Sunday, October 27, 2013

Sa i dua ngjyrat...dhe ngjyrat me duan mua :)


Meqenese javen e kaluar u shfaqa pak si shume serioze ne "Top Show Magazine", e veshur e gjitha me te errta duke marre pamjen e "zojes se ron", kete jave vendosa te kthehem ne identitete dhe te shfaqem plot ngjyra, ashtu sic mua me pelqen dhe ashtu sic besoj se me shkon me shume se gjithcka tjeter. Deri me sot nuk me kishte ndodhur ndonjehere qe te me pelqente kaq shume vetja kur e shikoja ne ekran (me falni per mungesen e modestise, por me mire te them te verteten sesa te bej si modeste kot :P) dhe kuptohet qe kjo nuk eshte fare per meriten time, sepse une gjithmone te njejten fytyre marre me vete :P, por eshte e gjitha merite e parukieres time Jetmira Dushi, e cila cdo jave di si te me sjelle ndryshe dhe bukur, si edhe e grimieres se Top Channel Lira, e cila kujdeset deri ne detaje per make up-in, duke sjelle kete rezultat i cili mesa kam vene re nga komentet e ndryshme me pelqen jo vetem mua, por edhe publikut. Kjo sa i perket pjeses se jashtme, look-ut, sa i perket permbajtjes se "Top Show Magazine" ajo qe me pelqen shume eshte qe cdo jave, arrin te behet nje kombinim shume i mire i personazheve me peshe, personazheve te rendesishem te artit, letersise, politikes, me ato personazhe qe konsiderohen me shume si personazhe showbizi dhe qe jane interesant per lajmet dhe skandalet qe prodhojne vazhdimisht dhe qe publiku edhe pse ben sikur nuk i do, ne fakt vdes fare :D Ajo qe me ben te qesh, por edhe te qaj ne te njejten kohe, eshte publiku i cili nga njera ane, kur kemi nga keto personazhet e showbizit thote c'i doni keta, ftoni  njerez me vlera dhe nga ana tjeter kur kemi te ftuar si regjizori i famshem francez Yves Boisset, qe kishim kete jave shkruajne, ku i gjeni keta te ftuar qe nuk i njeh njeri :D Mbushur me dilema eshte publiku yne i dashur, megjithate e rendesishme eshte qe ne fund, jane te shumte ata qe na ndjekin. E per pjesen qe jeton jashte dhe nuk ka patur mundesi ta shohe live puntaten e kesaj jave te "Top Show magazine", ka videot ne fund te postit! 
Pres mendimet, sugjerime dhe kritikat tuaja :)

37 comments:

 1. Sa bukur dukesh. You ass is amazing ;)

  ReplyDelete
 2. Dhe 2,3 foto,mjaftojn per te treguar veshjen

  ReplyDelete
 3. jo cdokush do guxonte te tilla kombinime..po te ty me pelqejne..shume bukur veshja e trupi...(y)

  ReplyDelete
 4. takat e zeza skandal ..........
  bythet po tregoje ne foto ??????????

  ReplyDelete
  Replies
  1. Po ato po tregoja, ngaqe i kam te bukura ;) Nuk e di ti, por une bythet i kam si gjithe njerezit, ne pjesen e pasme te trupit dhe kur kthehem me kurriz, bashke me kurrizin dalin dhe bythet ne foto...Ti mbase ke ndonje fizionomi te tille qe kur kthehesh me kurriz s'te duket gje fare, meqe po habitesh kaq shume qe ke pare prapanice ne kete foto :D

   Delete
  2. hahaahahhahahahaha sa kam qesh! Je e madhe perfundimisht!!!

