Friday, May 17, 2013

Nje fjongo...


Eshte e cuditshme se cfare efekti mund te kete ndonjehere nje veshje ne gjendjen shpirterore te njeriut. Nuk e di nese kjo vlen edhe per meshkujt (por besoj qe po), ama mund te them me siguri qe ne femrave ne shume raste na mjafton nje fustan, apo nje cante, apo nje pale sandale, apo nje fjongo...per te na e bere diten me te bukur. Te paktekn keshtu me ndodhi mua diten qe jane shkrepur keto fotot. Me mjaftoi kjo veshje per te me bere te ndihem me femer, me mire me veten dhe rrjedhimisht edhe dita te behej me e bukur. Nuk di te them pse, apo si ndodhi kjo, ama di qe teksa ecja neper rruge, hapat ishin te sigurte dhe percillnin nje fare vetbesimi, qe te them te drejten jo gjithmone e kam. Ne pergjithesi, stili qe shikoni ne foto, nje stil pak vitet 60' nuk eshte nder ato stile qe une e kam shume qejf, ose me sakte e kam qejf ta shikoj te te tjeret, por nuk para e pelqej te vetja, por do ti qe kete here ndodhi krejt e kunderta. Si rralle here u ndjeva mire, teksa shikoja veten para pasqyres dhe dola me nje buzeqeshje te madhe nga shtepia! Mundet qe kjo veshje ne sy te te tjereve te kalonte totalisht indiferente, por c'rendesi ka kjo? Me e rendesishmja nga te gjitha eshte te ndihesh ti e para mire me veten! Prandaj mos lejoni kurre, askend, t'ju prishe humorin, apo t'ju bej te ndiheni keq, e pa vlere, apo e shemtuar. Ne te kundert te kesaj, mund te lejoni fare mire nje fustan, nje pale sandale, apo edhe nje fjongo...t'ju beje te ndiheni si femra me e bukur ne kete bote!


8 comments:

 1. E vetmja gje qe duhet t them: thjesht wow ;) !

  ReplyDelete
 2. This іs my first time рay a vіsit at heгe аnd i am genuіnelу impressed
  to reaԁ all at alοnе place.

  Feel fгee to surf to my ωebρage - party pills cheap

  ReplyDelete
 3. Woooooow, shuuuuume e bukur. Me le pa fjale :D
  Kete stilin une e adhuroj.

  ReplyDelete
 4. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete

 5. Kam kohe pate shkruajtur dhe pse te kam ndjekur ne te gjitha "botimet" qe ke bere.
  Keto foto per mua jane nga me te bukurat dhe tregojne me se miri dhe gjendjen tende shpirterore qe besoj nuk te vjen thjesht nga nje fjongo
  Fustani, aksesoret, fjongo dhe gjithshka tjeter jane shume bukur dhe shume te kombinuara
  Eshte geni, besoj, por nje bravo e madhe per vullnetin dhe deshiren tende per ta permiresuar ate (genin)dhe per te patur nje trup te tille
  PS Fotot e dasmes,ne blogun paraprak, ishin yll fare.

  te adhuroj

  Lira

  ReplyDelete
 6. Taaaaaaaaaaaaaaaaa,erdha un,Eri f jam :p ................. Sh sh bukur te gjitha postimet,edhe ti normal..................... P.S sec me kapi syri nje post me Flutura,do e lexoj por do te ta vjedh veshjen,ose do te te bej magji te ma japesh :P .......... kiss Aulona

  ReplyDelete
 7. ohh si te fryn era nen fustan :))) I like it! Apo e ke bere me versionin M.Monroe? LOL
  Fjongot jane shume IN kete sezon dhe vertet e kane efektin "butterfly" kur e ve nje te tille mbi floke. Nice choice edhe sandalet.

  xoxo N.

  ReplyDelete