Thursday, November 8, 2012

Engjejt zbresin ne toke...

Kam nje pyetje...por kujdes pasi eshte shuuuuume e veshtire. Meqe dje eshte zhvilluar nje nder eventet me te rendesishem dhe te perfolur te vitit ne fushen e modes, sfilata e "Victoria's Secret", nese do te zgjidhnit te ishit njera prej "engjellusheve" te Victoria's, cila do te ishte ajo? Une e pranoj publikisht qe, praktikisht i dashuroj te gjitha dhe per mua jane nder vajzat me te bukura dhe te jashtezakonshme te planetit, e megjithate, ajo per te cilen ma ben zemra "rrak tak tak" me gjithe shpejtesine e saj, sa here qe e shikoj, eshte  Adriana Lima (ohhh zemra...). Nese ne nje tjeter jete, do te kisha mundesi zgjedhje, do te doja te rimeshirohesha pikerisht si kjo mrekulli e Zotit.
Po ju si cila nga modelet do te donit te ishit? Per t'ja u bere me te lehte, po i vendos fotot me poshte....bashke me permasat e tyre! Takikardi te mbare! :D :P

Alessanda Ambrosio: 1.77 e gjate; permasat: 86.5-63.5-87.5.


Adriana Lima: 1.78 e gjate; permasat: 82-63-89

Miranda Kerr: 1.76 e gjate; permasat: 81-61-86.5
  
Candice Swanepoel: 1.77 e gjate; permasat: 85-58-86.5

Doutzen Kroes: 1.78 e gjate; permasat: 86-62-88 

Lindsay Ellingson: 1.79 e gjate; permasat: 84-61-86

Erin Heatherton: 1.80 e gjate; permasat: 84-61-86

Chanel Iman: 1.78 e gjate, permasat: 85-61-88  

Lily Aldridge: 1.76 e gjate; permasat: 85-58-85

Joan Smalls: 1.78 e gjate; permasat: 82-61-86.5
 

9 comments:

 1. Miranda Kerr, qe te kisha lindur ne Australi, te kisha shtepi ne nje breg deti perrallor, te kisha Zelanden e Re afer qe ta beja si TR-DR çdo fundjave dhe taksirati i fundit, Orlandon per burre! :P
  M.

  ReplyDelete
 2. Ti nuk e ke dhene si alternative, por po e shtoj une vete :P une do te doja te isha si te gjitha keto....a eshte e mundur....jane thjesht te mrekullueshme, fantastike, me vertet qe jane femrat me te bukura ne planet

  ReplyDelete
 3. E preferuara ime mbas Adriana Limas eshte Erin Heatherton!!

  ReplyDelete
 4. Kam takuar Adrianen para nje viti ne nje restorant dhe ishte shume e shqetesuar per faktin se i kerkuam nje foto, na u prgj: No internet, no facebook... sepse nuk ishte e trukuar!!!
  Megjithate edhe pa make up ishte super yll!

  ReplyDelete
 5. Si Mirandaaaa se dua taksiratin e fundit Orlandon :P. Miranda eshte yll&ne fotot qe i behen ne jeten reale. Jane vertet engjej

  ReplyDelete
 6. Te gjitha keto !! :D apo eshte too much to ask for :P

  ReplyDelete
 7. Te gjitha jane yll. 3 te preferuarat e mia (se e kam te veshtire te zgjedh) jane Miranda, Adriana & Doutzen. Mgjth, edhe pse s'ka marre pjese ne 2 vitet e fundit mgjth mbetet nje Victoria's Secret Angel, Heidi Klum eshte E MREKULLUESHME!! Gjithashtu edhe Gisele Bundchen - kete te fundit e dua sidomos per trupin e saj perfekt!! =)

  ReplyDelete