Friday, February 15, 2013

Si zoj e ron


Pasi dy ditet e fundit i kam kaluar e mbyllur ne zyren e gazetes, duke punuar per numrin e radhes, e veshur me tuta dhe atleta sot e ndjeva te domosdoshme qe nga burre te rikthehesha serish femer :D Dhe vendosa qe kete ta bej nepermjet veshjes, nje veshje qe nuk eshte shume stili im dhe qe rralle e keni pare dhe do ta shihni tek mua (vetem nese puna ndonjehere do te me detyroje te vishem keshtu cdo dite), por qe ato te paktat here qe e zgjedh me pelqen. Se kot nuk thone rralle e per mall. Keshtu edhe une kur zgjedh ndonjehere te vishem si me zyrtare, e shijoj. Ajo qe me pelqen shume ne kete veshje eshte fundi, si prerja dhe copa e tij Me pelqen shume kemisha ime e re, te cilen po e vesh per here te pare, ashtu si edhe fundin qe e kam per here te pare, ashtu si dhe pallton qe eshte nje tjeter here e pare dhe qe pervecse here e pare ishte dhe dashuri me shikim te pare sapo e pashe ne dyqan. Me pelqen gjithcka te kjo pallto, por mbi te gjitha prerja, pak oversized stili qe me pelqen shume keto kohe, sidomos kur e shikoja tek te tjeret, por qe deri me sot nuk kisha patur guximin ta beja timin. Dhe keshtu me kete rast, heq edhe mundimin dhe merakun e te gjithe atyre qe kur ma shohin veshur me thona: "Ua sa e bukur pallto, po mos e ke marre pak te madhe", nuk eshte e madhe nga halli, eshte e madhe nga moda! :P

20 comments:

 1. veshja shum yll...kemisha eshte super...edhe fundi...do te me pelqente mos ta kishe veshur ate bluzen e kuqe siper...po besoj se sbeje dot pa ngjyra...:P

  ReplyDelete
 2. Super Aulona :), mua me pelqen shume te ty ky stili serioz i veshjes. Nuk do me merziteshe asnjehere edhe po te visheshe dite per dite keshut.

  ReplyDelete
 3. Aulona komplimente tamam zoj je be:). Bukur bukur:). Yll palltoja, fundi, floket, kemisha dhe gjithcka:)

  ReplyDelete
 4. E para do te komplimentoj per kualitetin dhe vendin qe ke zgjedhur per fotot. Finally :) sa per veshjen mendoj se eshte ok e kombinuar kendshem dhe me ngjyra. Vecse 1 keshille. Qofsha gabim ama per syrin tim sduhet te fusje kaq shume ngjyra sps eshte dhe serioze veshja. E kuptoj sben dot pa to por me mire shto ngjyra tek 1 veshje casual se sa ktu. Te uroj per blogun dhe per thjeshtesine dhe humorin qe percjell. Take care e dashur dhe jam ne pritje te outfitit te ardhshem ;)

  ReplyDelete
 5. sh veshje e bukur e kombinuar mire vetm kapja e flokeve sme pelqen kjo veshje me baluket e reja te tuat do ishte super se kuptoj pse i ke mbledhur

  ReplyDelete
 6. dua nje jake si e jotja, dhe ca te tjera, ku i gjej te lutem? se per keto pune ty te kam

  ReplyDelete
 7. Palltojaa *____________________* Mund te na thoni vendin ku e keni blere ju lutem? :p
  Ah, dhe te asaj xhaketes leather-jean qe ke te thumbi i fundit dhe te kasketa? xD

  ReplyDelete
 8. ohhh sa bukur sa bukur me pelqen me te vertet kjo veshje, kemishen e duaaa, palltua shume e bukur me pelqen ky stil tek ty vishe me shpesh!!

  ReplyDelete
 9. Big up per kemishen (dashuri), fundin (jam ne kerkim te fundit perfekt zyrtar). Palltoja nuk me pershtatet por ty te rri kendshem. Ndersa per canten nuk jam shume dakort....por ne total dukesh bukur dhe te shkon te besh si "Zonje e rende" me raste....:) Deni

  ReplyDelete
 10. kto vajzat qe te bejne kaq sh komplimente seriozisht e kane???

  ReplyDelete
 11. pa te ngelur hatri se edhe kritikat kane vendin e tyre seshte se me le ne shije te mire me kete post.Best Wishes ela

  ReplyDelete
 12. My brother recommended I might like this blog. He was entirely right.

  This post truly made my day. You can not imagine simply how much time I
  had spent for this information! Thanks!

  My page :: quick cash payday loans

  ReplyDelete
 13. After looking at a few of the blog posts on your web page, I seriously appreciate your technique of writing a blog.
  I bookmarked it to my bookmark webpage list and will be checking
  back in the near future. Please check out my website too and tell me what you think.


  Here is my web blog :: fast loans

  ReplyDelete
 14. Ne kete post je thjesht nje dashuri. Te lutem shkruaj cdo dite se me kenaqe, nje adhuruese e jote e madhe

  ReplyDelete
 15. mi piace questo look molto sofisticato e ricercato. Ti sta davvero bene.

  Il dettaglio del colletto della camicia è davvero bellissimo senza poi scordarci del fantastico cappotto. Mi piace davvero tanto.

  ReplyDelete
 16. Veshje Fantastike, nga me te bukurat dhe me shik te tuat. E adhuroj kemishen & pallton. Ke humbur fare. Une e di qe kam humbur por me falet (ti e di pse). =P

  ReplyDelete
 17. Hahahaha fjalia e fundit ;)

  ReplyDelete
 18. Your collar is gorgeous! Great looks! I'm your newest follower :) I'd love for you to follow my blog too. xo

  www.kacieskloset.blogspot.com
  www.daisyraeboutique.com

  ReplyDelete