Friday, July 19, 2013

Mamma knows best...


Meqe ne keto postet e fundit kam shkruar pak si shume gjate, sot kam vendosur do ta mbyll shpejt e shpejt. Keto fotot jane shkrepur para dy javesh, por meqe gjithmone me dilte nga nje gje e re qe mendoja se ishte me e rendesishme per t'u postuar, i kisha harruar fare. Thuaj mire qe u kujtova se edhe me pelqejne shume keto fotot, me sakte me pelqen veshja dhe me sakte akoma me pelqen fundi, te cilin e gjeta brenda dollapit tim, bashke me kater funde te tjera, pasi u ktheva nga pushimet. Mamushi im i dashur, pasi kishte qene ne Vjene per disa dite, kishte menduar edhe per dy vajzat e saj dhe i kishte sjelle disa dhurata te lezetshme. Ky fundi ishte njeri nder to, fundet e tjera do ti tregoj ne ditet ne vazhdim. Nderkohe qe kete bluzen e keni pare edhe ne nje tjeter post (ketu). Ndryshimi eshte qe ne postin e meparshem e kisha "kombinuar" me recipeta te bardha, kete here i kam vishnje si fundi :P Dhe qe ta dini ju, edhe kete bluzen mami ma ka zgjedhur. Thoni po deshet qe nuk ka gusto...;) :P

11 comments:

 1. Me pelqeka dhe mua shija e mamit :D

  ReplyDelete
 2. ooooooooooooooooo super trup jam kurioze kembet gjithmone kaq te tonifikuara i ke pasur? apo ka ndikuar sporti?

  ReplyDelete
 3. foto te bukura

  http://doityourselfideas.blogspot.com/2013/07/diy-high-waist-jeans-with-bleach.html

  ReplyDelete
 4. Nje nder arsyet qe kam filluar te lexoj blogun tend eshte se me pelqen shum menyra sesi ti shkruan :)

  ReplyDelete
 5. Bravo mamit! Ajo e imja s'para me blen gjera se e di qe i kam gustot pak te veshtira ;) Sot kam qene gjithe diten dyqaneve meqe jemi ne kulmin e uljeve dhe u bera me dhimbje koke aq shume gjurulldi kishte,por piketova ca gjera qe do i blej kete jave :) Ne ketej nga Milano vetem kur jane Saldi-t blejme :) Nje pyetje: s'ke fare celulit?? Se kembet e tua duken wowww.Lum si ti :(
  M.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ehhhh M. besoj se nuk ka femer 28 vjecare ne bote qe nuk ka fare celulit :( Patjeter qe celuliti im e shfaq "koken" pak andej e pak ketej neper kembe, megjithate fakit qe une merrem rregullisht me sport ndihmon shume qe pervecse kur jam ne plazh me rroba banje dhe me driten e forte te diellit, mos te duket shume :)

   Delete
 6. Fundi bluza dhe sandalet qenkan nje dashuri ^_^

  ReplyDelete
 7. yll fare,Aulona doja t t kerkoja dicka nqs mundesh dhe ke koh ta besh sigurisht :) doja t dija si behen keto blerjet online sps duke par faqet q shesin online dhe cmimet ne vet adresat kan nje diferenc te madhe,dhe me mir i bie ti blej vet sesa nepermjet tyre. nqs do me ndihmosh do ta dija shume per nder :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ke shume te drejte dhe nuk ja vlene fare te blesh gjera online nga faqe te tjera (shqiptare ma merr mendja), kur mund t'i blesh direkt ne faqet e huaja me cmime fantastike. Tani une e kam pak te veshtire te te them se si behen blerjet online, sepse tek te gjitha faqet ne momentin qe ben blerjen ta tregojne vete rrugen hap pas hapi. Gjeja e vetme qe te duhet eshte nje karte krediti :) Gjithsesi ti me shkruaj serisht cfare deshiron te dish me konkretisht dhe une do te jem e lumtur te te jap ndihmen time :)

   Delete
  2. Po psh kush jan adresa me te sigurta ku mund t porositesh pa merak,sepse m kan then plot raste t ketyre faqeve pirate :)

   Delete