Tuesday, January 22, 2013

"Pretty woman"


Sa origjinale e? Ti ke nje veshje me cizme siper gjurit, me nje fund te shkurter lekure dhe zgjedh qe titullin t'ja vendosesh "Pretty woman"...Kushedi perse! Ne fakt, te gjithe e dime perse! Edhe pse kane kaluar vite qe nga filmi i famshem me Richard Gere dhe Julia Roberts (te ciles me kane thene edhe qe i ngjaj....por pa merak nuk e kam besuar kurre kete), sa here qe shohim dike te vishet ne kete menyre asosacioni qe bejme menjehere eshte me veshjen e Julias ne film, e cila te gjithe e mbajme mend qe ishte nje prostitute. 
Sa e embel prej meje! Mos valle sapo shkruajta qe isha veshur si prostitute? :D Ne fakt jo, edhe pse per mua ka qene gjithmone shume e veshtire dhe e rrezikshme ndarja midis te dukurit vulgare dhe seksi, kur ke te veshura nje pale cizme siper gjurit, shoqeruar me nje fund te shkurter. Une nuk jam aspak nje fanse e cizmeve siper gjurit, aq me shume pas overdozes qe kemi patur keto dy vitet e fundit me kete stil cizmesh neper rruget e Tiranes, aq sa ndonjehere me shume se sa si cizme dukeshin si pantallona, sepse me te gjata ishin cizmet sesa vete kembet! Pervec rrezikut qe permenda me siper, ate te te dukurit vulgare, ekziston edhe rreziku tjeter qe me cizme te tilla mund te dukesh shemtuar. Ashtu si ka disa stile dhe lloje veshjesh qe nuk i shkojne cdo trupi, po ashtu mendoj se keto lloj cizmesh nuk mund ti veshe kushdo dhe jane bere me shume per vajza me kembe relativisht te gjata dhe jo shume te mbushura.
Une per vete as sot e kesaj dite nuk e di c'duan keto cizme ne dollapin tim, duke qene se nuk jam ndonje fanse e madhe e tyre dhe gjithe vitin mund ti vesh vetem nje here. Per kete vit e mbusha normen dhe i vesha te shtunen e kaluar. Dhe meqe nga pjesa e poshtme isha shume "slut" (cizme siper gjurit dhe minifund lekure), ne pjesen e siperme u kujdesa te isha pak me serioze dhe zgjodha nje kemishe dhe si gjithmone syzet si "intelktuale". Pra perfundimi? Isha nje slut intelektuale! Ne fund te fundit a nuk eshte kjo moda e diteve te fundit?

P.S: Sekreti me i ri qe kam zbuluar eshte qe pasi ke pire goten e trete te veres, te duket vetja vertet Julia Roberts dhe fillon e pozon gjithe qejf e lumturi me buzen vesh me vesh. Taksirat te filloj poncin qe ne mengjes, qe te pakten te bej ca foto te bukura per ne blog!

P.S.S: Fotot si gjithmone Dorian Bushati

22 comments:

 1. Fundi me kemishen shume bukur,cizmet nuk me pelqejn fare fare...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Eee kam pershtypjen qe keto cizmet bejne pjese ne ate kategorine "love them, or hate them" :)As une vete nuk e di, i dua, apo i urrej :D hahahahaaha :P

   Delete
 2. Me pelqen shum shum, je nje yll i vrtet

  ReplyDelete
 3. Sa te gjataaaaa! Mua me dukesh relativisht e gjate dhe imagjino sa duhet te jene cizmet qe prape duken shume te gjata. Ndaj te njejtin mendim me ty per cizmet e gjata. Une kam vetem nje pale dhe jane te sheshta, se edhe te gjata edhe me take do dukesha si ato kllounat qe hipin mbi kembe druri :P.
  Kemisha dhe pamja prej intelektuale me pelqejne shume.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hahahahaha e imagjinova veten per nje moment si ato kllounat...po qe nuk ngjaja keq :P

   Delete
 4. me plq shume, vetem ├žizmet sipas gustos time me len pak per te deshiruar, pastaj te tjerat me plq shume :)

  xoxo Lulu.

