Monday, March 18, 2013

I melt for you...


Shkrihem per ty vogelush, je i embel, i shijshem, i mire...sikur te mos kishe ate mjekren qe me cpon vazhdimisht do ishe akom edhe  me i mire....(nuk e di nese dua qe Ai ta lexoj kete qe sapo shkrova, apo jo...)!
Gjithsesi para se te nisja me deklaratat e dashurise, do beja mire t'ju kerkoja ndjese per mungesen tre ditore. E di qe s'eshte se e ka vene re njeri mungesen e postimeve ne blog, po serish une si vajze e edukuar qe jam kerkoj falje publike. E di edhe qe nuk ju interesojne arsyet e mungeses, por pervec puneve, puneve dhe puneve te shumta te cilat nuk me kane lene rehat as ne fundjave, edhe kjo koha gjithe shi s'eshte se me ka frymezuar shume per te bere foto, apo per te shkruar. Java e kaluar ka qene super full, rifillova shkollen dhe oraret nuk jane aspak ne favorin tim, pasi duhet te jem cdo dite ne mesim nga ora 4 deri ne 8. Pervec kesaj, duke qene se Fatma keto kohe ka vendosur te beje ca pushime te gjata dhe sapo u kthye nga Zvicra, brenda pak ditesh u nis per ne Barcelone (dhe une po plas nga inati per kete), jemi detyruar te bejme disa xhirime rresht ne menyre qe te kemi materiale per kete jave qe ajo nuk do te jete. Dhe sikur te mos mjaftonte kjo, kemi vendosur qe pjese te Thumbit te bejme edhe nje mini projekt, i cili me thene te drejten mua me entuziazmon, edhe pse e di qe mund te jete thike me dy presa dhe ne publik mos te perceptohet sic duhet. Gjithesesi une them me mire te presim per kur ti vije koha...
E mes gjithe kesaj jave qe ka ecur me shpejtesi marramendes, e mbushur deri ne gryke me pune, per fat te keq e kam patur te pamundur t'i kushtoja gjithe kohen qe do te doja dhe qe meriton, gjysmes time me te mire. Prandaj per t'i kerkuar falje dhe per ta perkedhelur pak, bleva nje bluze me nje dedikm vetem per te" "I melt for you". Edhe pse Ai si shume i zgjuar qe eshte, e kuptoi qe me shume se sa per te perkedhelur ate, blerja e nje bluze eshte per te perkedhelur veten, serish e vleresoi idene. Bluzen vendosa ta vishja te shtunen ne darke, ku si gjithmone u mblodhem te shtepia e mikeshes tone shume te mire Majlinda per te pare Big Brother dhe me pas per te dale dhe per te pire nje gote. Nuk isha shume ne mood per "veshje e ngjeshje", keshtu qe zgjodha dicka shume sportive, t-shirtin qe ju thashe me siper, nje pale skinny xhins, cizmet e mia te reja, dhurate nga nje mike e ngushte e familjes dhe xhupin e ri, te cilin e kam blere online vetem pak kohe me pare dhe qe mendova se nuk do te me binte radha ta vishja per kete dimer, por meqe dimri kete vit vendosi te vije ne pranvere, edhe une vendosa te mos ta ruaj deri per marsin tjeter, por ta nxirrja tani nga dollapi.
Ua sa kam shkruajtur! Duket qe me kishte munguar blogu keto tre dite :) Besoj kete jave do te jem me e rregullt! Ju uroj te gjithave nje jave te mbare!27 comments:

 1. Nje korigjim kam une. Meqe kte blog e nise me "i melt for u" ateher duhet tja kushtoje te gjithin atij qe i dedikohej..:D I bukur detaji i bluzes, po aq dhe veshja jote. Me pelqen stili yt e mbi te gjitha tipi yt, je shum tip. Fotot e blogut te spikatura si gjithmon dhe ju si cift jeni vertet te mrekullueshem, keni nje kombinim perfekt me njeri tjetrin. Perqafime Aulona bukuroshe dhe po presim surprizat e thumbit..:*

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hahahaha mbase ke te drejte me ate korigjimin, po nuk dua te behem e merzitshme me poste vetem per dashurine :P Te falenderoj qe me ndjek dhe komenton :)

   Delete
 2. Si fillim ke nje trup ylli, Se dyti duket qe je njeri i thjesht.. sa lezet ka modestia :) Dhe se 3 kjo veshje me pelqen. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma ka bere shume qejfin me te tre vleresimet, por ai i dyti me shkoi drejt e ne zemer :) Te falenderoj!

