Friday, March 8, 2013

Urban feeling


E kam permendur edhe here te tjera ne blog dhe po e bej serish, po une kam nje debulese per moden e fillim viteve 90. Ndryshe nga nje pjese e madhe e njerezve, qe per ate kohe nuk kane aspak simpati sa i perket modes dhe veshjeve, mua me gezon fakti qe ajo periudhe eshte rikthyer serish ne trend me disa veshje dhe detaje te saj. Mbase eshte perdorimi i shume ngjyrave (qe une i dashuroj), mbase eshte kombinimi i veshjeve pa ndonje rregull te caktuar, perkundrazi ne menyre te cregullt, mbase eshte perdorimi ne mase i streceve, copes xhins dhe disa detajeve te tjera qe une i kam shume qejf, ose mbase nuk ka fare lidhje me moden dhe eshte vetem fakti qe vitet 90 per mua kane qene nje nder periudhat me te bukura te jetes time, pasi e kam kaluar femijerine ne Rumani dhe keshtu ne menyre te pashmangshme kam nje ndjesi shume pozitive per ate periudhe dhe gjithcka lidhet me te, qe nga moda, muzika, apo filmat e asaj kohe. Te gjitha keto nuk di ti them me saktesi, ama di qe ne nje fare menyre jam e lidhur me ate periudhe dhe prandaj here pas here e risjell edhe ne veshje. Sic kam bere edhe sot. Nje urban style njesoj sikur te ishin vitet 90. E di qe shume nga ju nuk do ta pelqejne, por nese do te isha une nje lexuese e ketij blogu ja cili do te ishte komenti im: "Aulona me pelqen jashtezakonisht ky kombinim. Eshte i preferuari im nga te gjithe postet qe ke ne kete blog. Me pelqen edhe kombinimi qe i ke bere veshjes me vendin, i cili me ato grafitet nga pas duket vertet sikur eshte bere ne vitet 90. Me pak fjale ti je nje yll ne kete post, edhe pse une thelle, thelle brenda meje te urrej dhe te kam shume inat" - Anonymous, ose thene ndryshe "Nga nje anonime qe s'te do te miren".

22 comments:

 1. Great outfit <3

  xx Kiki
  http://kikisbookofdreams.blogspot.com/

  ReplyDelete
 2. Ke nje stil tendin... ndaj me pelqen :)

  ReplyDelete
 3. ke pallati me shigjeta je??? :P
  like it !!!!! :D

  ReplyDelete
 4. aulona moj aulona, a sikur ti kishe veshur me taka ato strecet - mos me keqkupto janee ylll vtm se ti shkurtojne shume kembet dhe te tregojne gjithe shendetin ne kofshe :( - ti ke dhe trup super! prndj nuk ja vlen te perpiqesh ta shkurtosh apo ta shendoshesh. Gjithe veshja tjtr shume bukur. Ps. nqs nk do i vishje me taka do te thoja me nje pale cizme me take te larte ^^ dhe jo me cizme gjysem sps figura e shaleve duket me trashe dhe e shendetshme

  Take care ;)

  ReplyDelete
 5. "Aulona me pelqen jashtezakonisht ky kombinim. Eshte i preferuari im nga te gjithe postet qe ke ne kete blog. Me pelqen edhe kombinimi qe i ke bere veshjes me vendin, i cili me ato grafitet nga pas duket vertet sikur eshte bere vertet ne vitet 90. Me pak fjale ti je nje yll ne kete post, edhe pse une thelle, thelle brenda meje te urrej dhe te kam shume inat" - Anonymous, ose thene ndryshe "Nga nje anonime qe s'te do te miren".
  Et Voila ! i made your day ,right ?

  ReplyDelete
 6. Ti je unike ne kuptimin e plote te fjales.

  ReplyDelete
 7. mmmmm Aulona mua nuk me pelqen, me duket shume i ngateruar, edhe pak pa personalitet, nd do me dukej me mire sipas gustos time, me atlete te medha nike e me nje kapele te tille. Gjithsesi te lexoj me shume kenaqesi. xoxo Lulu.

