Monday, August 27, 2012

Budva day 1

Jo se nuk e prisja, pasi nga eksperiencat e mia te meparshme, sidomos me Facebook-un, e di qe kjo puna e blogut do te ishte si nje virus i rrezikshem, qe po t'u ngjit s'te shqitet me, megjithate u surprizova edhe nga vetja qe gjithe fundjaven, mes gjithe qejfit dhe argetimit mendja me rrotullohej vetem ne nje pike: "blogu".
Kete fundjave, isha bashke me nje grup miqsh ne Budva, per t'i thene mbase mirupafshim per kete vit sezonit "pllazhor" jasht kufijve te Shqiperise. Tani, asnjehere nuk i dihet cfare ndodh dhe, po pati ndonje rruge tjeter neper pllazhrat jasht ne e mirepresim, gjithsesi per momentin e kam mendjen e fjetur se ky ishte i fundit. Qe kur nisa te bej gati valixhen me kapi ankthi: "Cfare rrobash te marre per blogun". Kuptohet, jo per dy ditet qe do ta kaloja atje, por per fotot qe do te beja per blogun. Pas shume stresi dhe dollapeve te kthyera permbys, e bera me short, ose me sakt me kujt i bie dhjeta :P dhe futa ne valixhe gjysmen e shtepise!
Dita e pare shkoi shume mire, pervec nje ndalese ne dogane, ku na bene nje kontroll te imtesishem duke na hapur valixhet e duka na nxjerr gjithe c'kishim brenda, e duke na cmontuar deri te sediljet e makines, gjithcka tjeter ishte shume argetuese. Ne fakt, po ta mendosh mire, edhe ky episod argetues ishte, duke qene se kam udhetuar shpesh me makine neper shtete te tjera dhe kurre me pare nuk me kishte ndodhur te isha pjese e nje kontrolli te tille. Nuk e di kush nga ne ju eshte dukur fytyre e dyshimte, apo ndoshta e ben edhe ata te doganes si une me rrobat, me short dhe lapsi na ra ne, gjithesesi nuk ishte nje ndjesi aspak e bukur. Te dukej vetja si kriminele kot:P pa bere asgje. Te them te drejten fillimisht u revoltova, por pastaj te gjithe ata qe ishin me mua ne makine me shpjeguan se eshte e drejta e doganiereve te bejne kontrolle te tilla ne dogane, keshtu qe asnje shkelje nuk po na behej. Prandaj teksa ata na cmontonin makinen dhe na nxirrni breckat nje nga nje nga canta per ti kontrolluar, une perfitova nga rasti te beja ca foto :D Gjithesesi te na e kishte bere ndonje gjerman, a ndonje freng edhe e kishim kaluar turpin me buke, por te ta bejne malazezet thaaaa...Nejse, ai episod ishte sa per te prishur syrin e keq. Shyqyr Zotit drogen nuk na e gjeten...ha ha ha :PPP
Budva si gjithmone nje mrekulli, duke filluar nga plazhet e per te mbaruar te jeta e nates. Njerez plot, njerez te bukur, njerez te gjaaate, njerez shume te gjate, njerez te qeshur, njerez te sjellshem. Ushqim i mire, ushqim shume i mire, ushqim i shijshem ashtu sic vetem ushqimet kalorike dine te jene. Une per vete u denda ne pljeskavica, i cili eshte ushqimi qe dashuroj! E di qe turp eshte ta pranoj, por si te mos mjaftonte vete pljeskavica dhe era qe ajo leshin, ajo ishte e shoqeruar edhe me qepe, te cilat u asgjesuan ne sekonde nga te peste ne! Kuptohet qe pastaj ne cdo klub qe futeshim, na kthenin mbrapsht qe te dera...ha ha ha :P Edhe atje per fat te keq, policia bashkiake mbinte te dera e lokaleve pas nje ore te caktuar, por te pakten e kishin lejen deri ne oren 1 te nates. Gjithesesi ne nuk u merzitem, pasi, pasi dolem nga klubi e vazhduam party-n te vila. Keshtu dita, ose me sakt nata e pare kaloi per mrekulli!

7 comments:

 1. SHUME BUKUR VESHJA E DYTE DHE TI YLL SI GJITHMONE

  ReplyDelete
 2. Je fantastike:))

  ReplyDelete
 3. Replies
  1. Te gjitha fotot e fillimit te dogana jane bere, por policave nuk u beja dot foto normalisht :D Aman se dhe ajo na duhej, pastaj nga cmontimi i makines do kishin kaluar te cmontimi yne :D :P

   Delete
 4. thnx 4 inspiring me...u r really special

  ReplyDelete
 5. Beautiful pics and it looks that you had so much fun! Thanks so much for stopping by y blog and for your sweet comments :)
  XOXO

  www.wardrobestories.blogspot.com

  ReplyDelete