Thursday, July 25, 2013

Kam nje sekret...


Deri me sot, i vetmi mashkull te cilit kisha guxuar t'i merrja rrobat dhe ti vishja ne trupin tim, ishte Tomi, partneri im 35 vjec. Dhe deri ketu nuk ka asgje te jashtezakonshme, apo per t'u habitur, sepse edhe vete "trendet" kane nja dy - tre vjet qe na lodhen koken me sugjerimin e stilit boyfriend. Na kane bere hajdute me zorr, duke na keshilluar te "vjedhim" gjera nga garderoba e atij :D
Por qe do vinte dite qe do "vidhja" rroba nga garderoba e nje tjeter mashkulli, per me teper 9 vjec, kete nuk e kisha menduar kurre. Por ja qe ajo dite erdhi! :D Behet fjale per djalin e tezes time, Skadi, i cili eshte nje nder femijet (dhe njerezit) me me shije qe une njoh, me nje aftesi te jashtezakonshme per te bere kombinime te shkelqyera dhe me nje garderobe te pasur, aq sa ja kam zili. Duke qene se familjet tona jane shume te lidhura dhe sidomos Skadin, qe eshte dhe me i vogli e kemi pike te dobet, ai vjen here pas here per te ndenjtur tek ne. Ne nje nga ardhjet e fundit, kishte harruar te merrte njeren nga bluzat me vete. Kaq me mjaftoi qe kur ta shikoja aty, mbi karrike, nga syte e mi te dilnin xixa. Kisha rreth nje jave qe e kisha nxjerre kete fundin dhe doja ta vishja, por asnje kombinim nuk ma mbushte syrin. Sapo pashe bluzen e Skadit me dragonje, akrepa dhe mostra, diiiing nje llamb e vogel ndricoi brenda kokes time. E mora, e provova gjithe frike nese do ta kalonte proven e pare, ate te mases. Per fatin tim te mire, prova kaloi me sukses dhe pervec kesaj une u gezova shume qe arrij te futem edhe brenda bluzes qe nje 9 vjecari, pas asnje problem :D
Prova e dyte ishte, si do te dukej kombinimi me fundin. Pasi vesha dhe fundin, vura bizhute, vesha kepucet, mora dhe canten, dola para pasqyres dhe pasqyra me tregoi qe edhe prova e dyte kaloi me sukses. Te njejten gje ma konfirmuan dhe njerezit e ndryshem qe takova gjate asaj dite dhe qe ma pelqyen shume look-un, sidomos bluzen. Disave ja tregova sekretin e bluzes, disa te tjereve ja mbajta te fshehte, por duke e ditur shume mire qe behej fjale per nje sekret qe do te zbulohej brenda pak ditesh per te gjithe...:P
Po ju c'mendim keni per sekretin tim te ketij posti? :D Po per veshjen ne teresi? Jam vertet kurioze te di, se cili eshte personi me i "cuditshem" te cilit i keni marre ndonjehere ndonje veshje? Hajde me tregoni, mos i mbani sekretet per vete...:)

12 comments:

 1. Aulo ngjan super super fare me kete veshje :)Per me teper me nxite te vesh edhe une 1 fund te xafert me kete tendin ..Mamit i kam marre 1 bluze njehere qe me rrinte aq e gjere sa 1 thes po gjithsesi ngjante bukur..Ndersa gjyshes sime kam perfunduar duke i marre cantat se i kishte tunduesee..Na rrofshin motrat,mamate,gjyshet e djemte e tezeve..hahhaaa :D Xoxo Sao!

  ReplyDelete
 2. hahahah je e papare ! Yll, mos ja jep me bluzen

  ReplyDelete
 3. aaaaaa sa me pelqen ky post...jo per gje por edhe une i kam marr nje bluze komshiut tim 12 vjec :D edhe meqe ra fjala dhe Fatmes i kam kekuar nje bluze dhe me ka premtuar qe do ma japi..po ashtu,kujtoje pak :DD

  ReplyDelete
 4. hahha kombinim shume i lezetshem!! Bluzen moj ja jep me njehere se mund ta kombinosh me shume gjera te tjera!!!

