Thursday, August 22, 2013

Veth ne vesh mesazhin e Andy-t...;)

Kisha vendosur ta beja pushim sot nga postimet, e para sepse nuk dua t'ju lodh duke postuar cdo dite :) Dhe e dyta, sepse kam patur shume pune, duke qene se kam planifikuar disa dite jashte Shqiperise dhe duhet te mbyllja te gjitha punet sa me shpejt. Poooor, duke hedhur nje sy neper ato blogjet e mia te preferuara ne mengjes teksa gjerbja (nuk e di as vete pse me pelqen aq shume kjo fjala :D) kafen, nder te tjera me beri pershtypje posti i Andy-t, te blogut Style Scrapbook. Ja cfare shkruante ajo:

"I have always been very direct about my “Wear what you like and like what you wear” motto and I do still stand by it 100%. I get slightly confused when in times when we are supposed to be evolving and experiment with out own personal styles, we still get the” You should wear this instead”, or “Never wear that again!” types of comments on the blogosphere. At the end of the day, we all have our own styles, our own ways of expressing ourselves and our own platforms to do it on, so we should be allowed to wear whatever we want, shouldn’t we? Well, the truth is, yes we are and that doesn’t mean everyone will like what we wear, but as long as we do, does it really matter that others don’t? Express  yourself!"
A ka mesazh me te bukur se sa ky? Dhe duke qene se tashme e dime qe ne shqiptaret, mesazheve u japim vlere dhe u kushtojme vemendje vetem kur i thone te huajt, madje edhe i dekorojme vetem per faktin qe jane te huaj (por ky eshte muhabet tjeter dhe do flasim neser per kete), mendova qe mesazhin t'ja percillja neper mjet Andy-t, ne anglisht, ashtu sic ajo e ka shkruar. Jam e sigurte qe do e kuptoni thuajse te gjitha, e nese ka ndonje qe nuk e kupton ne anglisht, mos ti mbetet merak, mesiguri ben pjese ne ate kategorine qe nuk do ta kuptonte edhe po te perkthehej ne shqip gjithsesi ;)

Pres me padurim te degjoj mendimet tuaja ne lidhje me kete teme...

Po vendos edhe disa nga fotot me te cilat eshte shoqeruar posti. Jam kurioze te di cfare sharjesh do i shoqeronte keto foto, nese vajza ne fjale mos te dinim qe ishte e huaj, por nje shqiptare e thjeshte qe kishte dale ne rruge e veshur ne kete menyre...:D

3 comments:

 1. Can I just leave this here so whenever you're free you can check it out: http://vintagelandadventures.blogspot.com/

  Thank you!

  ReplyDelete
 2. Awesome post and yes I love everything about her ! It makes me even more positive thinking she all started like us and look at her now <3

  xx, Kiki

  ReplyDelete
 3. Minimumi do i thonin katunare e shko ha sufllaqe ;-)))
  Shume i bukur mendimi i saj! :-)))
  Une do te shtoja live your life laughing :-)))
  k.

  ReplyDelete