Monday, December 24, 2012

Dite dimri


E di qe jam bere nje vajze e keqe dhe kam  bere shume gabime keto dite...Aulona has been e very, very bad girl dhe babagjyshi  i vitit te ri do ta ndeshkoje dhe nuk do t'i sjelle dhurata kete vit :P E kam fjalen per mungesat e ketyre diteve. Nuk kam bere ndonjehere kaq shume mugesa ne blog dhe ju kerkoj falje. Nuk e di as si t'i quaj, te justifikueshme, apo te pajustifikueshme, por e enjtja dhe e premtja kane qene dite shume te ngarkuara, te shtunen jam zgjuar ne oren 5 mbasdite dhe kam fjetur ne oren 23.00 (me ne fund i rekuperova oret e gjumit per te cilat kisha aq shume nevoje), ndersa e diela ishte totalisht familjare, kaluar mes drekash dhe darkesh me disa nga njerezit me te dashur per mua. Keshtu qe verdiktin po ja u le ju :P
Dhe fotot e sotme jane pikerisht nga darka e djeshme, ne nje nga restorantet e mia te preferuara ketu ne kryeqytet Carlsbergu, por qe tani njihet me nje tjeter emer Xheko Imperial. Me pelqen shume si gatuhet atje dhe mund te them qe eshte nder te paktat vende ne Tirane ku merr nje cilesi sherbimi shume te mire, per cmime shume te arsyeshme. Ishte nje mbremje e kendshme mes miqsh,  ku u fol dhe u qesh pa fund dhe po ashtu u konsumuan edhe shume gjera te mira. Une e nisa darken gjoja vetem me nje sallate, por perfundova duke ngrene edhe bakllava ne fund :P
Sa i perket veshjes, ju kujtohet kur ne nje tjeter post (ketu) ju kam shkruar qe ne garderoben time mbizoterojne palltot me ngjyra, por ama gjendet edhe nje gri. Pikerisht per kete behet fjale! Eshte nje pallto e cila me pelqen shume ne cdo detaj, por sidomos ne prerje. Mendoj se kjo eshte prerja ideale per trupin tim, pasi me evidenton me mire format. Fatkeqsisht, nuk e di perse por, nuk kam arritur te gjej deri me sot nje tjeter pallto tjeter kaq te pershtatshme per mua. Beretat, ashtu si kapucet, apo kapelet jane nje tjeter aksesor qe une i kam shume qejf si ne vere, por vecanerisht ne dimer. Nje here e nje kohe i kam pas perdorur shume, keto kohet e fundit e kam reduktuar disi perdorimin, pasi mesova se nuk bejne shume mire per njerezit qe kane probleme me floket, si une. Pjesa tjeter eshte nje fund lekure ruffled leather skirt, nje pulover dhe nje pale cizme me theke, te gjitha ne ngjyre te zeze. Keto dite kam qene disi ne nje "mood" pak gri dhe kjo eshte reflektuar edhe ne veshjen time.
Per ta mbyllur, ju lutem thojini babagjyshit ndonje fjale te mire per mua, mos te me denoje per gabimin qe kam bere :P Ndersa ju te gjithave, ju uroj nje fillim jave te mbare dhe Gezuar Krishtlindjen!


14 comments:

 1. Nice A$$ ... :P Pallto vertet te rri shume bukur... me pelqen the whole outfit... Wish you a Merry Christmas as i am out and do mungoj per ca dite ne blogun tend ;)

  ReplyDelete
 2. i saw an engagement ring in your fingerrr are you engaged???happy holidays to you too aulona
  i am new on your blog and i came here after i watched some of your thumb episode
  Eni

  ReplyDelete
 3. Ore ate unazen e pashe edhe une! Sinqerisht me pelqen si ke ngjare:) me kete veshje! Gezuar dhe dite te mbara:)

  ReplyDelete
 4. Pavarsisht ngjyrave me pelqen shume i gjithe outfit (mund ta kishe thyer pak me geta :P)
  kalofsh shume shume bukur dhe mezi po pres foto nga Parisi :***

  ReplyDelete
 5. sa te mire e paske pulovren, me peter pan neck, big like dhe per cizmet, por dhe per pallton vallaj ...nice outfit

  ReplyDelete
 6. Edhe pse une preferoj Aulonen me ngjyra duhet ta pranoj qe kjo veshje eshte perfekte dhe te shkon shume :) Urime per trupin. Kembet e tua jane uauuu

  ReplyDelete
 7. me pelqejne: palltoja, bluza dhe kepucet i ke sh t bkr ksaj rradhe (tkthejm naj gje permbys :P) fundi NUK ESHTE PER MOSHEN TENDE AULONA. hiq dore nga ato funde katunareskeeee se e prish te gjithe veshjen :P
  P.S: nuk e di ti qe hiqet kapelja ne ambjentet e brendshme dhe sidomos ne restorante sduhet mbajtur? mos e bj ket gabim her tjt :P
  sot jo keq pergjithesisht :P xh

  ReplyDelete
 8. Aulonaaaa dua ngjyra ne blogun tend :( Me pelqen veshja, por shume gri dhe e zeze :( je shume e mire dhe t kam shume qef

  ReplyDelete
 9. Amazing Aulona ! Te uroj gezuar krishtlindjen dhe suksese
  Xox

  reasnotebook.blogspot.com

  ReplyDelete
 10. Gezuar Krishlindjet e dashur dhe te uroj suksese, mbaresi e fat! Palltoja super cute <3

  xoxo Kiki

  ReplyDelete
 11. Me pelqeu shume kjo veshje, gjithcka e bukur, pallto, kepucet, te gjitha te kombinuara :)

  ReplyDelete
 12. O zonja Xh// boll me kritika sepse aulona eshte yll me kete outfit..kapelja eshte nje aksesor,eshte njesoj si te kishte rreth ne koke dhe ti thoje hiq rrethin ne restorant..ska kuptim fare.Aulona you are gorgeous..Ersa

  ReplyDelete
 13. Ta kam thene dhe me pare qe me pelqen shume kur e thyen stilin tend me monokromi apo bikromi. Dukesh chic dhe fashionable, e fresket dhe interesante :)

  ReplyDelete