Wednesday, April 17, 2013

Erdhi (pran)vera...


...po, po me duket se erdhi vertet! Dmth, do vijne edhe ato plakat e famshme nga fundjava me duket, qe do na sjellin serish shiun per ca dite, por s'ka problem. Na ka mjaftuar kjo java e mbushur me diell per te na futur doza te larta humori ne gjak, aq sa them se mund t'i perballojme pa problem edhe nja dy-tre dite te tjera me shi. Dhe pranveren me diell, me lule dhe me ngjyra shume, kam dashur te sjell edhe ne veshjen e postit te sotem.
Diten e hene, isha e ftuar ne festen e revistes "OK", revista e famshme nderkombetare me shperndarje ne shume vende te botes, qe vendosi te vije edhe ne Shqiperi. Ne oren tete, behej inagurimi ne nje prej lokaleve me simpatik qe ka ne kryeqytet. Vetem se kishte nje problem. Une deri ne oren shtate isha ne shkolle dhe e kisha te pamundur qe te kthehesha serish ne shtepi dhe te behesha gati nga e para. Te vishesha qe ne mengjes me nje veshje qe te ishte e pershtatshme per ne mbremje sikur s'kishte aq shume kuptim, keshtu qe si zgjidhje me e arsyeshme m'u duk te gjeja nje veshje e cila nuk do te stononte, si per angazhimet e mia te dites, punet dhe shkollen, ashtu edhe ne darke, ne ingaurimin ku isha e ftuar, mjaftonte te nderroja kepucet dhe canten. Dhe meqe te henen, sic ja u kam thene edhe ne nje post me pare, e nisa plot me energji pozitive, deshira ishte te isha e rrethuar me sa me shume ngjyra te ndezura. Keshtu zgjodha te vishja pantallonat e mia te reja me lule, te cilat i kam blere para pak ditesh ne nje prej dyqaneve qe me pelqejne me shume ketu ne kryeqytet BSB dhe siper nje kemishe te bardhe, qe ti jepte nje pamje me serioze pjeses se poshtme te veshjes per ne mbremje.Ngjyra e kuqe e kepuceve ishte ajo qe zgjodha si per paradite, ashtu edhe per ne darke, vetem se paradite ishin nje pale stil oxford, pa taka dhe me lule te vogla, ndersa ne darke nje pale me elegante me take te holle dhe maje.Me vjen keq qe akoma nuk kam marre foto profesionale te bera gjate mbremjes, sepse dihet muhabtit, te gjithe fotografet te cilet per me teper i ke dhe miq, te thone "c'ke ti, ti nis te gjitha ne e-mail" dhe si perfundim ti ato foto nuk do i marresh kurre :(
Sa i perket mbremjes, ajo qe me beri me shume pershtypje ishte fakti qe kurre me pare, ne asnje event tjeter nuk kisha pare me shume personazhe publike, se sa ne inagurimin e revistes "OK". Mendoj se fakti qe behet fjale per nje brand nderkombeter, ka patur ndikimin e tij. Ehhhh te gjithe joshen nga gjerat qe vijne prej jasht shtetit, s'kemi c'i bejme :P


13 comments:

 1. Me thene te drejten nuk besoj se t duhen fare ato fotot profesionale pasi mendoj se ky postim eshte 1 nga ata me set fotografik me te realizuar ;) a nga rrobat e tua plot ngjyra a nga peisazhi I tiranes apo nga ballkoni plot lule kte se di po ti dukesh shik si gjithmone. :D I like your blog aulona!

  ReplyDelete
 2. Veshje fantastike. Pranvere e gjalle:))

  ReplyDelete
 3. erdh pranvera celin qershia ahah :)

  ReplyDelete
 4. Aulona ku i ke bere fotot? Dmth e di se ku,eshte lagja ime ajo dhe e njoh si xhepat e mi,po e kam fjalen te ndonje shtepi shoqeje apo eshte zyre.....thjesht per kuriozitet mos jemi komshie :P Perveç veshjes,edhe biçikleta te shkoka shume ;)
  M.

  ReplyDelete
 5. Me stiletot kjo veshje eshte yll.

  ReplyDelete
 6. Do kisha ndryshuar rripin, eshte pak i trashe dhe me tokez te rende. Gjithcka tjeter bukur.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Gjithashtu bashkohem per rripin, per mua eshte komplet jashte garderobe si artikull, aq me teper me pantallona verore me lule. Ne teresi je kendshem, pranverore ne te 2 stilet, te shkojne te sheshtat dhe takat gjithashtu:). Edhe per kemishen do te isha me shume te nje cope krem, ndoshta pak e tejdukshme dhe me e derdhur ose ndonje bluze/kanotiere stil me i derdhur me fin dhe me xhakete. Poor bota eshte e bukur me kaq shume diversitet keshtuqe:))))))))))))))))) keep spreading the confused style hahahahaha

   Delete
 7. Im in love with the Oxford's

  ReplyDelete
 8. Pse duhet te komentoj here pas here kur gjithmone eshte e njejta xshtypje .. yll fare!!Veshja fixx x keto dite..kam vetem 1 verejtje :Duheshin me shume foto e detaje nga mbremja :) Xoxo!

  ReplyDelete
 9. super ... me pelqen cod detaj... edhe rripi ;)

  ReplyDelete
 10. Padiskutim kjo eshte veshja me e bukur qe te kam par. Pantallonat dhe kepucet e mbremjes ylllllllllllllllll :)

  ReplyDelete