Saturday, November 16, 2013

Reggea night...amazing night!


Kush e ka ndjekur emisionin e se enjten mbrema, "Top Show Magazine" e di shume mire qe ka qene nje mbremje shume speciale, ku jemi argetuar pa mase nen ritmet e muzikes reggea. Nje emision ndryshe, ku kete here me shume se sa fjale rendesi dhe peshe kishte muzika, impakti qe pati ne publik ishte shume pozitiv. Te pakten nga reagimet e shumta ne Facebook dhe te nesermen me njerezit qe takoja, kuptova qe muzika reggea ne Shqiperi ka shume fansa. Nje nder ta jam edhe une vete, prandaj shpresoj qe ne te ardhmen te kete me shume hapsire per kete muzike.
Per t'ju pershtatur sa me shume atmosferes vendosa te vishesha gjithe ngjyra dhe te beja ca kacurela si nje Xhamajkane e vertete :D Fale mjeshterise se Jetmira Dushit, e cila cdo jave me sjell ndryshe ne ekran dhe realizon pa me te voglin problem modelin qe une deshiroj, impakti ne pergjithesi ishte pozitiv dhe kacurelat e mia paten shume sukses, madje ja kaluan edhe kacurelave te Fatmes...:P Eh moj Aulona Musta, te erdhi dita te komentohesh pozitivisht per floket....
Me poshte keni disa foto te shkrepura para fillimit te emisionit dhe ne fund do te gjeni edhe tre videot per ata qe e kane humbur "Top Show Magazine" te enjten dhe kane deshire ta shohin.

16 comments:

 1. Ah moj Aulone na magjepse fare :) Dukesh shuuuume shumme bukur dhe mendoj se kjo ishte nje nder veshjet e tua me te mira ! Dhe nuk e kam ditur qe kacurrelat te pershtaten kaq shume ! Sa per fustanin yll fare te shkon shume! Me e mira je :)
  Era nga Prishtina

  ReplyDelete
 2. Rrezaton plot bukuri dhe optimizem.. ^_^

  ReplyDelete
 3. Kam kohe qe nuk te kam shkruajtur dhe pse ke patur shume gjera qe une duhet te beja te kunderten, pra te shkruaja me shume
  Thjesht mungese kohe
  Te kam ndjekur te TOPI te Enjteve dhe me ke pelqyer, emisioni i Dudushit ka marre te tjera permasa nga prezenca juaj
  Te DWS nuk ke marre ate qe ke merituar, nga juria
  Me habit KRYETARI qe te jep tre pike kur aty djemte rrine si hunj (kerkoj ndjese per krahasimin, pasi kam shume respekt per te gjithe, por me vallezimin skane lidhje fare) Une nuk mund te them qe ke qene e perkryer, por gjykaj se meriton me shume
  Thjesht juria nuk eshte shume objektive
  Fotot e ketij blogu shume te bukura te ndoqa ne emision direkt dhe me pelqeve me nderhyrjet e tua
  Lira

  LIra

  ReplyDelete
 4. Welcome back to red and curly :) Ngjyrat e fustanit me pelqejne shume!

  ReplyDelete
 5. Dukesh perfekt ne gjithcka e dashur. Marshalla :-D te shkojne sh floket kacurrela,,xvec te gjithave me duket mua apo vetulla jote duket me e bkr se heret e tjera ;-) te xgezoj x energjine qe ke & te uroj gjith te mirat kudo. Mila

  ReplyDelete
 6. Te shkon shume dhe ngjyra e flokeve dhe me kacurelat si kukull (porcelani)

  ReplyDelete
 7. si gjithmone e dh... me ndonje gje, kesaj rradhe me kepucet, fustani ka nje larmi ngjyrash mund te vishje dicka me ngjyre me te forte dhe me stil:). Poor pervec kesaj ngjan shuuuume bukur, floket, fustani, make up perfekt.

  ReplyDelete
 8. ptu ptu ptu.... si rrush i zi je me kto kacurrelat <3

  ReplyDelete
 9. Me pelqen shume gjithcka, pervec kepucve. Une personalisht do kisha zgjedhur ndonje njgyre tjeter dhe model tjeter por gjithsesi eshte mendimi im! :))
  Floket shuuuuume te bukura.

  ReplyDelete
 10. tamam si gjithm e dh..me na i gjo...fustani eshte i bukur me pelqen....ndersa kepucet tregojne ate qe e thone te gjithe ketu qe ske stil ,,,,

  ReplyDelete
 11. Si karamele ke dale

  ReplyDelete
 12. uauuuuuuuuuuuuu pa fjale...floket me ne fund yll..kush ti solli ne terezi? edhe syzet me pelqejne...fustani ...lere fare sh sh i bukur

  ReplyDelete
 13. Per mua je perfekte ne gjithcka ne kete post qe nga floket fustani e deri te kepucet. E ndoqa live top show ate nate dhe na keni kenaqur. nese pranoni sugjerime beni me shume mbremje te tilla

  ReplyDelete
 14. Wow, ketu me pelqen shume; floket, make-up, fustani(nderthurja e ngjyrave sidomos)! :-)

  ReplyDelete
 15. Shume, shume bukur!
  k

  ReplyDelete