Thursday, November 15, 2012

Une kam nje "THUMB", po ju? :) :P


Kete post kam vendosur t'ja dedikoj "Thumb"-it tim te dashur :) Meqenese edhe ketu ne blog eshte diskutuar, kam patur komente, pyetje, kerkesa per te hedhur videot, por edhe jashte me eshte kerkuar te bej nje blog per te, atehere ja ku po vjen...
Si fillim dua te them qe si une, ashtu edhe kolegia dhe mikja ime shume e mire Fatma nuk e kishim menduar kurre qe emisioni do te kishte kete impakt dhe do te degjonim kaq shume fjale pozitive. Me besoni, te lexosh komente pozivite neper rrjetet sociale, ne keto krize jo vetem per leke, por mbi te gjitha per nje fjale te mire, mendoj se eshte arritja me e madhe per ne. Edhe sikur neser te deshtoje projekti (larg qofte, estafurullah, levizni te gjithe vendit :D) do jemi te lumtura vetem qe kur videot tona u vendosen te faqja e Anabelit, apo Olti Curri Fan Page, nuk u masakruam, kryqezuam, copetuam :D
Gjithesesi projekti nuk ka per te deshtuar, sepse si une, ashtu dhe Fatma po e nisem nje gje o do ta cojme deri ne fund si duhet, ose nuk i kishim hyre fare atij muhabeti. Ky format ka qene ai qe une gjithmone kam dashur te bej. Sic mund ta keni kuptuar, une jam nje person qe e dashuroj ironine dhe autoironine, sarkazmen, "thumbin". Fatma po ashtu! Prandaj qe ne momentin e pare qe jemi njohur na ka ecuar shume muhabeti dhe kemi patur nje feeling te papare profesional, por edhe shoqeror. Me vjen mire qe kjo gje eshte percjelle dhe te publiku, sepse ka patur shume qe e kane theksuar ate perputhshmeri qe ka mes ne te dyjave. 
Une besoj se ne kete rast fjalet nuk kane shume vlere, sepse jane videot qe flasin vete. Padyshim qe ka patur edhe nga ata qe nuk na kane kuptuar, qe kane pyetur gjoja me ironi e cfare eshte kjo, e plote komente te tjera, gjithesesi rendesi ka qe shumica jo vetem e ka kuptuar (dhe besoj se nuk do ndonje filozofi te madhe per t'u kuptuar), por edhe ka qeshur dhe eshte argetuar. Sepse pikerisht per kete kemi nevoje! 
Gjithashtu dua te bej dhe nje sqarim te vogel, meqe me kishte pyetur edhe nje vajze te posti i kaluar, pse jam shfaqur ne dy tre video me veshje te njejte, por te kombinuar ndryshe. Kjo ka qene nje ide qe e patem ne fillim, duke u nisur dhe nga formati amerikane qe kemi huazuar "Thumb"-in tone, ku prezantuesit shfaqeshin ne dy madje dhe tre video te veshur njesoj, duke percjelle keshtu mesazhin qe nuk ka rendesi ajo qe themi, por thumbi qe hedhim. Gjithesesi e kishim menduar qe ne fillim dhe e prisja pak a shume qe pyetja dhe komenti i pare qe do benin nje pjese e madhe do ishte: pse me te njejtat rroba, por thash te rrezikoja :) Gjithesesi para se te fillojne dhe kritikat e tipit: "Ajo Aulona gjoja ka dhe blog dhe s'ka rroba te vesh" :), po e nderrojme vendimij fillestar dhe ne te gjitha videot do te jemi me veshje te reja fringo :P
Me shume se sa te flas une, do te doja mendimin tuaj te sinqerte ne lidhje me kete ide, projekt, ne lidhje me videot. Si ju duken? Kush ju ka pelqyer me shume? Cfare ju pelqen me shume te to? Cfare nuk ju pelqen? Cfare mendoni se duhet te permiresojme? Me besoni qe dua shume te degjoj mendimin tuaj,duke qene se jeni pikerisht ju ata qe ne fund bejne vleresimin :)
Me poshte po vendos te shtate videot e kesaj jave te pare. Nese doni qe te jeni te informuar cdo dite per videot, atehere ose mund te klikoni te butoni subscribe qe ndodhet siper videove dhe sa here qe nje video e re hidhet ne youtube ju, ju vjen emaili. Ose mund te ben like faqen ne Facebook https://www.facebook.com/pages/Nitro-Official/210786159053892?fref=ts, ku hidhen videot sapo dalin. Kaq kisha une. Tani pres mendimet tuaja :)
THUMB 7 
https://www.youtube.com/watch?v=ypCOkV1eAs8&list=UUUmi1HpL68fbWIKQixlYpKw&index=2&feature=plcp

THUMB 6
https://www.youtube.com/watch?v=A37JMOX8yB8&list=UUUmi1HpL68fbWIKQixlYpKw&index=4&feature=plcp

THUMB 5
https://www.youtube.com/watch?v=3vfTYocc-hs&list=UUUmi1HpL68fbWIKQixlYpKw&index=5&feature=plcp

THUMB 4
https://www.youtube.com/watch?v=tZWazw7QGEo&list=UUUmi1HpL68fbWIKQixlYpKw&index=8&feature=plcp

