Tuesday, April 23, 2013

Degjo Thumbin, degjo Thumbin....degjo Thumbin ti...


Meqenese kane qene te shumte ata qe ma kane kerkur ne faqen time personale ne Facebook, ne faqen e "Thumb" ne facebook qe mund ta gjeni duke klikuar ne Nitro Official, apo ne faqen time ne Instagram, une sot kam vendosur qe kete post t'ja dedikoj emisionit te famshem te se premtes ne mbremje "Zone e lire", ku ishim perballe Rovena Stefes, e cila sic besoj tashme dihet nga te gjithe na ka hedhur ne gjyq. Nuk dua te bej asnje koment, sepse video flet vete...Gjithashtu per te mos ta lene postin shume te thate, po i bashkangjis edhe disa foto nga ajo nate, te cilat i ka shkrepur nje zonje qe ne cdo daljen time ne ekran, eshte shume e kujdesshme te me beje disa foto. Juli Bardhi nese e lexon kete post, te pershendes! :)10 comments:

 1. Fotoja e parafundit... eshte "Perla della Naturaaaaaaaa" ;)

  ReplyDelete
 2. Thank's thank's...Moj po qe kane dale shume te bukura....:-)))

  ReplyDelete
 3. Po mirë Rovena, e indinjiar tipikisht për një shqiptare, po duheshte të bëj "research-in" vetë për juve dhe mos ia lë advokatit se shumica e gjeneratave më të moshuara nuk e kuptojnë këtë gjë!!
  Sidoqoft, nuk e kuptova, po pse nuk ju linte të flisnit ju vallë?!! E madje as në gjygj nuk vin tu dëgjojë!!

  ReplyDelete
 4. Une kete video tuajen nuk po e shoh Si video ofenduese por nje keshille,per shkak se Rovena ka ze por stili,videoklipet,kenget te lene per te deshiruar,dhe imazhi I saj është zhdukur.Ju e keshilluat,por qe te shkojë deri ne gjyq...kjo me duket e palogjikshme!Nese ajo do qe t'iu "permiresoj"juve ,se pari le të permiresoj veten per gjestet qe ben!Sepse fundja behu shembull si nje kengetare me personalitet sesa per para te arrish te besh çdo gjë! Elion

  ReplyDelete
 5. per mendimin tim ju i tejkaloni kompetencat tuaja eshte si eshte ajo ju nuk mund ta ofendoni se keni ate te drejte ju hiqeni si kritike po ne fakt nuk jeni ,ne shqiperi nuk ka kritike te mirfillte ose me sakte ska fare krite arti ju perdorini terma shume ofendues te tipit zhgrryes, me ato extension, nuk duhet te perdoret kjo gjuhe , duket sikur ju keni dicka tjeter me ate perderisa ketu nuk funskionon kritika apo klasifikimet qe te tergohet kjo kenge eshte e mire dhe qendron ne krye te klasifikimeve dhe kjo e rovens sben ok po jo kshu me kete gjuhe , ather ju KRITIKET e artit ketu ne shqiperi pse nuk zini ne goje edhe kengetare te tjeret qe sdin fare te kendojne sic mund te jete zajmina qe e deklaron hapur un sdi te kendoj por perfoormoj , ingrid gjoni psh se kemi degjuar ndonjehr live me keng idiote qe skan as text as muzik asgje mjafton te shikosh listen e kengecve te saj ose degje vetm kengen e fundit te kenga magjike pse sflisni per noizy-in ju qe jo vetem qe sdi te kendoje por edhe kur hap gojen te japi ndonje intervist sdi te lidhii 2 fjsle se eshte kokrra e injorantit e shume te tjere se lista eshte shume e gjate apo keta i keni miq e shoke ju dhe sdoni te prishni muhabet nga ca sua mba se jane te forte , ju i ktheni ca gjera sh personale te to\ipit psh ju degjova te alban dudushu per dicka qe ju pyeti dhe tha fatma si adelina tahiri qe eshte evirgjer ska te dashur se se le mami :P ajo cka komentoni te thumbi nglet te thumbi nuk keni pse i merrni shembull ne cdo bised apo intervist ku jeni te ftuara nuk mund te perdorni fjal aq ofenduese un psh kam pare statuset e fatmes qe vjellin vrer jo kaq rend o goca un nuk jam fanse e rovenes por sh inat dhe ligsi pashe i ulni pike vetes kshu ah dhe dicka kur flisni i lini radh njera tjtres se keni nje zakon merrni shume vrull edhe e nis anjer a fjalin dhe e perfundon tjetra si lini rdh fare njera tjtres doni te tregoni qe dini shume edhe kur flisni flisni me baza ne nje emision tjter qe jua degjova thoshnit qe 90% e prezantuesve ne shqiperi sdinte flasin madje dhe emrin e tyre e lexojne ne skalet :O :O po te tjet ashtu do ishit ju ne vend te tyre shpresoj m os te me censurohet komenti :p

  ReplyDelete
  Replies
  1. seriozisht e kan then kte per adelina tahirin ne tv??? epo ajo qeka me i hedh ngjygj jo rovena..cju duhet jeta personale ju i here?/ merru me jeten publike punen se me ke shkon apo jo ajo puna saj..hej zot i madh me kta njerez...jam dakort me komentusin...per ju vlen shpesh shprehja beni si them un po jo si bej un...kritikoni njerzit per gjera qe i beni vet dhe reagoni ndaj kritikave me keq ska...

