Wednesday, April 24, 2013

Leather weather!


Neser kam provim, neser kam provim, neser kam provim...Me vjen keq, po perpiqem te shkruaj dicka tjeter por e kam te pamundur, sepe...neser kam provim!!! :( Eshte nje stres shume i madh, kam shume per te mesuar, prandaj sot kam vendosur qe deri ne tre do te jem ne zyre dhe me vone do t'i fik te gjitha, me Facebook, me telefon dhe do zhytem me koke mbi libra. Por deri ne oren tre na ndajne dhe nja tre ore, keshtu qe mendova ti shfrytezoja per te shkruar shpejt e shpejt nje post. Po do ti qe me ka kapur nje "writer's block" (oh yeaaahhh baby) dhe nuk po lidh dot dy fjale bashke. Dy fjale te bukura e kam fjalen, nga ato me humor, nga ato qe ju pelqejne ju dhe ju bejne per te qeshur, se te pakten keshtu ma keni ngritu mendjen vete, s'kam faj une qe me "rre menja" qe kam humor :P
Gjithsesi posti i sotem i dedikohet mbremjes se te shtunes, mbremje kur ne vend qe te rrija ne shtepi te mesoja (ne menyre qe mos te kisha kete takikardi e aritmi sa here qe permendet fjala provim, sot), une si nje nxenese e keqe zgjodha te dilja dhe te beja qejf :( Por kisha arsye dhe te forte ama. Te Mumja Club, Andy Dj, qe ne te njejten kohe eshte edhe shefi im duke qene se drejton radio NRG, organizonte nje party per lancimin e kenges se tij me te re, ne bashkepunim me Fugen. Per me teper kishte edhe ditelindjen. He tani, si thoni ju, lihej kjo mbremje,per ta kaluar ne shoqerine e Auguste Comte, Thomas Kuhn e disa filozofeve te tjere te merzitshem? :P Si gjithmone perpara se te shkonim ne club, u mblodhem ne shtepine e mikeshe time Majli, ku tashme eshte  na eshte bere ritual te ndjekim "Big Brother". Ne fakt, kjo pjese e te mbledhurit ne shtepi ka filluar te me shijoje shume me shume se sa vete e dala neper clube, por eshte muhabet tjeter ky. I vetmi problem i mbremjes ishin kepucet. Duke qene se ishte hera e trete qe i vishja dhe dy heret e para nuk kisha patur asnje problem, me genjeu mendja qe do ja dilja ti mbaja ne kembe per shtate ore pa patur asnje shqetesim. U gabova rende! Diku aty nga mesi i mbremjes me filloi nje dhimbje e padurueshme, qe me detyroi te largohesha para kohe. Kombinimin e ketyre kepuceve me kete fustan kisha kohe qe e kisha menduar. Jane te dyja veshje qe i kam porositur online rreth tre muaj me pare dhe qe kur i porosita i bera enkas duke i kombinuar me njera-tjetren. I vesha nje here se bashku kur isha e ftuar ne emision "Opinion", por duke qene se nuk pata mundesi te beja foto ate nate, patjeter qe nuk mund te lija pa i veshur edhe nje here tjeter per te bere ca shkrepje.
Si perfundim....Neser kam provim, neser kam provim, neser kam provim!


19 comments:

 1. :)Kepucet shume te bukura sic e kam permendur dhe ne nje post tjtr qe i ke veshur. Rrine shume mire per trupin tend sps mua prsh do te mi benin kembet te dukeshin aq te shendosha dhe si perfundim as 1 e 50 sdo dukesha. ( mqs jemi dhe 1 e 63- 3 cm i shtojm vet; tlutem shumm :P )

  :D

  ReplyDelete
 2. shume bukur, dihet ajo pune, po dhe foto shume te mira, vetem nje pytje kisha, ajo bukuroshja aty si dafina zeqiri kuhs eshte :P

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hahahahaah ehhhh te ngeli ty tani Daffyyyy :D Puc, puc

   Delete
 3. aulona shume shume bukur ti yll si gjithmone, fustani shume i bukur te shkon shume, dhe fotot po me pelqejn shume. pooooooooor te lutem mos ma mer per keq po exsteishnat i ke shume shume keq te pash dhe te cani dhe e vetmja gje qe sme pelqeu ato ishin, te stonojn jashtezakonisht shume duhet ti shkurtosh te pakten deri tek gjoksi, dhe mos e fryj pjesen mbrapa se te del koka shume e madhe
  i ke me mir floket e tua edhe pse ke pak, se te duken qe nuk jane cilsore ne ekran te duken shume te djegura. plase mos ma mer per keq ishte thjeshte nje keshill. K

