Wednesday, December 5, 2012

Portokalli


Nese ka nje gje, te cilen do ta perdorja si kryefjale per te pershkruar dimrin tim ne lidhje me veshjet dhe moden jane palltot me ngjyra. Pervec nje palltoje me ngjyren gri (e cila eshte ne garderobe, sepse duhet kjo ngjyre), gjithe te tjerat jane me ngjyra te ndezura: e kuqe, bojeqielli, jeshile, portokalli, etj, etj. Kjo ka te beje jo vetem me pasionin tim te madh per ngjyrat ne pergjithesi, por sepse une e kam pare si nje terapi per ditet e ftohta dhe shpesh te zymta te dimrit. Duke qene se vete dimri eshte gri, atehere pse mos ta ngjyrosim pak dhe ta bejme me alegro (me falni po vetem kjo fjale po me vinte ne mendje per te perdorur). Kete bera dhe une ne kete fillim jave te ftohte dhe plot shi, qe sic tha edhe nje mikja ime e mencur shume, pas disa provave teknike qe beri dimri, kete jave filloi shfaqjen prej verteti...Por mua kjo gje me pelqen, sepse na kishte marre malli per pak dimer dhe mua personalisht me kishte marre malli per palltot e mia me ngjyra. E fillova me te preferuaren time, ate me ngjyre portokalli. Gjithashtu, per t'u theksuar eshte edhe nje tjeter pasion i imi, fundet e shkurter. I kam patur gjithmone shume qejf dhe i kam perdorur, edhe pse kohet e fundit pak me rralle. Edhe pse ka shume nga ata qe mendojne se fundet e shkurter jane apo duken vulgar, une s'e kam menduar kurre kete, patjeter kur nuk thyhen rregullat e arta qe besoj nuk ka femer qe nuk i di: jo dekolte kur vesh minifund, jo barkun jasht kur vesh minifund dhe jo taka kilometrike kur vesh minifund, sidomos paradite, sepse ne mbremje, ne ndonje klub, mund t'ja lejosh vetes te dukesh me seksi se sa e lejon "barometri i seksllekut" :P
Une kam zgjedhur qe fundin e shkurter ta shoqeroje me nje pale cizme pa take dhe me nje pulover te thjeshte te zeze, tek e cila me pelqen shume jaka. Si ju duket? Po ju keni ndonje kryefjale qe do te pershkruante stilin tuaj te veshjes ne dimer?

33 comments:

 1. Me pelqen .Dhe une jam e dashuruar me ngjyrat :)

  ReplyDelete
 2. shum bukur Aulona Ke Shum Gusto ..

  ReplyDelete
 3. yll fare aulona kinge te kemi ...

  ReplyDelete
 4. ee duaaa bluzen tendeeeee :) ku eke mare e kujt eshte???? sh bukur :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. E kam marre ne Tirane ne nje dyqan qe ka veshje H&M dhe Zara, 25 Euro. Besoj se ne Itali ku je ti, do kete plot :)

   Delete
 5. Me pelqen veshja,por do zgjidhja nje pale geta te tjera,duke qene se fundi eshte i shkurter,qe te mos dukej ajo pjesa nga mbrapa.eva

  ReplyDelete
  Replies
  1. Shuuuuume e drejte, por duke qe ne se nuk e kisha vene re me pare, para se te dilja nga shtepia, pastaj ishte shume vone per te nderruar getat :( Une e urrej per vete kur dalin ashtu :/ Flm qe me ke shkruar

   Delete
 6. O sa me pelqeeeeeen, si pranvere :)
  Edhe une i reshtoj disa pallto me ngjyra, po e kam edhe nje te zeze per cdo rast :P

  ReplyDelete
  Replies
  1. Po pra si une qe mbaj grine per cdo rast :D

   Delete
 7. tashmee dime fiksimin tend per ngjyratedhe shume mir ben se ndikon dhe e gjendjen emocionale jo vetem tenden por dhe ata qete shohin,pergjithesisht edhe stili im ne jeten e perditshme keshtu vishem me perjashtim te palltos me ngjyre :( ajo qe me plq me se shumti ne kete veshje eshte bluza me jake qe eshte nje tren i momentit :) me respekt Ela nga Korca :))

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ne radhe te pare te falenderoj per komentin. S'thone kot per ju korcaret qe jeni te mire dhe gojeembel :) Ne radhe te dyte, jam vertet kurioze te di cfare te pengon te veshesh pallto me ngjyra te ndezura. Po pres pergjigjeeeeen une...

