Tuesday, February 5, 2013

Fiksim


Jo me kot i kam vene kete titull postit sot. E para, sepse cizmet qe kam veshur jane fiksimi i jetes time. Jane nje nder gjerat qe dua me shume nga garderoba ime. Madje i kam aq fiksim saqe nga frika se mos me prishen i vesh shume rralle :D Mos me thoni qe nuk ju ndodh edhe ju kjo gje, me ndonje veshje qe e keni fiksim dhe qe ju pelqen aq shume, saqe e vishni rralle nga frika se mos e konsumoni? Aryeja e dyte se perse e kam quajtur keshtu postin eshte sepse, shoh qe e paskam fiksim qe keto pantallonat e shkurtra ti kombinoj me kete trikon blu, sic kam bere edhe ne nje tjeter post :D Fotot jane shkrepur ne zyre, gjate faqosjes se gazetes, besoj kjo do kete qene arsyeja perse ne cdo foto kam dale si bulldog i nevrikosur :D


19 comments:

 1. je e fejuar aulona me te dashurin tend?

  ReplyDelete
 2. E di qe me frymezove per geta me te shkurtra.. do e marr guximin edhe pse ka bore. Kam kohe pa i vesh ;)
  cizmet me pelqejne vertet shume

  ReplyDelete
 3. Cizmet qenkan yll. me pelqen shume si vishesh Aulona dhe e ndjek me qef blogun tend se te pakten ketu shikon nje gje ndryshe se jane bere te gjithe blogjet copy paste. ti di te kombinosh shume bukur fotot me shkrimin. une psh qesha shume kur lexova ate si nje bulldog i nevrikosur hahahahahaha

  ReplyDelete
 4. Si bulldog i nevrikosur, hahahahahahha, mire qe s'the pitbull :P
  Ne teresi me pelqen, keto lloj cizmesh me kete pjesen qe zgjatet deri poshte asnjehere s'i kam patur qejf, po te ti me pelqekan ;)
  Ketej eshte ftohte akoma,geta te trasha e pantallona siper.....ja ta shtyjme edhe kete muaj :)
  M.

  ReplyDelete
 5. Ngjyrat e veshjes me pelqejne shume. Ky modeli i cizmeve me eshte dukur perhere i cuditshem nga ana funksionale dhe estetike, por per te thene te verteten ta perqafojne shume bukur pulpen tek pjesa lart e po bej sikur nuk e shoh mbulesen e takes :P
  Pallto dhe canta i ngjiten stilit tend te nevrikosur dhe me siguri i bejne ata qe punojne me ty t'i levizin duart me shpejt te enjten e te premten ;)

  ReplyDelete
 6. Aulona je tmerresisht nje femer pa shije...nuk di nga i nxjerr keto rroba dhe keto kombinime moj vajze.... por veshje me te shemtuara sesa ne blogun tend nuk kam pare ndonjehere gjynaf se je dhe simpatike sdi pse sajohesh kaq shpifur

  ReplyDelete
  Replies
  1. Te bashkohem moj moter anonime:).
   Nderkohe Aulona me hiq nje kuriozitet:
   I mendon keto kombinime apo kapim ne mengjes cfare te na zere dora:)???
   Palltoja dhe cizmet sidomos...Edhe te preferuarat??? Me ben habi se ti vetem ne blog ke nxjerre 2 mln pale kepuce e cizme qe jane dhjetera here me te bukura e me te kohes se keto. Turn the page Aulona, dhuroji per bamiresi:)

   Delete
  2. Keni degjura ndonjehere Fjalen "Secili ka stilin e vet"?
   Dhe Aulona, pikerisht ndryshon nga rryma.
   E keqja juaj qe eshte qe nuk dini te beni nje kritik sic duhet, e keni parasysh kete fjale? Jo eee :D

   Aulona kombini ne pergjithesi me pelqen por nuk me bind shume pallto dhe cizmet.

   Delete
 7. kembet i ke shume te bukura / te tjerat pastaj ceshtje gustosh :p

  ReplyDelete
 8. po ndonje post per ato super balluket e mbremshme tek opinioni nuk do besh? cizmet qenkan ver8 te bkr ciao ela

  ReplyDelete
 9. As per te blere buke poshte pallatit nuk mund te vishesh ne kete derexhe jo me per ta nxjerre ne blog

  ReplyDelete
 10. Edhe e dyta fshiji te pakten cizmat se i ke gjithe pluhur

  ReplyDelete
  Replies
  1. Po pra, dua te degjoj ca ka per te thene mbi kte gje Aulona :)

   Delete
 11. Mos te pelqesh keto cizme dhe kete veshje duhet te jesh me te vertet ose qorre ose ziliqare ne maksimum. Me pelqen shum xhaketa, kadife eshe? Shume e vecant. Ti njehere je nje yll sidomos te opinini me ke pelqyer shume

  ReplyDelete
 12. Veshje shum e bukur dhe moderne me pelqejn ngjyrat edhe cizmet jane shume te bukura,me ka pelqyer gjithmone ky modeli

  ReplyDelete
 13. Gjeja me e bukur per ne qe jetojme jashte eshte qe mund te dalim nga shtepia te veshura si t'na teket dhe s'na shan njeri.Per buken, per frutat......per ça te dua mund te zbres si t'me doje qejfi dhe asnje s'do thote "ja kjo e çmendura"....sepse çdo njeri sheh punen e vet dhe nuk gjykojne nga veshja.Ose gjykojne me mendje, por gojen e mbajne mbyllur.Madje edhe te Rinascente po te duash mund te hysh me rroba pune, me pluhur, me boje, me njolla..... dhe nuk te gjykojne keq por thone "eshte njeri qe PUNON".
  Ne Shqiperi sigurisht qe edhe kur dalin per te mbledhur rrobat ne ballkon duhet te jene kreko -.-'
  M.

  ReplyDelete