  ReplyDelete
 4. Ky eshte nje nder postet e tua me te bukura. Ka veshje te bukura, njerez te bukur dhe nje buzeqeshje te stampuar ne fytyren tende qe cte te them....:)

  ReplyDelete
 5. Prsh, une kisha per te ndryshuar ato balluket..pakten kjo moda e kesaj pranvere nuk eshte me kete lloj balluke kaq te dendur...sduhet te te kishin prere aq shume floke per te bere balluken...sa me pak aq mw mirw dhe do ishin shuuuuume me origjinale ...(take a look to kourtney Kardashian haircut)..sa per zgjatim te flokeve nuk eshte se i ke keq, thjesh mund te shtosh pak me shume para qe te ngjajne me te plota...per te tjerat je oKKK!!!

  ReplyDelete
 6. me pelqen ky post shume zgjedhje perfekte dhe ty te shkon shume ky stili rock edhe pse leopardet ne pergithesi sme plq fare ne kembet e ua duken bishaaaaaa puc puc ela

  ReplyDelete
 7. Vertete ajo buzeqeshja e stampuar eshte 'veshja' me e mire qe mund te kishe zgjedhur :) Me pelqen veshja ne teresi, do i hiqja vetem getat e zeza dukeqense tashme dhe koha e lejon, dhe do vihej me ne pah kontrasti lekure-leopard. Fotoja e katert nga fundi e preferuara!

  ReplyDelete
 8. Yll e kaluar yllit, sidomos kepucet, edhe fustani ama. ;-) Ku i ke blere keto te dyja? Ah po me pelqejne shume edhe floket qe i ke shtrire fare. Cool, Sexy, Couture Femme!!

  ReplyDelete
 9. Qyqjaaaaaaaaaa:) duke rrezikuar te ngjaj une i vetmi njeri jo fashion ketu sinqerisht me fute friken me kete veshje. Ato inkelitet e zeza, ato kepucet edhe studded edhe leopard. Lexova dhe njeren qe sugjeronte geta leopard per nje kombinim me te goditur uauauauauaua. Jo eshte shume per mua sinqerisht por po mu dukerka vetja si pa vizion (ti qe e ke veshur dhe ke dale nga shtepia me kete look, sigurisht teper konfidente per te perderisa e ke vene edhe ne blog dhe nje tufe me femra qe te komplimetojne ne shkallen siperore:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jo mi se nuk je vetem ti jo fashionable, jam dhe une :p aulona, seriously? Aaaaaaahahahahha

   Delete
  2. ehe,edhe une i bashkohe, grupit te 'injoranteve' nga fusha e modes...

   Delete
  3. O goca po boll u bashkuat se dukeni qe ne fakt jeni i njejti person...hahahahahhahahaha sa njerez te semure qe mban kjo toke.aulona je nje yll sidomos ne keto foto qe dukesh e mrekullueshme mjafton te shohesh buzeqeshjen qe ke per te kuptuar se cfare personi je. te puth klesta

   Delete
  4. A mi mo, ca thu mi, dukemi shume e? E nga dukemi pershembull? Apo ngaqe te treja nuk marrim ere nga moda'? ckeni qe revoltoheni njehere? Nuk po kritikojme Aulonen, por veshjet e saj. Do thuash ti ku e gjejme te drejten, po ja, na vjen natyrshem, sic i vjen Aulones tek ai emisioni i saj.

   Delete
  5. Klesta nuk jam e semure ( shyqyr jam njeri i shendetshem) dhe per aq sa mund te vleje nuk e di fare kush jane dy komentueset (une jam komenti i pare) e jo me te jemi i njejti person. Por ndodh ndonjehere qe mendimet ngjajne sic te ngjajne ty dhe 10 te tjerave ketu. Aludime koti qe nuk meritojne as pergjigje por thjesht qe ta dish se nese nuk i honeps veshjet lekure dhe leopard bashke nuk dmth qe kam ndonje gje personale me Aulonen apo buzeqeshjen e saj.

   Delete
 10. Shuuume e guximshme, edhe lekure edhe leopard.
  Poooor te shkojne shume dhe te duket trupi yll.

  P:S Me je ber si burim frymezimi kur bej ushtrimet ne palester :P:P

  ReplyDelete
 11. ketu dukesh yllll. te shkon shum ky stil. miki

  ReplyDelete