Saturday, October 19, 2013

Like a virgin...:D :P


E vetmja gje qe me vjen te shkruaj ne kete post eshte qe me pelqejne shume floket....ne fakt edhe pse tjeter me pelqen, por sidomos floket!
Kaq! Shihemi ne postin e radhes! :D :P
Pertej shakave, keto foto jane shkrepur te enjten ne "Top Show Magazine", nje look te cilin Fatma kur e pa me tha: "Po ti, dole ne televizor dhe u bere e virgjer?" :D sepse ju duka shume serioze me kete kemishen e mbyllur deri ne gryke dhe me fundin e zi trecereksh. Ne fakt, ideja fillimisht ishte qe kemishen ta vishja me nje fund lejla, po trecereksh po ashtu ndodhi nje e papritur dhe fundi lejla u zevenduar me te ziun. Megjithate sic thashe ne fillim, jane floket ato qe me pelqejne me shume se gjithcka. Jane bere kater emisione "Top Show Magazine" dhe une ne te katerta kam ardhur ndryshe. E gjitha merite e Jetmira Dushit qe i ka dhene jete floket tim te "ngordhur" prej kohesh :P
Sa i perket emisionit, ishte shume i gjalle dhe plote debate, me nje teme ndaj te cilet shqiptaret jane shume te ndjeshem, edhe pse une kam pershtypjen qe nuk e kane dhe aq shume idene, patriotizmi. Ama rendesi ka qe kete here nuk qau njeri :P Si gjithmone, ne fund te fotove keni edhe videot e tre pjeseve te Top Show Magazine,  per te gjithe ata qe nuk kane patur mundesi ta ndjekin diten e enjte!

31 comments:

 1. Ylli dukesh perfekte .... me ke len pa fjale ♥♥♥ lots of love Mila

  ReplyDelete
 2. me then te drejten dhe mua floket me pelqejn shume ngjyre fantastike.

  ReplyDelete
 3. Ktu je perfekt..ne Gjithcka :D

  ReplyDelete
 4. Eeeeeee te ka gjelozuar Fatmaaaaaaaaaa :P . Dukesh si yll yll yll bote. Gjithcka perfekte, ama GJITHCKAAAAAAAAAA.

  ReplyDelete
 5. ke ven flok fallco ?

  ReplyDelete
 6. Ky modeli i flokeve mua me pelqen jashte mase! Dhe tek ty me kte veshje ngjajn shume bukur. Je e perkyrer ne vshjen, floket. Cdo gje! :)

  ReplyDelete
 7. bravo parukierja...floket duken sh mire..dhe ngjyra eshte ok...me mire me fundin e zi..dhe fundja edhe serioziteti duhet..e keni thumbin emision plot humor..mua me pelqen shume pozicionimi yt ne top magazine..i matur..ne momnetin e duhur dhe me fjalen e duhur..

  ReplyDelete
 8. ketu dukesh nje yll i vertet,me pelqen shuuumeee,te shkon sh ky look. Xh ;)

  ReplyDelete
 9. Aulona je shendoshur pak apo me duket mua? Gjithsesi dukesh shume bukur dhe vende vende bombe fare :D :D :D
  Floket vertet qe nuk duken te dobeta si perhere. Komplimente :)

  ReplyDelete
 10. Dhe s'mund ta besoj sesi ajo komentuesja ne postin per "gjoksin e harruar ne shtepi" e ve re kete detaj O.o AULONAAAAAAAA KE NJE SUPER TRUP!

  ReplyDelete
 11. Çfar treçerekëshi, edhe ca më I gjatë të ishte akoma më mirë;). Vërtet pamje për tu admiruar. Po nuk veshet kot dukesha Kate middleton me funde posht gjunjëve. Por ne marim shembull nga kengetaret dhe njerëzit e Show Biz-it boteror që përfundojnë në xhirimin e filmave porno :( e në fund ASnjIXHO...
  Duhet të hapim syt të marim shkencën nga perëndimi e jo çveshjen.
  Dukesh mrekulli Aulona.
  A.C

  ReplyDelete
 12. mua me pelqejne e floket dhe veshja...

