Wednesday, September 19, 2012

Me fytyre te re...

Me ne fund, mbas thuajse nje muaj qe e kam hapur blog-un dhe pas perpjekjesh te vazhdueshme, arrita me ne fund, pas oresh te kaluara para kompjuterit t'i jap blog-ut fytyren qe une dua! Do ta pranoj qe ne fillim, une dhe teknologjia nuk i kemi aspak mire marredheniet bashke! Jo dashuri qe nuk ka mes nesh, por edhe sa here qe tentoj une te kem ndonje flirt te vogel me te, s'e di pse kam pershtypjen qe ajo duhet te qesh me te madhe. Duhet t'i dukem shume injorante prandaj...Kjo eshte dhe arsyeja persa gjate ketyre javeve kam dhene e kam marre me ato opsionet per te ndryshuar designe-in e blogut dhe perfundimi ishte qe ne fund, s'beja asgje!
Gjithesesi sot e ula prapanicen mire dhe u betova qe nuk do cohesha nga kompjuteri pa e perfunduar dhe pa e bere blog-un ashtu si une dua. Dhe si dua une? Eh, tashme besoj kjo nuk eshte me surprize per askend: ME NGJYRA! Si perfundim ja dola! Dhe mua me pelqen shume rezultati! E di qe mbase shume nga ju nuk do kene te njejten ndjesi si une kur ta shohin (imagjino dhe shoqja ime e ngushte qe me njeh mire dhe e di dashurine time per ngjyrat, e nisi fjalin: "si blogu i nje 5 vjecarje" dhe e mbylli me "me zune gjithe keto ngjyra), por une doja dicka qe ne rradhe te pare te me kenaqte mua, edhe pse kjo rrezikon qe te verboje gjithe te tjeret dhe askush mos ti afrohet me profilit tim :D 
Keshtu pra, pa e zgjatur shume, kjo eshte fytyra e re e blogut tim...Gjithesesi, per te mos abuzuar shume jam munduar qe ngjyrat e veshjes dhe te fotove per sot mos te jene me shume ngjyra...apo jo? :P E kam qejf kete fustanin sepse eshte shume girly, me fjongo, flutra dhe zemra te gjitha ne ngjyren roze. Fotot jane shkrepur ne studiot e radio NRG, ku cdo te marte dhe te premte, se bashku me Fatmen realizojme emisionin tone "SILLIKON". Nese nuk e keni degjuar deri me sot, nuk ja u merr mendja se cfare keni humbur! 

12 comments:

 1. Na hape syte me keto ngjyra. me ndryshon humori kur te shikoj, sigurisht per mire.......vazhdo......

  ReplyDelete
 2. Urime per redesign! Me pelqen shume header-i i blogut (foto jote me titullin dmth), por provo ta zvogelosh pak me photoshop ose ndonje program me te thjeshte. Keshtu do duket dhe foto e plote dhe postimi i pare do dali me shpejt (dhe jo pas gjysem ore scroll me mouse hahaha). Sa per sfondin psychedelic, nuk po komentoj, por jam e sigurte qe do e ndryshosh shume shpejt derisa te gjesh dicka qe te perfaqeson ne nje menyre me elegante. Fustani i sotem shume cute dhe te rri bukur :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Lisaaa sa qejf qe i kam komentet e tua gjithmone te sinqerta :)Ajo foto e pare me pelqen aq shume saqe nuk ma ben zemra ta zvogeloj :'( :P Sa per sfondin, nuk e di me si ta shpjegoj se cfare ndjesie me krijohet mua kur shikoj aq shume ngjyra bashke...eshte parajsa! :D

   Delete
 3. Me pelqen fakti qe nuk pyet se cfare mendimi kan te tjeret por prezantohesh sic te pelqen ty. Te pergezoj per kete pasi origjinaliteti gjendet rralle neper blogje :)

  ReplyDelete
 4. Mua me pelqeka shume kjo "fytyra" e re e blogut! Plot jete!

  ReplyDelete
 5. E bukur edhe "fytyra e re"..Cover shuuuuuume i bukur :D

  ReplyDelete
 6. Blogu ka dal perfekt
  xox

  reasnotebook.blogspot.com

  ReplyDelete
 7. Me pelqen gjithcka qe ben ti, si vishesh, si mendon, si flet :) NINA

  ReplyDelete
 8. Vajza ju falenderoj shume te gjithave per fjalet e mira dhe per mbeshtetjen qe me jepni! Faleminderit qe behen pjese e ketij blogu! :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aulona, me pelqen shume edhe mua fytyra jote e re e BLOG-ut, eshte 100% ti! Dhe keshtu duhet te jete cdo femer ne blogun e saj.

   Veshja te tregon si cupeline te vogel. Me pelqejne shume fjongot roze. I adhuroj shume fjongot ne pergjithesi.

   Gjithe te Mirat, Ada F.

   Delete