Wednesday, March 20, 2013

Diell me lesh


Me ne fund syte tane keto dy ditet e fundit po shohin serish diell, se na ishin kalbur fare me gjithe ate rrebesh qe ka bere. Dhe cfare bej une kur eshte dita me diell? Vishem me ngjyra te erreta :D Cudi e madhe me mua, se nuk kam lindur as mbrapsht qe kam kaq qejf ti bej gjerat mbrapsh. Por meqe sicc edhe ju pata shkruar ne postin e fundit, meqe e nxorra nga garderoba kete "delen", mendova jam qe jam po e shfrytezoj edhe nje here se e sigurte qe s'do te me bjere me rasti per ta veshur deri dimrin tjeter. Dhe meqe jemi te leshi i kraheve, thashe pse mos ti shtoj dhe pak lesh ne trup dhe keshtu siper bluze vesha nje jelek leshi, i cili sic me ka mesuar gjyshja qe kur isha 5 vjecc dhe nuk e kisha idene se cfare ishin vezoret, gjerat e leshin, duke filluar nga trikot, e duke perfunduar te papucet te bejne mire se te mbajne ngrohte vezoret. Dhe meqe per kete vit nuk kisha shfrytezuar as nje nder getat e mia te preferuar te cilat e di qe jane animal print, por nuk e di me saktesi se cila lekure kafshe jane, mendova po i vesh edhe ato. Dhe per te mos u dukur si njeri i Neandertalit me gjithe kete lesh ne trup, vendosa ta thyej me nje fund te shkurter dhe me vajzeror.
Ika tani se me zuri leshi!

10 comments:

 1. Hahahahaha ua sa kam qeshur. Ti je e madhe o goce je tip si ne te folur, shkruar dhe ne te veshur.vec vazhdo perpara e kush ta ka inat plast ne vend ishalla. Vjola

  ReplyDelete
 2. sinqerisht kur pash vetem fotot thashe me vete "cka bere vaki??!!!" Ke shume humor dhe me pelqen autoironia qe ben.....per veshjen spo flas se ke folur boll vet....;)....deni

  ReplyDelete
 3. Hahahahahhahahah njeri i Neandertalit hahahahahaha, me shkrive mi goc ty te rafte e mira ishalla :D
  Ngjan ndryshe me keto ngjyra te erreta.Getat shume te bukura!
  M.

  ReplyDelete
 4. Ylli i "leshit" je... epo te kish kaq lezet leshi sme kish shkuar mendja :D getat jane te preferuarat e mia... sorry no offense to leshi :P

  xoxo

  ReplyDelete
 5. Ok mbytu me mire.femer pa piken e shijes

  ReplyDelete
 6. hahahaha un me shume qesha me ate "delen" :P kam dhe un nje, me me shume lesh se tendja ama :D
  u're the best!

  ReplyDelete
 7. cuditerisht dhe une sot me lesh e me ngjyra te errat....e ndihem mire...

  ReplyDelete
 8. Ahahhahaha me kenaqe. Po sot e gjete me gjithe kete lesh? Une plasa vape me nje bluze te holle:))). Gjithsesi veshja me pelqen. Je In si gjithmone:))

  ReplyDelete
 9. Shume bukur, po cizmet ndoshta duhet ti kishe evituar qe sic the dhe ti mos te na zinte leshi

  ReplyDelete