   Delete
  3. Hahhaahahhahaahahhaahaha o Aulona o e madhe sa kam qeshur. O sa mire ja ke bere kesaj llackes uaaa cfare njerezish injornat mban kjo toke. Kushedi ctrup do kete per vete qe i ka bere kaq pershtypje bytha jote hahahhahahaha

   Delete
  4. hey bitch how do u know me?????????? whats the meaning of llackes???????? do u know the words FUCK OFF??? YEP FUCK OFF cus nobody can do that to ugly lowlife :))))))))))))))))))))))))))

   Delete
  5. WHATEVER brown sugar ...ju jeni servilet e Aulones??? nuk mendoj qe ka nevoj per sufler nga pas ...
   apo ju jeni nga to qe shkoni nga pas mqs ju pelqen edhe bytha e saj
   don't forget to suck it then :))))))))))))))))))))))))
   p.s i just gave an opinion but bitches are 2 sensitive ............
   YEAH TAKAT E ZEZA JAN SKANDAL ME SAKT DESHTIM
   edhe perforcoj mendimin tim qe ne foto dukej sikur ishin pozuar vetem Bythet !!!!!!!!!!!!

   Delete
  6. Nëse shpesh keni pyetur se kush është personi që fshihet pas tri vajzave të “Thumb”, “Sara’s Show” dhe videove të transmetuara në kanalin Nitro Shqip në YouTube, ku në shënjestër janë kryesisht artistët, Panorama ka marrë një dokument që e zbulon pronarin. Ai është kantautori i njohur, Florian Mumajesi, i cili ka hedhur firmën në kontratën me kompaninë “Acromax”, në lidhje me të drejtat e përdorimit të hapësirës së transmetimit dhe shpërndarjes në YouTube.
   Kontrata vërteton pronësinë e këtyre emisioneve të prodhuara në periudhën 27.10.2012 deri më 31.03.2013, emisione që janë prezantuar nga Aulona Musta, Fatma Haxhialiu dhe Dasara Karaiskaj. Në dokumentin e ërpërmendur, kontraktues me “Acromax” si pronari i emisionit, është Flori.

   Ky fakt u bë i ditur nga një dokument i paraqitur pranë gazetës Panorama, ku thuhet se “Acromax” ka vendosur të mos e vazhdojë kontratën për distribuimin e këtyre emisioneve në YouTube, për arsye të problemeve juridike të verifikuara që lidhen me temat dhe përmbajtjen e tyre.

   I kontaktuar për këtë çështje, drejtori i Përgjithshëm i “Acromax”, Aldor Nini, ka sqaruar se: “Në muajin e gjashtë të kësaj kontrate me Mumajesin, vendosëm për prishjen e saj për arsyen se emisioni deri më sot i ka krijuar kompanisë ‘Acromax’ një dëm të drejtpërdrejtë në para (ku përfshihet pagesa kundrejt palëve të treta, si avokatë, gjyqe etj.) prej 34.000 eurosh, nga të cilat rreth 18.000 euro janë ende të pakompensuara nga pronari i emisionit, Flori Mumajesi”.

   Sipas Ninit, ky dëm ekonomik për “Acromax” parashikohet të jetë edhe më i madh në të ardhmen, për arsye se çështjet gjyqësore ndaj emisioneve nuk kanë përfunduar ende. Më tej, ai sqaron se në këtë shumë parash nuk janë përllogaritur çështjet gjyqësore mes këngëtares Rovena Stefa dhe vajzave të emisionit ‘Thumb’, Aulona dhe Fatma, pasi Rovena nuk ka hapur proces gjyqësor ndaj kompanisë “Acromax‘” në këtë rast, por direkt për vajzat që moderojnë emisionin “Thumb”.

   Në të gjitha çështjet e zhvilluara është vërtetuar nga seancat gjyqësore që emisioni nuk kritikonte në mënyrë të drejtë, pra të ligjshme, temat, ku përmenden artistë apo njerëz të njohur të ekranit dhe ka mosrespektim të të drejtave autoriale, kur merreshin fotografi ose video nga palë të treta, të vërtetuara këto në gjyq.

   “Sigurisht që ne për arsye që kemi ende një kontratë me pronarin Mumajesi, për vepra të tjera nga tregu i muzikës, nuk mundemi të shprehim ose të kemi ndonjë mendim publik për këto vendime të gjyqit, por mund të deklarojmë që dëmi ekonomik ndaj nesh është final, domethënë nuk është i rikthyeshëm”, shton Nini.

