Monday, December 3, 2012

Muaji (nentor) ne Instagram!

Meqe e bejne te gjitha te huajata, e vendosa, do ta bej dhe une! :P Muaji ne instagram! Edhe pse nuk jam nje "praktikante" shume e devotshme e instagramit, dmth rralle vendos me shume se sa dy foto ne dite, ne te kundert do bija ne kundershtim me ate qe une vetem kam thene ketu, serish ka disa gjera qe me pelqen me shume t'i ndaj ne instagram, sesa ne Facebook, apo ketu ne Blog. Nuk ka asgje speciale, gjithesesi kush deshiron mund te me ndjeke ne http://followgram.me/aulona88, si dhe, pse jo te komentojme se bashkue muajin tim ne Instagram...Sa qejf :D :P


 Nderkohe qe gjithe "dynjaja" te shtunen ne oren 4 te mengjesit eshte ose duke festuar ne ndonje club, ose duke fjetur, ne jemi ne krye te detyres: duke xhiruar. P.S: Ato pizzat nuk i hengrem ne, i gjetem kutite aty :D


Ok, tani i kuptoj ata personazhet qe acarohen me ne gazetaret dhe pertojne te japin intervista...Eshte intervista e shtate qe me duhet t'i pergjigjem pyetjes "perse zgjodhet YouTubin dhe jo nje televizion per "Thumb-in". Edhe ne enderr me ka dale :D:P Pertej shakase, nje falenderim i madh per gazeten "Shqiptarja.com" qe na beri pjese te faqeve te saja :)"Amala pazza inter Amala...", pas fitores se jashtezakonshme me Juventusin. Besoj nuk eshte e veshtire per t'u kuptuar cfare i ka "lidhur" zemra tona...dashuria per Interin :D :P

                 
                Ne "Sillikon" me te ftuaren Kejsi Tola. Nje kengetare dhe vajze e mrekullueshme


Ne emisionin tone ne Radio NRG, "Sillikon", me uraganin Flori Mumajesi. Nje nga puntatat me te bukura, kurre nuk ka patur me shume telefonata, mesazhe, por edhe humor. Faleminderit Flori :)


Hapja e "Venue Club", e vetmja e shtune e muajit qe kalova ne club, gjithe te tjerat ne shtepi me pizhama, duke pare filma :D


                                          E c'kuptim ka Instagrami pa i bere nje foto vetes? :D

  
E nisa, e nisa, e nisa s'e bitisa...:D Me kishin thene, por s'i pata degjuar, mos u  lodh kot ta nisesh librin se s'eshte gje. Kam pershtypjen se e lashe diku aty nga faqja 70-80. S'nuk fare...


Pamje nga ballkoni i shtepise. Vendi qe fale pamjes se tij, me shlodh dhe qeteson sa here jam me nerva, apo e stresuar.


Nje nga blerjet qe me ka pelqyer me shume muajin e kaluar. Ne postin e radhes, varesja do mund te duket edhe me mire ne fotot qe do te vendos ne blog.


                        E beme edhe ne nje foto si te gjitha  "pjeshkat" e botes, me buzet e fryra :D


                                                        Nje mengjes "vintage" :D :P


Ibiza 2012... menyra me e mire per te theksuar depresionin e diteve gri te dhjetorit, risill ne vemendje fotot e plazhit :D :(


Une dhe Fatma ne nje portret shume simpatik, realizuar gjate emisionit te Enkel Demit me "TVSH", ku ishim te ftuara.Ndersa gjithe dynjaja festonte 28 nentorit ne shesh, ne te dy vendosem ta kalonim mbremjen ne nje beteje te ashper te "Asphalt 7" :D


                                                      Para nisjes se xhirimeve ne "Thumb"


                   Nje nga veshjet qe mua personalisht me ka pelqyer me shume gjate muajit :)


             Ai momenti acarues kur duhet te ngjitesh kepucet e veres dhe te zbresesh ato te dimrit...:S


                                Shprehja e muajit...Sa keq qe nuk ka shume njerez te tille!

13 comments:

 1. Paska qen goxha muaj i suksesesh , te uroj nje dhjetor perfekt atehere :D
  xox
  reasnotebook.blogspot.com

  ReplyDelete
 2. mm me kte foton e ibazas...m mir kur ben kshu permbledhje muaji q dhe te kujtohen postimet ms te mbeten thjesht nje shikim i shpejte.sa per 50 hijet nk eshte dhe aq keq jo :p

  ReplyDelete
 3. SI gjithmone je yll por ne vecanti me pelqeu shume ajo fotoja tek hapja e "Venue Club",ku ti kishe dale nje sex simbol-e e vertete! :*

