Wednesday, November 13, 2013

Dancing with the Stars nata e dyte - Cha cha cha


Emocionet e skenes jane te cuditshme shume, te vijne pikerisht atehere kur nuk i pret...Kur e kalova naten e pare pa pike emocioni, mendova se ja hodha per gjithe spektaklin, por ja qe diten e spektaklit me jane dridhur gjunjet si kurre me pare. Besoj se fakti qe isha e pare, ndikoi shume tek une dhe me beri qe pikerisht kercimin qe kisha me shume qejfi, cha cha cha-n, ne vend qe ta kerceja dhe shijoja plotesisht, ta perjetoja gjithe emocion. Gjithsesi kur e pashe veten me pas ne youtube (pervec ca gabimeve te vogla :P) me pelqeu :D Padyshim qe kam ende shume per te mesuar dhe per te dhene, sepse nese njerezit do te beheshin balerine brenda tre javesh atehere se do ishim te gjithe duke interpretuar ne Teater te Operas dhe Baletit :P. Por nje gje qe me ben pershtypje dhe qe ma kane perforcuar edhe me shume njerez te ndryshem, te aferm por edhe te larget, eshte fakti qe juria eshte treguar pak si shume e ashper me mua ne gjykim. Ndonjehere njerezit motivohen jo vetem duke thene fjalen e keqe, por duke i vene ne dukje edhe ndonje te mire. Gjithsesi ne fund, votat tuaja dhe fakti qe u rendita e treta per mua thane shume. Prandaj perfitoj nga rasti per t'ju falenderuar te gjitheve ju qe me keni votuar. Nese do ta ndjeni ne zemer qe te vazhdoni te me votoni :P mund ta beni ne numrin 51115 nese jeni ne Shqiperi dhe 55666 nga Kosova. Mesazhi qe do te dergoni eshte: Vip 10
Pres me padurim te lexoj komentet tuaja. Kerkoj ndjese per cilesine e fotove, por edhe pse gjate spektaklit shkrepen shume foto profesionale, ende nuk jane publikuar, keshtu qe nuk me mbetet vecse te postoj fotot e ndryshme qe me dergojne ne inbox dhe qe jane print screen nga ekrani. NE fund si gjithmone do te gjeni edhe videon, ku mund te ndiqni kercimin dhe votimin e jurise. 
Shihemi javen tjeter ne "Dancing" me nje tango qe e dua shume :)
11 comments:

 1. Aulona ,komplimenta per tek Dancing !
  Cili apo cila te duket konkurrent me i forte ?
  Te uroj suksese ,emma.

  ReplyDelete
 2. Floket te shkojne shume. mos hiq dore nga e kuqja

  ReplyDelete
 3. I liked it a lot!! Your looks are always so out of normality. Love them!

  Good luck! can't wait to see what happens next week!

  ReplyDelete
 4. Flooookeeeet mos i ndrysho me!!!!!!! :) Suksese!!!!

  ReplyDelete
 5. Me vjen shume keq qe e humba naten e dyte :(
  Shume suksese :)

  P.S. shume bukur kacurelat ;)

  ReplyDelete
 6. Performanca jote me pelqeu shume :) dhe floket kacurrela te shkojne teper, nese ke mundesi beji me shpesh.
  Suksese ne debutimin tjeter!!
  N

  ReplyDelete
 7. Sa bukur flokat moj aulona, sa shume qe te shkojn e te imagjinosh qe te kuqe keshtu ste imagjinoja dot. Mundohu ti mbash me onde sepse te shkojn.
  te premtoj qe sa te kem pak kohe do ulem e do shof te gjitha pjeset.

  xoxo lulu e suksese.

  ReplyDelete
 8. dhe te mendosh qe para pak kohesh problemi yt ishin floket...sot jane ato qe marrin piket maksimale ;)

  ReplyDelete
 9. Aulonaaaa.. floket i kishe yyyll!! Ngjyra, modeli mua me pelqyen jashtmase!
  Suksese ne Dws.
  Fustani te shkonte shume. :)

  ReplyDelete
 10. Pershendetje! Jam nje lexuese e rregullt e blogut por nuk mund te then te njejten gje per pjesen e komenteve. Por nuk mund te rrija pa shprehur indinjimin qe kam kundrejt jurise se dancing. Une vet kam ndjekur dance sportiv per 6 vjet, nuk e konsideroj veten peofesioniste por ama as amatore nuk jam. Te dyja heret te kam pare nga ekrani, e pranoj qe ne ekran vjen ajo cfare vendosin te tjeret te duket por ama une bera krahasimin e dy kercimeve te tua nga kushte te njejta, padyshim qe naten e dyte kerceve shume bukur dhe meritojw shume me shume pike. Ose ne te kundert shumica e konkurenteve meritonin shume me pak pike. E vetmja gje qe sme pelqeu ishte veshja... jo me shume se cfare kishit veshur ti dhe partneri sesa kombinimi juaj me njeri-tjetrin. Pamja vizive ka shume rendesi me beso. Une jam nje tjter ze qe te thotw juria vlereson jo ne menyre profesionale, por perjashto nje pjese te jurise ne nje pjese te vogwl te rasteve kur gjykimi me eshte dukur i drejte, mbase ishte dhe thjesht rastesi :) te uroj nje rrugetim sa me te bukur dhe te gjate ne dancing, sepse e di cdo te thote argetimi i atij lloj kercimi. Dhe nje sugjerim nese nuk te ka ahkuar ne mendje dhe nese ke kohe shiko sa me shume video qe i pershtaten gjinise tende te kercimit per ate jave dhe "kopjo" menyren e te qendruarit :) edhe pse jam e sigurte qe balerini yt punon shume dhe per kete pjese. Kenaqu sa me shume :) xoxo

  ReplyDelete
 11. Kulmi i patetizmit ketu

  ReplyDelete