  ReplyDelete
 5. Kemi te njejten pallto, un sigurisht qe e kam te bardhe... skam shume guxim per ngjyra :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ndersa une s'kam patur kurre guxim per pallto te bardhe...as per cizme dhe kepuce te bardha, edhe pse ka plote te tilla qe kur i shoh te te tjeret me pelqejne shume :)

   Delete
 6. kombinim i lezetshem, un fiksim i kam pasur kto cizmet po jam pakez e shkurter dhe skam guxuar ti ble ndonjehere :( Mgjth ty te shkojne, dhe sdukesh aspak si slut!!!

  P.s: Mos kujto se te harrova. Kam qene shume keq me organizimin e kohes dhe skam mundur te punoj ne headerin tend. Nderkohe po mundohem te shikoj per ndonje layout te kendshem ne blogger.com dhe te shikoj ku mund te te gjej ngjyrat qe i ke kaq shume qejf :D
  Komentin seshte nevoja ta publikosh,rendesi ka qe ta lexosh ti :D
  P.S.S: Aktivizova shpejt e shpejt blogun qe kam pasur me pare, po ashtu hidhi dhe sy layoutit dhe me thuaj nqs te pelqen struktura kshu sic eshte, ngjyrat ja futim vete ne pastaj :P

  te perqafoj

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nga nuk po kerkoj per kete blogun tend, po s'po me del gjekundi. Me shkruaj pak adresen qe te futem te shoh blogun ne radhe te pare dhe pastaj layoutin :D

   P.S: E shikon qe i hape vetes pune me kete blogun tim :D :P

   Delete
 7. mi piace davvero da morire questo outfit, adoro il cappotto verde, la gonna di pelle , gli stivali ma soprattutto la camicetta! :)
  ti sta tutto benissimo! :)

  ReplyDelete
 8. Ato cizmet!Ajo kemisha!Ai fundi!<3

  ReplyDelete
 9. Hahahahahahahhaaha pergjigja juaj ndaj Bleros, hahahahaahahhahaha :D Jeni te papara goca, sidomos "o xemla u melxite ti,hajde pajtohemi" hahahahahahahahahaaha.Aulon je per aktore!
  M.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ehhhhh shume vone tani per t'ju futur aktrimit :P Gjithesesi po mundohem te shpreh gjithe talentin tim te "THUMB". Me behet shume qejfi qe te ka pelqyer :)

   Delete
 10. Kemisha yll . ku e ke blere?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dyqani quhet Fashion Girl. Mund te lidhesh me te ne kete adrese Facebooku https://www.facebook.com/pages/Fashion-Girl/371597832884949?ref=ts&fref=ts
   Ka gjera vertet te bukura :)

   Delete
 11. NJE HERE ATO CIZMET NUK TE SHKOJNE FARE ME ATE VESHJE,,GJYNAH KE BERE GJITH AT VESHJE PER TA PRISHUR ME ATO CIZME TE SHPIFURA,,,MOS TE FLAS PER PALLTON PASTAJ,LERE SE NUK SHKON FARE ME VESHJEN,STONON KOMPLET,,PO AT RRIP TE SHPIFUR PSE JA LENN ATY NE MES,,,AULONA PO NA ZHGENJEN E DASHUR,,PERMIRSOHU NE TE VESHUR

  ReplyDelete
 12. kur ben dhe ti si e ebukur OIIIIIII O ZOT SA PA SHIJE QE JE. SADO MUNDOHESH E SADO TE TE DUKET VETJA SI E BUKUR ,AQ ME SHPIFUR DEL SEPSE NUK PASKE GUSTO FARE MI GOC. GJYNAH QE HARXHON KOH DUKE BER GJITH KTO FOTO E DUKE MAR GJITH KETO POZA...KOT......

  ReplyDelete