Monday, November 4, 2013

Muaji Tetor ne Instagram

Keto postin e sotem jam duke e shkruar me duart, kembet, zemren, trurin qe me dridhet...Sot ne darke nis nata e pare e "Dancing with the stars" dhe emocione te tilla, nuk me ka ndodhur kurre me pare te kisha provuar. Kjo eksperience kaq e bukur, te cilen gjithmone kam dashur ta perjetoj dhe me ne fund deshira u realizua, eshte ne te njejten kohe edhe shume impenjative, duke me marre shume ore dhe energji nga ditet e mia. Eshte kjo edhe arsyeja perse keto kohe nuk kam qene dhe mesa shoh nuk do mundem te jem shume prezente, por jam e sigurte qe do te kem mirekuptimin tuaj. Por ajo per cfare tjeter kam nevoje keto kohe eshte edhe mbeshtetja juaj, sepse kur futesh ne nje gare pavarsisht aftesive personale, nje rol thelbesor luan edhe mbeshtetja e publikut. Ajo per te cilen kam SHUME nevoje sot jane votat tuaja. Nese do e ndjeni ne zemer per te derguar nje mesazh per mua, ta dini qe keni bere sevap dhe do te shperbleheni ne boten tjeter hahahahaha :P Une kam kodin nr 10 dhe menyra e votimit eshte e tille: VIP (hapesire) 10 Numrin ku do te dergoni mesazhin ama nuk e di, sot ne darke gjate spektaklit do ta mesoni. 
Ne fakt cfare kam shkruar me siper nuk ka lidhje me postin e sotem, i cili i dedikohet muajit Tetor ne Instagram, por meqe keto dy javet e fundit pavarsisht gjithckaje qe bej, mendjen e kam vetem te "Dancing with the stars", "Dancing with the stars", "Dancing with the stars:, "Dancing with the stars".....edhe ketu nuk i shpetoja dot shkrimit per kete spektakel. Me poshte keni muajin Tetor te permbledhur shkurtimisht me ane te disa fotove, te cilat guess what, nje pjese jane te lidhura pikerisht me "Dancing with the stars"!!!!

Te dielat e preferuara, vetem une dhe ai...:)

Tek "Tapas" gjen jo vetem ushqimin me te mire, por edhe veren me te mire ;)

Me ne fund, pas kaq shume kohesh m'u mbush mendja t'i hypja X 5-es...bera gabim te madh, tani nuk me zbritet me dhe ai Golfi im me duket si makine lodrash :'( :'( :P

Hahahahahaahah besoj kjo eshte deshira e cdo gruaja :D

Nje nga librat me te diskutuar te muajit tetor, per te cilin kemi folur edhe ne Top Show Magazine...

Ka disa dashuri qe jane bere per te zgjatur pergjithmone...#best #friends #sisters

Alban Dudushi ne perpjekje per te na hequr "thumbin" ne Top Show Magazine....pa sukses :P

Fal Vip Line Albania "thumbin" e kam gjithmone me vete :P

Edhe pse nuk me pelqen fare festa e "Halloween", ne "Top Show Magazine vendosem ta festonim...Mos me pyesni se si jam veshur se dallohet fare qarte....zogu ma i mire prej krejtve...:D :D

Kam pershtypjen qe po ta kisha njohur qe ne femijeri, qe atehere do te isha dashuruar me te aq i bukur sa ka qene :):D

Dhurate nga Vesa Luma albumi i saj me i ri "Pop Cult", i kam shijuar shume te gjitha kenget e tij :)


Pervecse nje kengetare shume e talentuar dhe nje ze shume i bukur, Dhurata Dora ishte edhe nje vajze shume e kendshme. Kenaqesi qe e kishim te ftuar ne Sillikon 

Dancing with the stars, dancing with the best...kenaqesi dhe shume pergjegjesi te kercesh me Gerd Vason :)

Roan, djali i Gerdit dhe Enades shplodhja e te gjithe konkurenteve kur jemi ne prova :) Eshte nje dashuri ky femije :)

Gjate provave ne Dancing with the stars, disa nga ciftet konkurente

Prova, foto, prova, foto, prova, foto....prova, prova, prova :P

Pas gjashte vitesh jam serish kuqeeee.....me duket sikur kam rilindur :D 

6 comments:

 1. hajde resumee hajdeee, suxese sot :*

  ReplyDelete
 2. du me t'pa me floke te kuqe,se po vdes me i ba e s'po ma mban! :p suksese sonte :)
  J.

  ReplyDelete
 3. good luck per sot.po si tt votojme kur ti sna the ku tt ndjekim live?se si kemi problem ne qe jetojme larg aq lek sa ben nje vote aty.po ku te te ndjek un sot eshte ceshtja

  ReplyDelete
 4. Sukseseeeeeeeeee Aulona!! Uroj qe te kenaqesh sa me shume dhe te marresh me te miren nga ky konkurs, pavarsisht rezultatit final ;)
  N

  ReplyDelete
 5. ver noi post me naten e pare te dws.per mua ishe sh ok po seshte faji jot mi moter q kan ren ca gogola ne juri

  ReplyDelete
 6. O yllll je gjithmone maj tamarsha ti..qe nga kafazi ke spikat e na ke pelqy..sukseseee e dalsh faqebardhe..te urojme me zemer..Shkodraaa

  ReplyDelete