  ReplyDelete
 5. Super..Ehh mos t'i nxjerrim ketu ne shesh sekret se jane shuumee..Te gjithave me rradhe i kam marre dicka :motrave,mamit ,gjyshes ,kunates,te fejuarit.Perkatesisht bluza dhe canta..Ndaj mos me dilni paraa :P :P..Ky postim ma ndezi dhe mua nje llambushke mbi nje fund te gjate qe kam..Te komplimentoj x te gjitha..:) xOxo Sao !!

  ReplyDelete
 6. Perfekt ky kombinim, dukesh yll. Te lutem fundin ku e ke marre se bluzen e morem vesh ku :P

  ReplyDelete
 7. Hahahahahahha :D
  E mbaj mend kete fundit edhe nga nje post tjeter dhe vertet qe ketu ngjaka shume bukur.E gezofsh bluzen (meqe u vendos unanimisht qe mos t'ja kthesh me).Une pak kam vjedhur,mamit nje bluze e tezes nje cante se nuk jam tip guximtare ne veshje e kombinime :)
  M.

  ReplyDelete
 8. Ja ka vlejt vjedhja ;) S U P E R!!

  ReplyDelete
 9. Aulona pershendetje! Eshte hera e pare qe ju shkruaj ndonese ju kam ndjekur vazhdimisht. Jeni ne nje moshe te re dhe keni bere shume arritje ne jeten tuaj. Spo them arritje kush e di cfare nga ato te medhajat qe ngelen ne histori por ama ia keni dale mbane me se mire me te gjitha angazhimet qe i keni ngarkuar vetes. Kjo mjafton per te qene ne nje fare menyre shembull per rinine qe po i sherbejne aq pak te ardhmes se tyre. Un do ju beja nje sygjerim ose kerkese te vogel qe ju te shkruani nje post ne blogun tuaj ne lidhje me gjuhet e huaja. Me sakte une personalisht di anglisht shume mire & kaq! Prinderit e mia ngulmojne qe te di sa me teper gjuhe te huaja pasi kjo tregon kulture & nje CV te mire sipas tyre. Per momentin po bej kurs gjermanishteje (per hater te prinderve). Une studioj drejtesi dhe nuk mendoj te largohem ndonjehere nga atdheu (pervec specializimeve). Ju si mendoni? Eshte e frytshme te mesohen disa gjuhe te huaja kur nuk e di se kur do te te bie ti perdoresh? Une mendoj se te dish anglisht eshte shuuum e domosdosshme por te mesosh Gjernanisht Frengjisht e gjuhe te cilat fliten ne pak vende eshte e kote pasi do harrohen. Prinderit e mi thone qe pasi ti mesosh gjuhet ato mund te praktikohen me leximin e librave per te mos i harruar. Jam gati ta nderpres gjermanishten sepse me duket investim i kote por me vjen keq sepse i kam shkuar deri ne gjysme niveleve deri tani. Me kete rast na tregoni dhe eksperiencen tuaj ne lidhje me gjuhet e huaja. Sa te domosdoshme mendoni se jane? Ne rastin me te keq (nqs pertoni te beni nje post enkas per kete ceshtje :P ) te pakten mu pergjigjni me koment. Faleminderit :) PS: Veshja shume e bukur :)

  ReplyDelete
 10. Aulona, fundi qenka yll. Edhe Sandalet e bukura por fundin ama... sa i bukur si stil, ngjyre, model. E dua nje xhiro!!

  ReplyDelete
 11. O ky Skerdi me te keqen eshte i shendoshe, o ti je dobesuar shume prej Zumbes :-))) shume bukur ...
  Kete vere jam per te gjatat...
  P.s. Une e bej 4 here ne jave :-)))

  ReplyDelete
 12. Ups Zumban désha me shkrujt.... Por tek ty ka pasur me shume efekt! Une dua akoma kohe :-((
  Por zbavitem shume ne Zumba :-))) kjo ka rendesi ne fund te fundit :-)))

  ReplyDelete