  ReplyDelete
 4. Duhet te besh me shpesh Best of instagram, dhe pse jo cdo jave. Te motivon dhe ty te kesh "ditarin" tend me te pasur. Cuditerisht, mua me pelqen me shume tek keto fotot, edhe veshjet me bejne kurioze, dukesh me "cozy" dhe natyrale. Edhe pjeset nga jeta jote duken shume interesante dhe ndryshe, shume te thjeshta dhe te bukura. Mendoj qe eshte nje ane e jotja qe nuk ka dale ende shume ne blog, as me shkrimet e as me fotot. Me kete menyre sot, mendoj se u percoll dicka pa sforcim, ne menyre natyrale dhe te drejte. Ok, se eshte pak surreale ajo qe dua te them, nuk di ta shpjegoj me mire se kaq.
  Gezuar Dhjetorin :)

  ReplyDelete
 5. e paske shpine afer gjimnazit tim :) Foto sh te bkr :)

  ReplyDelete
 6. love the blog. you look really nice
  hope you ll flw us back
  xo from Bg

  ReplyDelete
 7. Aulone e dashur, lum si ti per jeten qe ke dhe per ditet shume te mbushura me angazhim.
  Nga te gjitha fotot me shuuuuume fareeee me pelqeu self portrait qe kishe bere. Dukeshe super :)

  P.S. Pergjigja e pyetjes qe me kishe bere te blogu: Ne tetor bera nderhyrje lazer dhe hoqa syzat. Prandaj keto 2 muaj te gjtha fotografite kane qene pa syza.

  ReplyDelete
 8. helloooo e dashur, sa bukur qe ndan keto çaste me ne, te lexova e te pash me shume kenaqesi, me plq sesi vishesh spese je e thjesht e paster e pa gabime :P pa shaka realisht je ok ne gjithçka, mami e babi jot do jen sh krenar per ty.

  Nje kompliment e per te dashurin tend sh simpatik, jeni çift i bukur.

  Nje pyetje kisha nd pak injorante, po "cinquanta sfumature di grigo" perse eshte perkthyer ashtu ne shqip, nuk i binte te ishte "50 hijet e grise" ????????? doja te beja nje recesion per kete triologji, qe per mendimin tim jan lek te shpenzuara kot se koti!!!!!!!!! MIRE QE SE BERA!!!!!!! E SHOF QE NE SHPIERI S'KA BERE SHUME BUJE :) me behet qefi per kete gje :)

  ReplyDelete
 9. Shume bukur fotot...

  Per ate "50 Shades of Grey" do te te thoja ta lexoje ne anglisht, sepse ne shqip e kam parasysh qe nese dikush e lexon te perkthyer do i merzitet shpejt. Plus eshte perkthyer titulli gabim, po hajt mo. Lulu Love, nuk mund te perkthehet dote "Hijet e Grise" pasi Grey eshte mbiemri i tij. Une i kam lexuar te tre librat, pavarsisht se personazhi kryesor i Anes eshte nje personazh qe me bezdis, por librat dhe historia qe permbajne me ka pelqyer (sidomos i treti me ate great suspense) :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. flm per sqarimin, ne fakt bera perkthimin nga italisht ne shqip, jam e bindur qe hijet e perkasin ngjyres se syve te CHristian te gjithe tonalitetet e ngjyres gri, edhe jo te mbiemrit. Nesje se di nd ne ship nuk tingellonte mire.

   flm :)

   ps. mua sme ka plq asnjeri lek te shpenezuara kot.

   Delete
  2. Tani... Tamam tamam "shades" ne anglisht nuk i thone hijes (pervec rastit te hijes se pemes pasi hije ne raste te tjera eshte "shadow"). Ne rastin e ketij libri duke marre parasysh dhe ate qe the ti per ngjyren e syve, kollarja, kostumi i tij, mbiemri, shades i referohet nuancave. Prandaj perkthimi i duhur per kete liber duhet te kishte qene "50 nuancat e Grey-t" Ngjyra gri ne anglisht eshte "gray".

   Delete
 10. Me pelqen ky posti dhe momentet e tua me mbrese-lenese ne Instagram. 50 Hijet duhej t'i jepje me shume shans sesa 70 faqe mendoj une. S'eshte edhe aq i keq - me beso.

  Ajo veshja qe ty te ka pelqyer me shume gjate muajit Nentor ka qene edhe e preferuara ime nga ti, per muajin Nentor. Madje ta kam vendosur edhe ne Blogun tim. Te kam bere 3 Features deri tani ne Blog-un tim. Gjej edhe ti pak kohe per ndonje vizite, andej. =P


  Gjithe te Mirat, A. <3


  http://elegancepersonification.blogspot.com/2012/11/weeks-best-looks-november-25th-2012.html

  ReplyDelete
 11. Une i kam lexuar te tre librat e i kam lexuar ne italisht e nuk kam shpenzuar se i kam gjet ne format PDF gratis!

  ReplyDelete