gje me pelqen shume dhe perpiqem ta realizoj te vetja ime. Kurse xhinset jane nje zgidhje shume e thjeshte,e zakonshme dhe e shpejte,qe une si preferoj shume por ka momente qe duhen..Suksese per sot e dashur! Je 1!! :)

  ReplyDelete
 5. oh lereee aman e ka ndritur dhe kesaj rradhe, nje pyetje kam une: ku i gjen kto rrobat mi moter se Gabi i ka yll bote gjonat ne krahasim me kto zhelet e tua demode.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Po pse nuk na nxjerr nje outfit ti e ta krahasojm me kte te Aulone-s e te shofim pastaj! Keni kaq guxim te shani e te ofendoni kur jeni mbrapa nje kompjutri. Jam e sigurt qe ta takosh rruges kto gjera sdo ja thuash. Pastaj ke humb kohe duke lexuar cfare kishte shkruajtur, duke par fotot e duke komentuar negativisht, ishte me mire te kshe pir nje kafe e te qetsoje trut! :/

   Delete
  2. o ti debile qe ben si zgjuarsia shekullit, degjo ktu.. po car thua mi hahahhahah. ja noi katunare rradhes je dhe ti po he. sa per outfit-in, nuk kam guxim se do ma shajne katnaret si puna jote qe jane kopetente zifti dhe jo mode prandaj nuk e nxjerr. KAM FRIKE O GOC. IK PIRUDHU TASHI

   Delete
  3. Nuk po bej si e zgjuar, une jam e zgjuar kjo eshte diferenca mes meje dhe teje! Une nuk ofendova gje qe ti bere, dhe jo goc e dashur nuk jam katunare. Kaq kisha per te thene, po deshe vazhdo fol me veten se harxhova shume kohe duke te kthyer pgj ty!

   Delete
  4. po une dhe te thashe ik pirdhu me lart mi, ti u more me mua ...hej zot i madh ..cpaska qene ky milet ..ik pilu tashi Zippyed..mos mu ngjit kshu se qenke dhe e shemtuar mii hahahhahah

   Delete
  5. Për Aulonën: http://disponim.blogspot.com/2013/11/kritikes.html
   dhe për të gjithë ato që kritikohen nga dikush :)

   Delete
 6. Padyshim qe per mua komoditeti jan nje pale xhinse dhe nje bluze! :))
  Fustanet dhe funde rradhe i vesh ne vjeshte apo dimer, kurse ne vere po i preferoj.
  Me pelqen shume kombinimi, dhe ato ''kepuce cizme'' jan shume te bukura dhe te shkojn shume!! :))

  ReplyDelete
 7. padyshim qe xhinse dhe atlete per mua eshte komoditeti maksimal,,,sidomos ne dimer sepse ne vete fustanet jane ok,,,zgjedh xhinser sepse jam edhe si tip cuni dhe rri me komdo ne to,,,ky post me plq pervec veshjes niceee me plq fytyra jote,,,ke dal si beb :)

  ReplyDelete
 8. ajo e cara nga pas mos eshte ca si shume?

  ReplyDelete
 9. Veshja JO! Me pelqen shume makeup-i do te thoja. Shume origjinale, natyrale. Je sh e mire.

  ReplyDelete
 10. Si punonjese e ndermarjes pastrim-gjelberim

  ReplyDelete
 11. Sa kendshem per nje paradite pune ne Tirane. Me pelqen shume

  ReplyDelete
 12. Me pelqen shume, por mos t'i kishe bere foton ne gjelberim se ngjan si kamuflazh! ;) Edhe vathet shume te vecante.Po presim videon e DWS qe te skatenohemiiiiiiiiiiiii kompletttttttttttt me komente :)
  M.

  ReplyDelete
 13. u look so cool Aulona! Greetings from Greece from your fans Vlora

  ReplyDelete