   Në sqarim të mëtejshëm të kësaj çështjeje, ai pohon se: “Vendimi i marrë nga ‘Acromax’, që të mos zgjatet kontrata pas datës 31 mars 2013 me Flori Mumajesin, për emisionet ‘Thumb’ dhe ‘Sara’s Show’ ishte sidomos për arsye se emisioni kishte mangësi në respektimin e rregullave ligjore, që respektohen nga mediat në bazë të legjislacioneve ndërkombëtare, të cilave u nënshtrohet edhe Shqipëria............coment per kete lajm ?!

   Delete
  7. e pra e lexuam te panoroma u doli boja po spo ndihen se na hapen barkun , kritiket e medha te artit , he ku jan ?? fatimeja po cmund te presesh nga nje provinciale si fatimeja thashetheme numronte deshtimet e te tjreve pa folur per ato te saj kryeredaktorja e e revistes metropol me histori ndryshe , pozonte nje lesbike e bla bla bla budalliqe pa fund uaaaaaa thumbi dicka qe skishte ndodhur me pare risia e vitit pfffffff nje deshtim ku keto cirreshin si katnare ,,, klikimet me pak se nje videoklip i cilisise me te ulet se kush ben gam gam kot ato qe duan vemendje dhe keto vuajn se aq cop cop jane .... sa per veshjen mire po keto vendet qe zgjedh per te pozuar te hapin barkun ske fare shije dhe class

   Delete
  8. Kur kerkon dhe ti shije dhe klas me kete te folur si burgaxhie, mos mbete me njeri pa i perdorur keto dy fjale ;)

   Delete
  9. hey Aulona nuk kam lidhje Anonymous qe ka ber ate koment per ate artikullin
   por me beri pershtypje reagimi juaj edhe dola ne perfundim timin
   qe kur te preken interesat nga menyra se njerezit japin nji opinion qe e` ne disfavorin tend
   ti rreagon.... madje shum keq sa kalon ne te shar ...
   me thuaj si ndihesh tani kur me videot ne u tube keni shar edhe pergojuar
   ose ndryshe keni dhene mendimin tuaj te lire edhe pse pa te drejt ...ne menyre ofenduese ...
   e njejta gje ndodh edhe ne kete blogun tend si personazh
   na jep mundsi te shprehim ate qe mendojm
   si ne veshje si ne pozicione fotoje ...look ect
   por sinqerisht reagimi juaj nuk eshte fare sportiv nga kunderpergjigjetkjo tregon se te dhemb ...
   madje ti shan para se ti njohesh komentuesit kjo eshte ne disfavorin tend
   pasi kalon ne paragjykim pasi nuk i njeh komentuesit anyway ...
   pershendetje nga larg...

   Delete
  10. pfffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff disgusting :p

   Delete
  11. Burgaxhiee :O .me duket sikur po shoh femijet e lagjes duke u zene.keto terma tipike

   Delete
 5. Kombinimi eshte interesant! Me pelqen qe cdo te enjte del ndryshe,look-u jot eshte gjithmone kreativ,nuk behesh e lodhshme per syrin. Dhe ke fatin qe te shkon cdo gje.Te ndjek gjithmone!!! :)

  ReplyDelete
 6. supeeeeeeeeeeeeeeeeeerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr trupppppppppppp

  ReplyDelete
 7. Na kishte mare malli per kombinimet e tua plot ngjyra :)
  Te pashe dhe ne ender sot, sikur me thoje: nuk te kam pare fare nga blogu (si me qene blogu nje vend takimi)
  Mezi po pres Dancing :DDD

  ReplyDelete
 8. Jo jo ato takat e zeza.pjesa tjeter me pelqen

  ReplyDelete
 9. Takat as mua sme pelqejn. Qe ke dal super sexy kete mbaje....:P

  ReplyDelete
 10. Je shume, shume, shume, shuume e bukur... Mos lejo asnje njeri qe te te thote qe nuk je ;) dhe me e mira eshte qe je tip qe me kalimin e viteve zbukurohesh gjithnje e me shume :))

