Monday, February 4, 2013

Muaj Janar ne Instagram

Sic me duket se e kam thene edhe ne nje post te meparshem, ndryshe nga pjesa me e madhe e njerezve une e kam shume qejf Janarin. Edhe pse nuk ka patur ndonje aktivitet te vecante, apo ndonje ngjarje per t'u shenuar, edhe pse pjesa e pare e tij ka kaluar me depresionin post pushime, ndersa pjesa e dyte me depresionin para sezon, serish une i qendroj besnike mendimet qe: Une e dua Janarin! Per me shume ja disa grimca nga "Janari im" ne Instagram.

Pas abuzimeve me ushqimin gjate fundvitit, viti i ri nisi ushqim te shendetshem (por jo dhe aq te shijshem) :(

Filmi i preferuar i muajit Janar. Edhe pse Tom Cruis nuk eshte nder aktoret e preferuar
 me ka pelqyer shume ne kete film

Foto cift e muajit...:P

 Mos fola gje pak me siper per ushqim te shendetshem dhe dieta?! Hmmm...kjo eshte ana tjeter e medaljes. Fiksimi per muajin Janar: kikiriket!

Gezuar! Me shoqeri te mire, duke u bere tap! "Taplliku" per muajin Janar! :D

 Nje pjese te mbremjeve kete muaj i kam kaluar duke pare "Sailor Moon"-in. E cfare eshte Sexy dhe Qyteti para historive te "Sailor"-ave te mia te dashura? :D

Revolta per muajin Janar!

Aksidenti i muajit Janar! Dikush nga te "Thumb"-uarit do me kete mallkuar. Kush te jete valle? :P 

 Video e muajit Janar ne "Thumb". Besoj se historine e Bleros nuk ka mbetur njeri pa e marre vesh. U be me e madhe sec duhej dhe sec donim, por jam pjese e ketij biznesi dhe e di qe disa gjera nuk i ke ne dore...

Kenga e muajit Janar! Nuk ndalem dot se degjuari kete kenge. Eshte dashuri!

 Kopertina e muajit Janar, ne gazete Ballkan bashke me Fatmen

Blerjet e muajit Janar, qe mezi po pres ti vesh...

Dita pa make up e muajit Janar. Ka qene nje kohe kur as nuk e mendoja se mund te dilja nga shtepia pa asnje pike make up...sot,ka raste qe pertoj edhe te ve rimelin!!!

Throwback i muajit Janar! Corfuz 2011

Droga e mengjeseve te cdo muaj, kafja!

Nje "Thumb" me spec, per ata qe duan dhe dine ta kuptojne...;)

Throwback 2009, revista "AS"

E ftuar ne Top Show per te folur per operacionet plastike. Komenti i Olti Currit ne faqen e tij, gjeja me e bukur e asaj nate. Edhe tani kur e lexoj qesh me lot...Gjysma e se keqes Petro Koci, se mund te kishte qene edhe Edi Paloka...:D

Sa me shume afrohet sezoni, aq me shume largohet deshira per e mesuar kete lenden...Une urrej cdo gje qe ka matematike brenda :(

14 comments:

 1. Ai statusi qe ke nxjer ne facebook:po nuk i the fjal te mira te bukura te embla..........etj,vlen edhe per ty.dhe ti ke ber te njejten gje ktu ne blog kur dikush nuk te ka then fjal te mira te bukura te embla,ke ofenduar,ke shar.kshuqe mos te vi hidhur fare,se je ber me keq nga ata personazhet qe vet ti i thumbon.ana

  ReplyDelete
  Replies
  1. Foto e parafundit eshte pergjigjja ime per komentin tend. Me shume nuk kam c'te shtoj. Faleminderit qe me shkruan shpesh :)

   Delete
 2. Aulona me pelqen sh e dashir si vajze me stil si goc dhe si tip :))

  ReplyDelete
 3. Ndryshe nga ti, une e kam shume inat janarin (edhe shkurtin po mos bej ze sa te kaloje, mos t'ja prishim qejfin :P)
  Po shikoja Thumbin tani dhe u kenaqa, po beheni perhere e me te mira (temat tra-la-la,kuptohet,jo ato politike se nuk jam aq inteligjente sa t'i kuptoj :P)
  Te uroj gjithe te mirat! M.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dhe mire e ben, s'ka c'te duhet hic politika, aq me shume aty ku je ti :)

   Delete
 4. Replies
  1. Faleminderit per interesimin. Ne te djathte te kompjuterit ke nje ikon qe shkruan
   "Join this site
   with Google Friend Connect"
   Ate duhet te shtypesh dhe me pas sa here te postoj une do te te vije njoftimi ne email :)

   Delete
 5. Je shume e mir te kam shume qejf ne gjithcka ben. sa inat qe nuk kam nje instagram te te ndiqja aty se neblog te ndjek cdo dite

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mos u merzit hic sepse une fotot me interesante te instagramit i hedh ne blog, keshtu qe nuk ke per te humbur asgje interesante ;)

   Delete
 6. Nje muaj me plot gjera te bukura, te veshtira, reale, te papritura ashtu si eshte vete jeta per ne toksoret
  E pres me shume deshire cdo postim tendin.

  PS Me vjen cudi me anonimen me siper, pasi une kam konstatuar se ti ne blog vertet i pergjigjesh dhe atyre qe ndajne mendim te kundert me ty per shume gjera, por kurre nuk ofendon, nuk shan dhe nuk thumbon (kete te fundit ja ke lene "thumbit"
  Lira

  ReplyDelete
 7. Nje pyetje? Thjesht nje kuriozitet idiot i imi? Po kjo Ornela Nebiaj e ka ne forme kercenuese kete apo cfare se nuk eshte shume "eksplicite" ne qellimin e deklarates por ndoshta ti qe mund t'a njohesh me mire e di si t'a ka thene:).

  ReplyDelete
 8. Je shume e mire..Je model x tu ndjekur..Me shume deshire shoh blogun tend,madje si pjese e bukur e dites mund te konsiderohet ky moment..Te uroj suksese pafund..sidomos tani ne sezon :) :*

  ReplyDelete
 9. Me e mira...Suksese pafund edhe me sezonin..:)

  ReplyDelete