Sunday, January 13, 2013

Muaji dhjetor ne Instagram

Pak i vonuar, por ja ku vjen nje post permbledhes i fotove te muajit te kaluar, dhjetor, ne instagram. Perfitoj nga rasti te kerkoj ndjese per te qenit jo shume korrekte me postime kete periudhe, sepse ka patur shume nga ju qe me kane bere verejtje. Por premtoj qe, qe nga e hena do te rikthehem shume sistematike (do te mundohem te pakten :P) Nuk dua te behem e bezdisur duke perseritur te njejten gje, por e vetmja arsye e ketyre mungesave ka qene koha :( Per mua blogu eshte bere nje pjese shume e rendesishme e imja, prandaj mos mendoni kurre qe kam humbur interesin :) Faleminderit qe me ndiqni, faleminderit per interesin qe tregoni!


Cila eshte dhurata qe "duhet" te te sjelle partneri kur iken jashte shtetit? Patjeter qe nje pale kepuce! :D


Dhjetori ka qene muaji i mekateve...


Faleminderit revista "Harmony" qe na zgjodhi si nje nder personazhet e saj per muajin dhjetori


Paloma ime e dashur dhe nje nga kopertinat qe ka bere me shume zhurme, kjo e Fjolla Morines


Xhaketa e preferuar e dhjetoritBiskotat e mia te preferuara, te mbushura me bajame brenda


Rituali i se dieles...kafja turkeKete vit e festova ditelindjen ne xhirime, duke regjistruar per "Thumb" gjithe naten


Koha rekord e "shqyerjes" se Panettones per kete vit....1 minute e 30 sekondaMenyra me e mire per te kaluar kohen kur je duke pritur tranzit ne aeroport


Kjo foto eshte e para dy viteve ne Corfuz, gjate pushimeve te veres, por mua me pelqen shume dhe e sjell here pas here ne vemendje :)


Sepse une kam dale edhe keshtu ne "Thumb"....kuptohet sepse ma donte "roli"! Sa e bukur :D


Duke verifikuar mire biletat, siguracionin e gjithe te tjerat nga frika se mos digjeshim serish...Ne Rinas, duke pritur nisjen.


Edhe kjo foto eshte e vjeter, eshte shkrepur vjet kur kam qene e ftuar ne emisionin e "A show". Ka qene nje nder per mua te jem e perzgjedhur si nje nder te ftuarit e Krastes


Thumb


Duke ndjekur festivalin e Rtsh...mendimet per kete edicion i kam dhene ne nje nga episodet e "Thumb"


"A don me ta thy, apo don me ma thy..." nje tjeter episod i Thumb qe ka ngjallur shume reagime


Ne dhjetor Radio NRG kishte ditelindjen...Nje dhurate e vogel per te...


Nje nga momentet me emocionuese te muajit qe lame pas... :)

9 comments:

 1. Shume post i bukur Aulona! Congratulations !

  ReplyDelete
 2. I love this post :) Fotot e shkeputura tregojne shume histori dhe detaje interesante.
  P.s : Paloma ka nevoje per design face-lift ne kopertine se gjynah te shkoje dem puna jote ne brendi. Shoot me an email ta diskutojme :)
  Te uroj jave te mbare dhe produktive!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Me jep adresen e e-mailit dhe e diskutoj me qejf :D Ose me nis ti nje email te adresa ime aulonamusta88@yahoo.com.

   Delete
 3. each time i used to read smaller posts which as well clear their motive, and that is also happening
  with this post which I am reading now.
  Here is my web page :: BidWow Review

  ReplyDelete
 4. A person essentially lend a hand to make seriously posts I'd state. That is the very first time I frequented your web page and up to now? I surprised with the research you made to make this actual submit incredible. Magnificent process!
  Also see my web site - Buy A To Z Cash System

  ReplyDelete
 5. Mos me thuaj qe ndodhi ne kullen Eiffel... c'mon .. na jep me shume detaje :D

  gjithsesi... urimet me te mira... happy for you :)

  ReplyDelete
 6. Perse me doli me vonese foto e unazes mua??
  Urime dhe sa me shume lumturi sjellte ne jeten tende :)
  Besoj se do i dedikosh nje post te vecante me vone ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Faleminderit e dashur Lisa :) NE fakt ke te drejte sepse une nuk e kisha vene re, por nuk ishte uploduar foto unazes, keshtu qe une e vura disa ore me vone, prandaj do te te kete shpetuar :)

   Delete