Thursday, August 16, 2012

Rroftë garderoba e të dashurit!

Ccfarë ndodh kur, një natë më parë, ke vendosur të flesh te shtëpia e të dashurit dhe nuk ke marrë me vete rroba për të nesërmen? Duhet të zgjedhësh mes dy alternativash: e para, te veshesh rrobat e një dite më parë; e dyta, te futesh me koke ne garderoben e te dashurit dhe te zgjedhesh mes gjithe arsenalit te pantallonave, bluzave dhe kemishave te tij. Duke qene se alternativen e pare nuk e kam shume qejf dhe rralle, per te mos thene kurre, me ndodh qe te vesh te njejten gje dy dite rresht, atehere zgjodha (me kenaqesi) alternativen e dyte. Aq me shume kur garderoba e te dashurit te jep mundesi pafund kombinimi. Dhe aq me shume akoma, kur I dashuri yt ka jo vetem nje shije te papare kur vjen puna per veshje, por edhe nje fizik perfekt, aq sa te ben te ndihesh ne faj (dhe pak keq) kur shikon qe rrobat e tij te rrine aq fiks!

Keshtu qe veshja per sot ishte nje boyfrend’s look, mundesuar nga Tomi SHPK…ha ha ha :P

Xhinset, kemisha me kuadrata dhe rripi ishin te treja te tijat. Po per te mos ngjare si vellai binjak i tij, vendosa te shtoj disa doza feminilitetit, nje të lidhur ne mes kemishes, nje gisht bark perjasht (aq sa per te mos ngjare vulgare), nje fjongo roze ne koke, disa byrzylyk dhe voilaaa nje Tomi ne versionin femer…:D Ishalla nuk e lexon kete qe kam shkruar, se me beri hara-kiri…ha ha ha!

Gjithesesi kjo nuk ishte hera e pare qe eksperimentoj me veshjet e tij. Me posht po vendos dhe nje foto te vjeter, serish me boyfriend’s jeans, ne kuptimin e vertet te fjales. Eshte qejf keshtu, te pakten ato leket qe do shpenzoja per xhinse, i harxhoj per te tjera gjera, nderkohe qe xhinset i blen “my boyfriend” per mua :D

Po ju keni bere ndonjehere eksperimente te tilla me rrobat e te dashurit? I keni “vjedhur” ndonjehere ndonje pal xhinse?

Sa për cilësinë e fotove, ju kërkoj ndjesë. Nuk e kisha aparatin professional sot me vete, keshtu qe u detyrova qe t’I merrja hua celularin serish te dashurit, I cili beri dhe disa shkrepje gjithe siklet dhe gjithe pertes dhe m’u betua se kjo ishte hera e pare dhe e fundit qe do ta “perdorja” per budallalliqe te tilla si puna e blog-ut…

Kur t’I hap nje blog fshehurazi dhe atij une, ta shohi pastaj...


15 comments:

 1. Boyfriend Jeans are A very cute trend but i wouldn't suggest HIS Real jeans unless his ass is smaller than yours :)
  Just follow the trend don't grab his jeans :)
  Estela

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ehhhh sic e kam thene edhe ne shkrim kam lluksin t'i marr direkt nga garderoba e tij, meqe eshte shum fit dhe gjysmen e dites se tij e kalon ne palester :P

   Delete
 2. Me pelqen shume looku boyfriend-ish por per fat te keq nuk kam te njejten mase me shpk-ne time ndaj max.mund ti "vjedh" t-shirtet per ti veshur me strece :))) Love the shirt!

  ReplyDelete
 3. sidomos ajo canta sot ishte fantastike dhe shkonte shume me rrobat e te dashurit :)) :**

  ReplyDelete
 4. boyfriend jenas,girlfriend jeans :P ur jeans...no matter what u wear...You will look amazing anyway!!!!!!!!!!! (Engel D.)

  ReplyDelete
 5. Une qendroj ne shtepi me pantallonat e plazhit :) sa bukur ngjajne,gjithsesi sot me frymezove Aulona......heren tjeter do vishemmm edhe uneee...its funnyyyyyyy.....Urimeee

  ReplyDelete
 6. Yll,ti dhe nje thes te veshesh dukesh sexy moj :) Ana

  ReplyDelete
 7. E ka thene mire Ana Cela: ti edhe nje thes te veshesh dukesh yll!

  ReplyDelete
 8. aaa sa te shkokan ,yll fare

  ReplyDelete
 9. Uuuuuu qyqjaaaaa s'do e kisha bere kurre, hahahahaha, ose do kisha futur koken te çanta mos t'me shifte njeri.Tani qe po e mendoj, e kam bere nje here nga pishina ne shpi sepse mu be pis fustani duke ngrene dhe e bera rrugen me pantallona te shkurtra si ato te futbollistave dhe nje polo (po shyqyr qe s'jetoj ne TR ku mund t'me dilte naj nji i njohur perpara se do kisha vrare veten, hahaha).
  Sot e pashe per here te pare blogun, urime! Me ne fund po lexoj shqip se te gjithe blogjet anglisht. U kenaqa edhe me shprehje si; "u bera tym, e bera me kujt i bie dhjeta" qe i kisha harruar fare, hahaha.
  Marsida, Milano.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Marsida te falenderoj shume qe me ke shkruar! Me behet qejfi dyfish kur lexoj komentet nga njerez qe une nuk i njoh personalish dhe qe nuk jane pjese e grupit tim shoqeruar, apo te njohurve te mi, se dihet qe ate ta bejne qejf nga halli :P Me vjen mire qe te pelqen dhe qe vlereson faktin qe shkruaj ne shqip. Te pershendes dhe uroj te vazhdosh te me ndjekesh :)

   Delete
 10. hahaha sa kam qeshur ,e kam bere dhe une ,burri im ne ate kohe i dashuri,kishte dy kemisha shume te bukura me te njejten disenjo dhe une ja mora nje,mu desh ta ngushtoja pak sepse ai eshte mase me e madhe por e dua shume ate kemishe ,megjithate ti je pak me e "Cmendur" se une :P dhe te kam zili per kete hahaha

  ReplyDelete
 11. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete