Friday, April 5, 2013

Muaji Mars ne Instagram

Ky muaji Mars qe sapo lame pas, ishte aq i gjate, po aq i gjate saqe mua m'u duk sikur nuk do te mbaronte kurre. Madje sikur te mos ishte per nje nga komentet tuaja, qe me kujtoi se kishte mbaruar Marsi dhe une duhet te pergatisja postin "Muaji Mars ne Instagram", me besoni qe nuk do te isha kujtuar fare. Prandaj mire qe ju kam ju, qe me kujtoni per "punet" qe kam per te bere, se te ishte per mua...aha :P Keshtu qe, edhe pse me pak vonese, ja ku vjen nje permbledhje fotografike, e disa prej momenteve, situatave dhe gjerave me interesante te muajit qe lame pas, te postuara ne Instagram!
Ju falenderoj nga zemra qe me ndiqni dhe qe me shkruani si ne blog, ashtu edhe ne Instagram. Per ata qe duan te me ndjekin ne Instagram, e kane adresen anash blogut!

Ne kujtim te koheve te vjetra kur isha "ballukse" dhe kokekuqe!


Nje vizite e bukur qe na u be ne zyre ne fillim te muajit. Ajteni, djali tre muajsh i njeres prej shoqeve te mia te ngushta :)


Nje dedikm special per disa nga "mikeshat" e ketij blogu...:D


Ibiza, vere 2012...sepse kur te merre malli per veren, plazhin dhe pushimet, sidomos ne kete pranvere te shpifur e vetmja gje qe mund te besh eshte te kthehesh pas me kujtime dhe foto...


Nje dhurate nga "fancat"...:P Po e gjetet kush jam une dhe kush eshte Fatma? :D


...sepse ato qe ndodhin ne prapaskene jane gjithmone me te bukura...Kur ke leksione kaq te bukura, mesohet me qejf per provimin...edhe pse ne fund te iken qejfi kur zysha (pa te drejte) te vendos noten 9...:)Disa njerez mburren me kepucet, disa me cantat, disa me makinat...disa mburren me te dashurin...:D :P


Nje nga mesimet qe kam mesuar shume mire gjate ketyre viteve: aktiviteti fizik nuk fillon ne prill dhe mbaron ne qershor, por fillon ne shtator dhe mbaron ne fund te gushtit! 


E mire o mire...^_^


Me te bukuren dhe te talentuaren Argjentina Ramosaj...


Tre pale kepuce dhurate brenda nje dite, kjo po qe mund te quhet dite me fat...:D


Sa bukur kur ke miq te "cmendur", me te cilet mund te ndahen te gjitha "cmendurite" e botes...:)


Sexy cover, sexy couple...i like them!


Kur vajzat vendosin te nxjerrin mamin per jete nate...dhe mamin e ze gjumi mbas 30 minutash mbi tavoline...(mami te dua shume se e di qe e lexon blogun :D)


Pse nuk mund te isha dhe une nje njeri normal si gjithe te tjeret? :D


Shopping-u i muajit Mars...gjithe ngjyra si gjithmone!


Aaa sa kujtime te bukura. Ne Bukuresht, Rumani, 8 vjece me motren...Sa me ka marre malli per ato kohe


 Se me mire me bo me kto lloj qe, se me disa te tjere qe mbahen sikur kush jane dhe ASIGJO!!!


Faleminder Avon per make up-in dhe bizhute...bukurine e kemi vete :PP


Me syze te reja dhe te dashur te vjeter...


Meqe na u tra capi me kete kohen, une po bej ca pushime me mendje...Hajt shihemi kur te kete ardhur pranvere prej verteti...


Foto pa ndonje domethenie te vecante...:P


6 comments:

 1. si marse mbar te ka ecur aulona ..

  ReplyDelete
 2. hahahahahah..........o njeri i cuditshem. e nisa diten duke qeshur....deni

  ReplyDelete
 3. Hahahahahahhaha me shkrive :D A ndiqet instagrami pa patur iPhone,dmth nga PC-ja?
  Une jam nga ato qe e nisin vrapin ne prill 2-3 here ne jave,vazhdojne deri ne maj/qershor,pastaj ne korrik qe fillojne mushkonjat e lej,hahahahaha.Jam per turp,e di,dhe sivjet s'kam filluar akoma meqe ka rene shi :(
  Shume te bukura syzet e reja! Ajo fotoja jote ne Ibiza fantastike,trupi dhe fustani bashke! Argjentina qenka e shkurter,pse i thote vetes modele? S'na ke folur asnjehere per motren :)
  Kalofsh nje fundjave te bukur!
  M.

  ReplyDelete
 4. Girl you Rock! Love your body! Ibiza look is just gorg`.
  Keep going!

  ReplyDelete
 5. Alessia jam nje nga mikeshat e blogut me duket:). Nqse ti nuk e vlereson opinionin tim, I don't care fundja nuk ke pse te gjithe jemi te lire te katandisemi si te duam:).

  ReplyDelete
 6. yess duam nje post kur te flasesh per motren dhe shume foto :))) , se vetem per tomin flet :P

  ReplyDelete