   Delete
 3. dhe se katerti une te kam shume po shume xhan..Fotot jane yll,ti je yll gjysma jote yll..Je si zemer

  Alba

  ReplyDelete
  Replies
  1. Albaaa faleminderit shume, shume, shume :)

   Delete
 4. a a a a a subkoshenca jote do donte qe ai ta lexonte kete apo ndoshta eshte nje mesazh subliminar per te heqeur mjekren gjysma jote e embel ???? njese sipas pike veshtrimit tim eshte sh ok keshtu lol ^_^

  Ty baluket te shkojne shume shume, Brava Aulona blogy yt çdo dit me plq me shume!!!!!!!!


  Ju urroj shume te mirat bashke.


  ps. bluzia me plq shume por ai ripi sme bind mmmm se di pse .
  xoxo Lulu <3 .

  ReplyDelete
  Replies
  1. E dashur ma ke bere shume qejfin me ate qe ke shkruar per blogun tim, me vjen mire qe ke kalimin e kohes ka filluar te te pelqej me shume pasi ky eshte dhe qellimi :) Te pershendes!

   Delete
 5. ooooooooooo shala shale. kokrra ylli, Aulona do isha shume kurioze te dija dicka me shume per lidhjen tende, shkoni shume fare. kur jeni njohur? sa kohe keni bashk?.......... te puth. E

  ReplyDelete
  Replies
  1. Po qe me ke dhene nje ide te mire :) Edhe pse une edhe ne blog e kam permendur shpesh, duke qene se Tomi eshte pjese e pandashme e cdo momenti te diteve te mia, mendoj se do ishte bukur te shkruaja dicka me shume per lidhjen tone :) Te perqafoj!

   Delete
 6. Keto cantat e shpifura nga I gjen

  ReplyDelete
  Replies
  1. Po ja kete te Guess e kam blere vjet ne Rome, thuaja ishalla po e lexon ndonjeri nga ata komentin tend dhe te shoh qe eshte nje fashinista ne Shqiperi qe i duket e SHPIFUR canta e Guess :D

   Delete
  2. Fakti qe eshte Guess nuk do te thote qe duhet patjeter te jete e bukur...edhe cantat firmato dalin nga moda!

   Delete
  3. Patjeter e bukur nuk duhet te jete, por edhe te perdoresh fjalen e "shpifur" per nje cante Guess me duket guxim i madh!

   Delete
 7. Mua me pelqen cdo detaj qe ke vesh.. dhe you two are too cute :D

  ReplyDelete
 8. Ato cizmet jane yll yll (dhe ato 2 palet e tjera nuk ngelen mbrapa).. Ke humbur per floke me baluke, te shkojne shume shume dhe me pelqen shuuuume

  ReplyDelete
 9. Ato cizmet jane yll yll (dhe ate 2 palet e tjera nuk ngelen mrapa). Ke humbr kot pa baluke se te shkojne shume shume shume dhe me pelqen akoma me shume :)

  ReplyDelete
 10. siete bellissimi insieme!

  molto bello questo abbinamento!!! quelle scarpe sono belle da morire!! mi devi dire assolutmente dove le hai prese!! :)

  ma ti sei per caso sposata? è una fede quella al tuo dito?? := )

  un bacione bella!

  ReplyDelete
 11. Nuk di te te them se sa bukur qe dukesh me keto skinny jeans, ke vertet nje trup perfekt fare qe cdo femer do ta kishte zili.me pelqen shume dhe veshja e gjitha,kombinimi qe i ke bere eshte shume i mire.