  ReplyDelete
 8. Me prezantimin qe i ke bere veshjes, me kujtimet e tua dhe me perputhjen perfekte te fotove mes lagjes si nje femije "rrugac", fatkeqesisht nuk mund ta shpreh dot antipatine time ndaj veshjeve te viteve '90 edhe pse i perkas atij brezi :)
  Por si gjithmone vleresoj guximin tend, qe vesh ate qe te pelqen, ben ate qe do dhe poston nder te tjera edhe foto ku keto geta deshmojne qe nuk duhet te ishin krijuar kurre, per asnje arsye dhe asnje njeri :)))
  Uroj te kesh kaluar bukur sot mes femrave te tjera ne jeten tende. Pac nje fundjave te kendshme!

  ReplyDelete
 9. Wоndеrful ωork! This іs the kind of
  infо that are supposed to be shared acroѕs the web.
  Disgrace on the sеeκ enginеs for now not poѕіtioning thiѕ put up highеr!

  Come οn over and visit my web site . Thankѕ =)

  Hеre is my ωeb-site ... may tinh

  ReplyDelete
 10. Ne kte post je super origjinale dhe me pelqen me te vertete me shume se ne asnje post tjeter. Ky stil te pershtatet shume dhe kjo gje te duket ne cdo foto, canta dhe strecet jane wow thonjte gjithashtu ;) e vetmja gje qe nuk me pelqen jane ato cizmet... Te pergezoj per shkri ment se une lexoj me shume deshira cdo post tendin :))

  ReplyDelete
 11. Me pelqen shume ti me syze, keshtu ste njoha fare! Sa per stilin je nona :)

  ReplyDelete
 12. Pavarsisht se me bere te qesh me ate qe ke shkruar perseri duhet te them qe sme pelqen fare po fare ne kete post. me duket "too messy"....sorry. Kjo ndoshta se nuk eshte aspak ne natyren time. Deni

  ReplyDelete
 13. realizimi i fotove me pelqeu shume.kaq kisha ela

  ReplyDelete
 14. kane ardhur karnavalet???Ana

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kjo gjithmone karnavale eshte,

   Delete
 15. Sa mire qe ka njerez si ty o Aulona qe na shikon syri stile te ndryshme, se u merzitem me njerez qe nuk rrezikojne kurre. Une vet nuk e di nese do kisha guximin ta beja kete kombinim por kur pash keto foto mu duk sikur ishte nje blog i huaj. Prandj me pelqen dhe e shoh me kenaqesi blogun tend se nuk eshte kurr i merzitshem. me kenaq

  ReplyDelete
 16. Super super super cute !!
  Nga ajo xhaketa me meng meshin kam kerku gjithandej :/ ku e ke bler ??????

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ehhh dhe une ngado kisha kerkuar, po pastaj e gjeta ne Paris, te Zara ku praktiktisht mund te gjesh gjithcka qe nuk e gjen ne Shqiperi :(

   Delete
 17. Seriozisht e ke? C'eshte kjo veshje idiote?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aman te keqen, me thuaj ti kush eshte nje veshje e zgjuar? A te lutem se sa jam bere kaq nuk kam degjuar ndonjehere per ndarje te tilla veshjesh idiote dhe te zgjuara. Ose nese ke prapanica me nis ca foto me veshje te tuat dhe te "zgjuarsohem" dhe une, te me hapen syte se kusha jane veshje te bukura.

   Delete
 18. Ah moj Aulona, moj Aulona, ajo Rumania ta paska fajin ty.. Nje gje kam une, se per veshjen pak me intereson, se çeshtje gustosh ne fund te fundit, po gabime ortografike perse ben kaq shume? Apo pervec gustove ka ndikuar Rumania edhe ketu? Edhe tek Paloma, kaq 'jo-shqip' shkruan?
  P.S nje grammar nazi qe te do te miren

  ReplyDelete