   Delete
  2. eshte dyfish kenaqesia ime qe kam replies :p me ty,po te gjitha i kemi keto cilei qe thua ti po qe ta veshesh ne dimer ngjyrat duhet te sqarosh dhe disa njerez qe te pyesin si qysh tek ahahha duhet dhe pak kuraje nga vetja ime ose eshte gjendja financiare qe sna i mundeson ti kemi ngjyra-ngjyra :)

   Delete
 8. bluza yll e bukur :) edhe fundi gjithashtu dhe besoj se do ishte me i bkr dhe do shkonte me shume me bluzen nqs do ishte pak m i gjate mqs eshte paska me shtrat te larte :) cizmet sme pelqejne shume po nqs ti ndihesh rehat ...
  P.S: nje komentuese me siper te ka theneee: nderro getat dhe ti i ke kthyer pergjigje: nuk e kisha ven re me pare, para se te dilja nga shtepia Po miiir mooj shoqe, hajd po ta falim qe e vure re me vonese, po ktu ne blog pse e hodhe foton? jo per gje po seshte se shohim ndonje gje t bkr atyy :P :P ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. A te te them nje sekret? Po me jep fjalen qe nuk do qeshesh me mua? Une jam aq qorre saqe nuk e kisha vene re fare qe ajo ishte pjesa e getes, mendoja se ishte ndonje hije qe kishte rene, vetem kur ma tha nje komentuese me siper e kuptova te verteten e hidhur...:'( Ok, ok mund te qeshesh tani :P Mund dhe ti heq ato fotot, por s'ikur s'ka kuptim tani. Faleminderit per komentin :)

   Delete
 9. pse nuk jane videot e thumb qe nga emisioni 18 e tutje me ne youtube? O.o

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aty jane videot, une tani sapo i kisha perpara syve te mi me syze...:)

   Delete
  2. nje link te videos se fundit po munde...:/

   Delete
  3. Me kenaqesi :) http://m.youtube.com/watch?feature=m-feedu&v=qHb2UqXkn6w

   Delete
 10. Shume e bukur palltoja,si ngjyra ashtu edhe prerja!
  Kisses

  www.najadastyle.blogspot.com

  ReplyDelete
 11. LExova me siper nje vajze qe thoshte se nuk i pelqenin xhizmet, habitem me keto njerz se cfare kane ato cizme per te mos u pelqyer, po s'rrine dot pa e thene nje fjale te keq. Mua per vete me pelqen realisht cdo gje ne keto foto dhe ne kete kombinim.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Pergjigjia ndodhet ne nje nga fjalite e tua e cila fillon me: Mua per vete...:). Bota eshte e bukur ngaqe jemi kaq te ndryshem;). Dukesh sh mire Aulona!

   Delete
 12. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 13. oboboooo ato getatttt...... mire qe i kuptove qe te kishin dale nga fundi (ose me sakte, fundi ishte me i shkurter sesa shiriti i getave) po ketu perse i postove?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Po te bej copy paste pergjigjen qe i kam dhene nje komentueseje me larte: "A te te them nje sekret? Po me jep fjalen qe nuk do qeshesh me mua? Une jam aq qorre saqe nuk e kisha vene re fare qe ajo ishte pjesa e getes, mendoja se ishte ndonje hije qe kishte rene, vetem kur ma tha nje komentuese me siper e kuptova te verteten e hidhur...:'( Ok, ok mund te qeshesh tani :P Mund dhe ti heq ato fotot, por s'ikur s'ka kuptim tani. Faleminderit per komentin :)

   Delete
 14. Kombinimi i portokallise dhe te verdhes me grine dhe te zezen eshte nje nga te preferuarat e mia keto kohet e fundit. Tani qe te shoh po i rikujtoj vetes qe duhet te "ndertoj" me shume veshje te tilla. Zgjedhjet qe ke bere jane te sakta, te bukura dhe te pagabueshme, me prerje te strukturuara dhe interesante. Cizmet gjithashtu shume te vecanta ;)

  ReplyDelete
 15. Une nuk jam shume ngjyrosur ne garderobe por tek e shikoj kete pallton portokalli tek ty me nxite te blej dhe un nje pallto me ngjyre. Me pelqen fakti qe e ke kombinuar me grine dhe te zezen, besoj se ne dimer kombinimi i disa ngjyrave te ndezura bashke eshte shume, te pakten per gustot e mia :)

  ReplyDelete
 16. Une vdes per pallto ne pergjithesi dhe per ato me ngjyra ne vecanti. Koleksioni im (mesa mbaj mend) ka 2 pallto gri, 2 te zeza, 2 krem, 1 te bardhe, 1 roze te celur (Baby Pink), 1 te verdhe, 1 mustarde, 2 te kuqe, 1 ciklamine. Obsesion sic te thashe. Pallto jote eshte yll dhe gjate 2012-es, Portokallia ka qene nje nga ngjyrat e mia me te preferuara. Triko shume shume e bukur. =)

  ReplyDelete
 17. floket dhe vathet nk me pelqejne. fundi dhe bluzja shum bukur. palltoja kendshem. ti vete je njesh ;) miki

  ReplyDelete