Tuesday, February 19, 2013

Gangsterrrrre me fund :D


Fotot e ketij posti me kane bere qe per disa minuta te ndihesha si nje modele...e deshtuar kuptohet! :D Duke qene se nuk jane bere ne ambjentet ku une zakonisht bej fotot si zyra, shtepi, rruge, apo ndonje park tek tuk, por ne nje studio, teksa pozoja dhe isha vetem une, sfondi jeshil dhe fotografi kacurrels me emrin Fatma, hyra ne rol me shume sec duhet, pavarsisht rezultatit katastrof perfundimtar. Megjithate duhet ta pranoj qe ne kete post ka disa gjera qe me pelqejne. E para jane floket (Aulona po modestine ku e le?). E dyta eshte xhaketa xhins me menge lekure, model te cilin e kam pelqyer shume qe heren e pare qe e kam pare te propozuar si trend. E treta eshte pulovra, jo vetem per faktin qe ka ngjyra te cilat me pelqejne shume, por sepse ka edhe disa yje dhe xixa te vogla (si xixellonja) qe i japin efektin galaxy, por per fat te keqe nuk kuptohet nga fotot. I katerti eshte nje fustan lekure por qe une e kam veshur si fund.Xhaketet xhins, aq me shume kombinuar me lekure me japin idene e viteve 90, kur xhinsi dhe lekura ishin te perhapura ne masw mes te rinjve, madje jo rralle here e shikonim xhaketen te lidhur ne mes (zakonisht meshkujt gangster e benin kete), keshtu qe dhe une vendosa qe per pak sekonda te behesha gangsterre, por misioni deshtoi me sukses :P16 comments:

 1. cizmet s'jane ok. fundi ashtu ashtu... po besoj me nje pale Timberland do ishin perfekt :) dhe getat ndoshta kjo ngjyra lejla e erret, ose jeshile ne tonin e bluzes :))

  ReplyDelete
 2. Po me pelqeka sh aulona. Ky stili te shkon shume dhe floket jan uou ! Shum 'in' do t thoja :) vleresoj qe ke marr parasysh kritikat dhe cilesia e fotove bashke me outfit-et qe zgjedh jane permiresuar. Skishte si te ndodhte ndryshe: S' gabon syri I nje goce stylish si ty.

  ReplyDelete
 3. ska vend per modesti, floket i ke vertet shume bukur me kete modelin e ri

  ReplyDelete
 4. Veshja shum cudhhh :D vetem nqs ma lejon cizmet sikur nuk pasojne shume,gjithsesi te shkon shum ky stil dhe floket e 'reja' gjithashtu :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dh dicka, fundin ku e keni blere ?
   :')

   Delete
  2. Te dashura :) faleminderit per komentin! Fustani, pasi sic kam shkruar edhe ne post eshte fustan qe e kam veshur si fund e kam marre online tek https://www.boohoo.com/, ka veshje te mira dhe te lira :D

   Delete
 5. Sa me pelqen kjo xhinsia, eshte shum cool pa folur per ty qe je kaq e vecant pastaj...:)

  ReplyDelete
 6. Floket i ke yll. Te shkojne pa mase. Gangestere shekshi ;)

  ReplyDelete
 7. M'pëlqeka shumë xhaketa! Edhe fustani, edhe pulovra.
  Nqs mund të jap një 'këshillë' le ta quajmë, fotot dhe rrjedhimisht veshjet do dukeshin shumë më mirë dhe do ti bënin drejtësi realitetit (duke treguar dhe ato xixat :)) me një aparat më profesional. Kuptohet që s'është diçka që blihet sot për nesër (unë për vete s'kam), por besoj se do të ishte nje investim i mire në rritjen e cilësisë së blogut. Kije ndër mënd (gjithmonë nëse nuk e ke already :P)
  All the best!

  ReplyDelete
 8. Pervec xhupit (akoma s'po me ben dot per vete rikthimi i bleach) dhe cizmeve (qe ndoshta do lidheshin me mire me temen nese do ishin biker boots) pjesa tjeter me pelqen shume dhe te shkon, te pakten une pelqej te te shoh keshtu vajzerore:)
  Te pershendes!

  ReplyDelete
 9. Xhaketa, pulovra me pelqejn pafund dhe cizmet deri diku. Nuk me duket e kendeshme per syrin ajo lloj lekure qe ka fustani. Te keshilloj mos ta perdoresh me. Kjo veshje edhe me nje pal pantallona te ngushta mund te dukeshe mjaft bukur.
  Per punen e cilesise se fotove, eshte me mire te mos i shtosh efekte, si blur ne corner-at e fotos. (me sa kam ven re e perdor gjithmone) Kam pare qe ke nje aparat Canon gjysem profesional. Them qe duhet t'i nxjerri mire fotot nqs ka mjaftueshem drite ambjenti. Kerkoj ndihme ndonje miku qe ia thot aparateve profesional qe te t'i rregulloj settings nqs ke nevoje. Mendoj se vertet duhet ta permisosh kete pjesen e fotove dhe ambjenteve ku i shkrep dhe personat qe t'i bejn fotot. Nuk po luajm ktu, qe kujt t'i bie ne dore aparati te fotografoj. Merre me seriozisht kete pjese. Plus nuk me pelqen mimkat e ftyres ne disa foto. Me mire selekto per blogun disa qe paraqesin vetem veshjen me shume.
  Me fal nqs u tregova shume kritike por dua me te vertet qe ky blog te vazhdoj perpara..

  Vazhdo te postosh :)

  ReplyDelete
 10. floket me pelqejne shuuuume gangsta

  ReplyDelete
 11. Akoma nuk e kuptoni qe pikerisht keto kombinime(packa se disave u duken te cuditshme).jane ato qe e bejne Aulonen te jete ndryshe...Je si shpirt o Aulona..Perqafime nga ALBA

  ReplyDelete
 12. hauauaauauh
  fotoo gjat emisionit per rovin :)

  ReplyDelete