Wednesday, August 29, 2012

Budva day 2

Dita e dyte ne Budva kaloi per mrekulli: shume plazh, shume ushqim, shume vere dhe pak jete nate! Paraprakisht e kishim bere ne plan qe ne darke te shkonim tek "Top Hill", e cila eshte disko me e madhe ne Budva dhe ku nuk ka probleme me policine bashkiake, por ishim bere aq telef gjate gjithe dites, saqe plani ra posht dhe pasi dolem te hanim nje darke te shpejt u kthyem ne dhoma dhe e kaluam naten duke luajtur peskatsh! Meqe ra fjala te peskatshi, une jam e fiksuar pas tij dhe ne pergjithesi pas te gjithe lojrave me letra, keshtu qe nje nga kriteret kryesore kur zgjedhim miqte per te shkuar me pushime eshte nese dine apo jo te luajne me letra :D Une dhe partneri im fitojme gjithmone ne pesekatsh, por kuptohet, kjo, jo per meriten tim!
Nje nga gjerat qe me ka shijuar me se shumti ne kete udhetim, ka qene vendi ku ndenjtem. Nje vile shume e kendeshme, e pozicionuar ne nje vend shume te mire, shume prane nje prej plazheve me te mire ne budva Jazz plazh, me nje pamje fantastike, e rrethuar nga kodra me detin perball. Dhomat brenda ishin te arreduara shume mire, kishte pishine, pronaret ishin shume te sjellshem dhe te gjitha keto per nje cmim te papare, aq lire saqe po te ma thoshin te tjeret nuk do ta kisha besuar: 25 euro personi per dy nete.Gjate dites per ne plazh leviznim me makinen tone, ndersa ne mbremje merrnim taksi, per te qene me te sigurte ne rast se e tepronim me alkoolin. Nese e keni bere ne mendje te shkoni ndonje fundjave ne Budva, atehere une po vendos me posht adresen e hotelit ne booking.com, e cila eshte faqja ku prej kohesh bej te gjitha prenotimet e hoteleve sa here qe shkoj jashte. Une ju siguroj qe do te mbeteni te kenaqur!

P.S: Po vendoset ndonjeri prej jush te shkoje, aman pyetini pak pronaret a i kane gjetur keto syzet e bardha Ray Ban qe une si HARRAQE, i lash peng atje :( :P

http://www.booking.com/hotel/me/milna-apartments.en-gb.html?aid=318615;label=English_Whole_Site_Reset__inurl%3A.en.html;sid=4d99e02d9e61956824de950a48b1381f;dcid=1;checkin=2012-09-01;checkout=2012-09-02;srfid=a0118f9f6966b1b3ddd55ebf0036db47X64


5 comments:

 1. Bravo moj vajze po na hap syte????????? haaaaaa hhhhhhhhhhhhhhhhha
  shume bukur busti me rroba banjo
  na kenaqe shpirtin dhe ................mendjen

  ReplyDelete
 2. ps e ben diferencen ;)

  ReplyDelete
 3. Me pelqen shume bikini! Shume bukur dhe fotot!

  www.justgoshopping.net

  ReplyDelete
 4. wooow fotot shume te bukura!! ai fundi me lule i preferuari im!!

  ReplyDelete
 5. doityourselfideas.blogspot.com

  ReplyDelete