   Delete
 6. un epash emisionin dhe sinqerisht nuk me pelqeu fare debati si nga ana e rovenes qe u gjend e pa pregatitur dhe sdinte cfliste si nga ana juaj qe ishit karikuar ne maksimum dhe nuk linit radhe as per Canin.....mos u justifikoni me gjera te tipit ke then kshu ka then kshu te pash atje...sepse thumbi eshte i bukur por ne kshu debatesh pa lidhje 3 kundra 1 ia humbi bukurine dhe sinqerisht ne video fjalori le shume per te deshiruar, sado sado justifikohet nga juve.....

  ReplyDelete
 7. Emisioni Thumb ka disa video vertete te lezetshme qe ke qejf ti shohesh por ka dhe te tjera qe jane per turp. Mendimi im eshte qe cdo emision duhet te percjelle nje mesazh apo nje ide tamam. Disa nga videot tuaja vertete qe sjellin nje mesazh por ka te tjera qe jane tipikisht video "kur je papune".
  Jeni dy vajza te afta,perdoreni mire kete mundesi qe keni se fakti qe nje video apo nje tjeter ka shume "views" sdo te thote qe ka dicka te hajrit ne te.
  Keni nje mundesi ne dore,thumboni dhe perdoreni zgjuarsine tuaj per te percjelle nje mesazh te vlefshem apo kritike dhe visheni ate me nota satire. Ktu duket zgjuarsia jo hajdeni tani shajm se erdhi demokracia edhe o burra!
  Mos shkelni mbi personalitetin e kengetareve si psh A.Bujupi qe e njeh gjith Europa dhe ne videon tuaj pretendoni ta keni bere te famshem ju.

  ReplyDelete
 8. Kjo e Ardian Bujupit u be legjende.Nuk e njeh gjithe Evropa,ketu ne IT te pakten s'e njeh njeri.Rovena tha, -E njeh gjithe Gjermania se ka dale i treti.Ta dije Rovena qe ka njerez ne Gjermani qe s'dine as kush eshte presidenti i tyre.....vetem Merkelin njohin......jo po njihka gjithe Gjermania nje konkurent -.-' Jo po shkoni kapni nje gjerman pyeteni per Miriam Canin dhe do e njohin direkt,ç'ja fusni kot (mgjths ajo ka shume vite ne showbiz,po puna eshte se te huajt nuk jane aq gossip-dipendenti sa ne).

  Nejse,une e pashe videon me lart dhe me erdhi keq per poziten e Rovenes (jo tuajen se ju u pergjigjet shume bukur), me erdhi keq qe pergjigjej si e dehur,tamam si palaço (i lumte goja Sares sa bukur i tha) dhe kur te perqeshte ty per te foluren e shpejte dukej fiks si ato zyshat antipatike qe jane xheloze per nxeneset e reja e te bukura.Pastaj ai krahasimi me Rocky Balboan........ -.-'

  Me vjen keq qe ju ka futur ne kete mesele.Une nga 1 ne 10 e kam patur 3 vleresimin per Rovena Stefen (zerin s'e ka te keq), po pas kesaj videos me lart mu shpif.Ajo tha, -S'kane bere vetem keto gocat,kane bere edhe gazetare te tjere qe e kane tepruar po une u kapa me keto.
  O ka duruar Adelina Ismajli shpifje e budalliqe keto 20 vjet (dhe Adelina po qe eshte KENGETARE dhe qe 90% e shqiptareve e duan) o s'ka duruar njeri dhe s'di te kete bere gjyqe ndonjehere,kjo torollakja e tallavase u revoltua me te paren......Ca ka Degjo Rovin qe s'te pelqen, thoshte???? Po ça t'i pelqesh asaj kenge jevgjish??? S'me pelqen,pike,s'po shpifim asgje,po themi mendimin tone."Hajde ti" me pelqen,e kam degjuar 3-4 here sot! Pastaj kjo shprehja "s'ka kritike te mirefillte" qe na e sollen ne maje te hundes.S'ka pra kritike,po flasim si spektatore.Siç ka budallenj qe paguajne 10 mije lek per te hyre ne nje lokal per te degjuar Rovin,ka edhe budallenj qe shajne muziken e saj OSE siç ka te zgjuar qe shkojne e degjojne,ka te zgjuar qe s'e duan.
  E zgjata shume.Askujt s'i pelqejne kritikat,po ne Shqiperi "artistet" per shume vite kane qene super te llastuar nga gazetaret nga tituj te ekzagjeruar.Tani po ju prishet qejfi.Une jam me shprehjen "armikun qe s'e mund dot, beje mik".Behu mikeshe me gocat Roviiiiiii, ka ikur koha e mediokerve ne muzike.Jo po jane ofenduar fansat e saj......po fansat e Thumbit?? Uroj qe cdo gje te rregullohet!
  M.

  ReplyDelete
 9. jeni te papara. ju pershendes dhe ju ndjek. miki

  ReplyDelete