  ReplyDelete
 13. Me mire "virgjereshe" sesa klloun cirku si fatma :p. je yll yll ne cdo gje.jam kurioze per ate fundin lejla...them se do ngjaje me cool :)

  ReplyDelete
 14. Veshje e thjeshte dhe klas,me pelqen!Te lutem me shuan nje kuriozitet:Ta demton shume flokun kjo lloj lyerjeje me majat me te celeta? dhe del shpejt boja?kam shume qejf ta provoj po se kam marre guximin akoma.Tek ty me pelqeu shume,sidomos me floket me onde.te pershendes

  ReplyDelete
  Replies
  1. Une mendoj se kjo menyre e te lyerit te flokeve eshte me pak e demshmja, sepse nuk prek rrenjet. Kuptohet qe varet shume edhe nga parukierja ku shkon, sepse jo te gjithe kane produkte cilesore dhe nuk dine te realizojne lyerje sic duhet. Une do te te keshilloja Jetmira Dushin ku shkoj dhe une, sepse ka produkte fantastike dhe eshte shume e zonja te nxjerre ngjyren sic e do ti :)

   Delete
  2. Shume faleminderit Aulona,je shume e mire!!

   Delete
  3. Nese me lejoni do ju trgoj dhe un eksperiencen time me kte lloj lyerje.Un i kam pas te lyera keshtu floket & parukierja ku un i bera me tha qe behen vtm me dekolorim . Dhe cfardolloj ngjyre tjeter te lyhen majat ngelen me te celeta. Kjo gje nuk me pelqeu & i preva gjysmat e flokeve sepse mu demtuan shume :-(

   Delete
  4. Po floket duket sikur te jane permisuar shume, me duken me te dendura me te shendetshme. Parukierja te ka bere ndonje trajtim apo e mori vete floku veten?

   Delete
  5. Pooo, Mira perdor nje lloj kenaje qe per mua eshte magjikeeee :)

   Delete
 15. hahaha sa kam qesh :D
  http://disponim.blogspot.com/2013/10/rihanna-me-e-veshur-se-kurre-ne-abu-dabi.html

  ReplyDelete
 16. Aulon te lutem me thuaj kur fillon dancing with the stars e ku mund ta shohim live ne qe jetojme jashte ,ke info?Se sdo duroj dot derisa te hidhen pjeset ne youtube.me kthe pergj pleaseeee se mezi po e pres

  ReplyDelete
  Replies
  1. aulonaaa po pres pergjjjjj:-)

   Delete
  2. E dashur Dancing fillon ne date kater nentor, qe i bie e hene, sepse do te jete te henen kete vit :) sa per menyren se si mund ta ndjekesh live, nuk kam informacion. Sapo te informohem do te bej nje njoftim ketu ne blog patjeter. Te pershendes dhe faleminderit qe me ndjek :)

   Delete
 17. o shume flm per informacionin.Me pelqen shume si ti dhe Jonida Maliqi e per kete dua ta ndjek.Une jetoj ne Usa po pavarsisht jetes busy ktu e gjej kohen tju ndjek hap pas hapi.Me pelqejne shume shkrimet qe ben ne blogg,thjeshtesia dhe menyra se si e paraqet veten.Nese e merr vesh si mund ta ndjek me lajmero ketu edhe pse do vazhdoj germimet e mia per te gjetur nje website.U harrova ne ca ore fillon te henave ne 8.45 apo gabohem?Cant wait to see you guys dancing:-)

  ReplyDelete
  Replies
  1. E dashur bashkatëdhetare, ne ndjekim në ueb në këtë vënd:
   http://disponim.blogspot.com/2013/10/dancing-with-stars-albania-4-2013.html
   Mund të referohesh ndoshta për ndonjë sqarim shtesë :)
   Plus aty lajmërojnë që Jonida Maliqi është tërhequr nga gara fatkeqësisht!! I ke shkaqet aty.
   Pac fat
   Mia

   Delete
  2. Shume flm Mia.Te jam mirenjohese.

   Delete
  3. o Mia po live ku i sheh kto stacionet televizive ti?

   Delete
 18. Kjo veshje me pelqen shume, komenti im vjen me vones por sapo e kam hapur blogun.. komplimente Aulon

  ReplyDelete