  ReplyDelete
 12. Tani pa dashur te tingelloj antipatike..po komentet qe lexoj me duken falso jo te gjitha pasi kuptoj qe cdokush ka guston e tij/saj.Ndoshta po bej gabim qe ti them po me pelqen te jem realiste dhe te pergezoj ashtu si dhe te kritikoj per gjera qe vertet jane reale.Do mundohem te jem elegante gjithsesi :)
  Ti ke nje trup te rregull dhe duhet te pergezoj per vullnetin qe ke per te shkuar ne palester rregullisht, por te thuash trup yll apo perfekt qe cdokush do ta kete zili me duket pak jashte realitetit.Kjo veshje te tregon jo aq te rregullt sa nje pale pantallona straight leg do te thoja,pasi ketu thellohet ca ndryshimi midis zones se kofsheve dhe pjeses se bustit qe duken too skiny ne raport me pjesen poshte.
  Per pjesen e kombinimeve kam rezervat e mia po sic theksova me lart"ogni gusto e giustò" vetem doja te shtoja qe jo detyrimisht "firmatot"jane ne mode dhe medoemos te bukura.
  E fundit nuk thuhet "Cpon" por "shpon"
  p.s baluket te shkojne.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ti mbase nuk e kupton por ma ke bere shume qejfin me kete koment, sepse ke evidentuar pikerisht ate gje per te cilen une mundohem aq shume ne palester, duke ngritur deri ne 70 kile ne squat (nese e di cfare do te thote si fjale) qe te trash pjesen e vitheve dhe te shaleve dhe te beje ushtrime barku me 10 dhe 15 kile, per te holluar pjesen e belit dhe barkut. Pikerisht qe te kem nje forme te tille, te holl ose skinny siper sic e quan ti dhe me te rrumbullakosur poshte. Pasi kam kam qene e mbushur all over per shume kohe, provova te jem e dobet fare dhe tani po e bej trupin tim ashtu sic dua. Mesa duket per disa ky eshte nje trup yll (per nje pjese te madhe ne fakt)per disa te tjere eshte i shemtuar, apo i zakonshem. Eshte shume normale kjo gje.
   Sa per pjesen e firmatove, me duket shume e shemtuar dhe patetike dhe demode perdorimi i kesaj fjale, sepse firmato jane te gjitha veshjet qe jane nje etikete nga pas, sepse emer firme eshte ajo e shkreta. Gjithesesi nese kam thene qe eshte Guess, nuk e kam bere per te treguar qe eshte firmato, sepse e kam shprehur shpesh ne kete blog qe s'jam nga ato qe blej gjera firmato se s'kam aq leke. E kam shkruar per te thene qe mua me duket guxim i madh te perdoresh fjalen e shpifur per nje cante Guess. Mos te te pelqeje eshte nje gje dhe te thuash "e shpifur" eshte tjeter gje.
   Faleminderit per korigjimin dhe fjales dhe per komplimentin e balukes. Kushedi sa do te jete dridhur dora kur e ke bere hahahahaha :P

   Delete
 13. Firstly, you must exercise; without proper workout, you can bid goodbye to
  your dream of having a flat tummy. The second option is to use headphones as you probably did at the
  gym in the past. Emotion linked to a definite objective is a strong mixture.


  Feel free to surf to my page - Please click the following internet site

  ReplyDelete
 14. Yll mi yll. Ajo bluza te tregon pak te shendoshe po kshu yll. Ylll po te them! Po yll ama! Je ydh fare ;) ydh mi ydh

  ReplyDelete
 15. Ne emer te konfidences qe kemi krijuar ketu,po te bashkangjitem edhe une ne kerkesen per ta hequr i fejuari mjekren se ngjaka pak si Hoxhe :P
  M.

  ReplyDelete
 16. Hahhahahahahahhaha Marsida sa kam qeshur. Dhe te mendosh qe ai eshte nje ortodoks i devotshem dhe me kete mjekren i ka hapur pune vetes se te gjithe i thone je bere si Hoxhe :D

  ReplyDelete
 17. aaa sa te bukurr qe jeni ,e ca femre ka ne krah burri jot yll ,stela

  ReplyDelete
 18. Quality articles or reviews is the important to interest the people to
  pay a quick visit the website, that's what this web page is providing.

  My blog post :: how to lose belly fat

  ReplyDelete