Tuesday, July 23, 2013

Ajo do lule, lule...


Posti i sotem eshte nje vazhdimi fundjaves qe lame pas. Diten e diele, edhe pse nuk vajta ne plazh, ishte shume diell per ta kaluar diten ne shtepi, apo ne Tirane, keshtu qe zgjodha vendin me te afert per te ngrene nje dreke te mire, me gjera deti. Dhe nje nder vendet ku per mua hahet shume mire, eshte lokali Fiore ne Kavaje. Kush e ka provuar e di qe me jep te drejte. Kush nuk e ka provuar, te shkoje dhe ta shohe qe do te me jape te drejte.Per nje te diele te thjeshte, por shume te vaposur ne familje, edhe zgjedhja e veshjes patjeter qe eshte e thjeshte. Nje nder motivet dhe elementet qe gjithmone me kane pelqyer me se shumti, aq me shume ne stinene e veres, apo pranveres, kane qene lulet, prandaj edhe ne kete look, lulet i gjen kudo, pervece ne emrin e lokalit, edhe ne fustan, ne cante dhe ne koke. Nderkohe qe ndonjehere mjafton nje lule ne koke per te te bere te ndihesh nga Aulona nga Vlora, ne nje Aulona qe ne vena i rrjedh gjak spanjolleje :D Per me teper nje Aulona spanjolle jo 28 vjece, por nje Aulona spanjolle 18 vjecare :D Te pakten mua kete ndjesi me dhane fotot kur i pashe tani. Do thoni ju qe genjej veten? E mo mire, vape eshte, bie dielli ne koke dhe fillon e fantazon dhe nga Fiore ne Kavaje e shikon veten ne Fioresito ne Barcelone :D


11 comments:

 1. ti je thjesht fantastike pervec te gjithve mua me pelqeu shume modeli i flokeve :)ela

  ReplyDelete
 2. te fotot me canten poshte, te kembet mu duk te dyja heret n fillim sikur kishe pantallona t t shkurtra, duke i hequr (se di sa u shpjegova :p), po kur thua ti, vapa e madhe, mos ma ver re..:p
  Fustani me pelqen! :D Komplimenta dhe per look-un e ri te blogut! :D

  ReplyDelete
 3. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 4. mos e ler moj canten ne toke se te ikin leket :P

  shume veror veshja.. me pelqen

  ReplyDelete
 5. AI TATUAZHI JOT ME PELQEN SHUUME.URIME PER PAMJEN E RE TE BLOGUT :)))

  ReplyDelete
 6. Pa tualet dukesh vertet 18 vjeçe! Ne teresi dukesh shume mire,edhe fustani shume i bukur! Te pashe te klipi "Lule lule" :D
  M.

  ReplyDelete
 7. Dhe ti je per vete nje lule :) edhe une kur pashe fotot ate mendova qe dukesh si spanjolle

  ReplyDelete
 8. shume bukur Aulona

  me kenaq shume me menyren se si shkruan dhe trajton temat e ndryshme
  shkrimet jane ne funksion te fotove dhe gjithmone plotesojne njera tjetren
  Fustani shume i kendshem dhe te nxjerr ne pah shume mire format trupore
  Kompimente
  lira

  ReplyDelete
 9. Postimet i ke te gjitha shume te bukura, te kam ndjekur qe nga fillimi fare :) Vazhdo gjithmone te postosh, mos e vrit mendjen dhe per ndonje lloj komenti tipik qe merr nga femra te deshperuara. :)

  ReplyDelete
 10. Lule per te tere oreeee, Lule ne koke, lule ne fustan, lule ne cante, lule ne sfond, lule ne layoutin e blogut, lule emri i lokalit. UUuuu sa shume lulee, kujdes mos te vjen Fatma dhe te ulet si grerze e te thumbon :D :P

  ReplyDelete
 11. Another Fun Summer Dress. Looking Lovely. I also really like the Sandals, Necklace & Flower in your hair that you accessorized with.

  U kenaqa duke pare e lexuar posted e fundit. U cmalla disi me blogun tend.

  Te pres per vizita. =P


  Ada. =)

  ReplyDelete