  ReplyDelete
 11. Aulona e dashur,sa mire e ke bere qe e ke hapur kete blogun ti! Se pervecse shohim e lexojme gjera te bukura nga ty dhe nga shume vajza qe shkruajne,shohim edhe anen tj te medaljes:ca komente negative te ca anonimeve te paedukate te cilet fatkeqesisht deshmojne per injorancen dhe paaftesine e disa njerezve qe dine ta shprehin mospelqimin e tyre vetem nepermjet ofendimit dhe babalitetit ! Kjo gje,pervecse e shpifur eshte edhe e dhimbshme!
  Ta mendosh qe kjo anonime eshte nje vajze e re,si shume prej nesh ketu,dhe flet aq piste,eshte vertet per te ardh keq e per tu meshiruar!! However,kjo ndodh!!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ti zogu je rast klinik:). Kaq e semure sa je ti, une dO kisha frike te me kishe ti ne fokus, qofte edhe per mire:)

   Delete
  2. hahahhahah tamam jemi vajza te reja upupuppu si jemi o zooot:PPP shtriga shtriga, sa te keqijaaa :P e pse ? sepse nje tufe katunaresh si puna juaj s dine me u vesh per vete dhe lepini sumatricen Aulones kot? Apo sepse Aulona na bo si specialiste per fashion &style kur nderkohe sdi me u vesh, ecdo gje qe vesh nuk i ndrrin fare e qe ja fut ato sajimet komplet pa lidhje hahahahh OMG. (PS. JAM NJE ANONIME TJETER, JO KJO ME SIPER, DHE FAKTI QE SE THEM EMRIN ESHTE JO SE TKAM FRIKE PO SEPSE KENA SHOQNI T PERBASHKET E KSHU ME I LLAF)

   Delete
  3. Me nji fjale ke frike !!! Se shoqeria e perbashket pastaj do zgjidhte Aulonen! Inshallah nderkohe ke shkuar tek ndonje psikolloh keshtu te jesh shfryre!!!!!!!!!!!

   Delete
 12. Nice ASS beautiful ... i dashuroj keto ngjyrat e tua dhe sigurisht qe floket, make up, trupi eshte perfekt <3

  ReplyDelete
 13. Un nuk agog as1 gje qe s shkon ne mete post,sinqerisht dukesh shum Bkr e kendshem... Je shum e mire te pershendes Mila

  ReplyDelete
 14. Hajde trup hajde, si ja ke bere aman? :P

  ReplyDelete
 15. Sa bukur ngjyrat :-))

  ReplyDelete
 16. Aulona ngjan sikur ke vene kembe druri, me fal por keshtu ngjan.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Me fal se nuk e kuptoj mire kete komentin? Dhe cfare te bej tani meqe te ngjaj ty keshtu? Te iki te sharroj kembet e drurit, qe te me duken me te shkurtra? :D hahahahhahaahaha :P

   Delete
  2. Ahaha Aulona nuk ishte kompliment dhe nuk dmth qe i ke kembet e gjata. Dmth qe nga pantallonat e takat qe ke vesh dukesh si artiste cirku me stampele/kembe druri ahahaha

   Delete
  3. Qe nuk ishte kompliment kete e mora vesh mire ;) por jam kurioze te di tani, ti me cfare do ta vishje kete lloj pantalloni psh, me balerina? :D

   Delete
  4. Nuk e di. Normalisht e kuptoj qe vishen me taka. Po kjo nuk e ndryshon efektin kembe druri qe japin ne shumicen e rasteve. Une vete nuk i vesh dhe rralle me pelqejne tek njerezit.

   Delete
 17. Ti mund ta kesh dhe bythen e bukur e mire ben qe ke krenare. Ne foto nuk duket keshtu, po nje gje gjigande sa dollapi im. Te ze gjysmen e trupit . Per te veshur keto pantallona duhet te jesh 1.80 (normal qe ti sje aq) dhe prape kam dyshime se si do rrinin. Rriji larg modes, eshte offese te thuash qe ti ndjek/ben mode

  ReplyDelete
  Replies
  1. hahahhaha kam vdek fare. tamam ofeze:))

   Delete