THUMB 3
hhttps://www.youtube.com/watch?v=GG0fNm0yPOg&list=UUUmi1HpL68fbWIKQixlYpKw&index=10&feature=plcp

THUMB 2
https://www.youtube.com/watch?v=mhEunXxKwUs&list=UUUmi1HpL68fbWIKQixlYpKw&index=11&feature=plcp

THUMB 1
https://www.youtube.com/watch?v=8YzvZXTncmw&list=UUUmi1HpL68fbWIKQixlYpKw&index=14&feature=plcp


15 comments:

 1. Aulona urime per blogun te kam ndjekur gjithmon, por eshte hera e pare qe te shkruaj.Me pelqen shume menyra se si shkruan.Me ka pelqyer shume posti mbi palestren dhe dua te me japesh nje mendim une jam gati 15 kile mbi peshe, cfare me sygjeron te vazhdoj Palestren apo Zumben.
  shume veta nuk ma kan sygjeruar palester edhe pse une kam bere por per nje kohe te shkurter.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Pershendetje e dashur! Ne radhe te pare te falenderoj qe me ndjek dhe qe ke vendosur te shkruash!
   Sa i perket shqetesimit tend, fillimisht dua te theksoj qe po te jap nje pergjigje nisur nga eksperienca ime personale, absolutisht jo si profesioniste, sepse nuk jam ne kete fushe :) Edhe pse e dashuroj Zumben kete periudhe, ty do te te keshilloja palestren. Ti ke nevojeper t'u dobesuar goxha dhe te duhet nje impenjim serioz, qe do te thote nje plan shume i sakte i te gjitha etapave qe duhet te ndjekesh per te arritur rezultatin final, kilet qe deshiron te heqesh. Palestra ta jep kete mundesi, sepse atje mund te kombinosh disa element, aerobine qe eshte shuuuume e mire dhe per mua ka qene me efektivja, ajo qe gjithmone me ka ndihmuar per te rene ne peshe. Pervec aerobise ke pisten, e domosdoshme per periudhen e renies nga pesha, ke vegla te ndryshme, biciklete, stepe e shume te tjera, te cilat te kombinuara japin efektin e deshiruar. Zumben do te ta keshilloja per nje periudhe te dyte, pasi te kesh rene disa kile. Zgjidh nje palester te mire dhe nje instruktore qe te kujdeset per ty. Por mbi te gjitha veri qellim vetes qe do dobsohesh dhe arrije ate qellim :) Mos u dorezo. Mos prit rezultate menjehere dhe mos u demoralizo. Une kam nente vjet qe punoj fort dhe prape nuk jam e kenaqur.
   Uroj te te kem ardhur sadopak ne ndihme. Per cdo pyetje tjeter qe ke, mos nguro te me shkruar.
   Te pershendes!

   Delete
  2. shume shume flm. Je shume e mire keshtu vazhdo. kam kaluar perdit tek faqja Fatmes per te pare thumbin e rradhes sepse me pelqen shume po shum fare urime. me ate kremin e celulitit kam qesh me lot. Je shum e mir keshtu vazhdu, te perqafoj E

   Delete
  3. Aulon po din ndonje palester qe te ket instruktore shume te mir? po qe te jet vetem per femra se mendoj se jane me komode. une kam qen tek 1 po sme ka pelqyer dhe e lash.
   urime se ke arritur nje trup Boomb.

   Delete
  4. Une kam qene vetem ne nje palester qe ka qene vetem per femra dhe gjysmen e merites se dobsise time ja di pikerisht asaj palestre, ose me sakte instruktor Pupit. Eshte te rruga e Kavajes, ne nje nga rrugicat po une nuk di si ta shpjegoj me sakte :( Nuk i kam as ndonje numer telefoni se eshte bere kater vjet qe jam larguar. Kam qene per dy vjet atje, ama dije qe shkoja 5-6 here ne jave dhe beja shume intensivisht.Mos e harro kurre kete nese do rezultat. Pastaj nje tjeter palester vetem per femra eshte dhe te ekspozita, pak me siper lokalit "E 88" eshte dhe njera te Mylsim Shyri, por ate me te degjuar e kam, nuk di si eshte.

   Delete
 2. Aulona thjesht rrini keshtu si jeni ;-) vetem kete keshille/sugjerim kisha :D

  ReplyDelete
 3. Me pelqeu shume ide dhe realizimi. Mungonte ky format ne Shqiperi. Jane vertet intresante temat ose personazhet me te cilat "kapeni" dhe thumbat pastaj te shkrijne se qeshuri.

  P.S Me kane pelqyer shume pantallonat e shkurta, kemisha pa menge, fundi lekure, fusyani ngjyre banane etj, etj.. Floket bisht te fotgrafia e fundit te shkokan shume :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jonkiiiiiii je shume e mire! Faleminderit, faleminderit, faleminderit! :)

   Delete
 4. Te lutem mos bjer pre e komenteve idiote mbi veshjen. Ato femra qe e kan mendjen te te thone qe ke dale 2 apo 3 here me te njejten veshje jane tru-peshk, pula te lagura, femra tru boshe. Mos e ça koken hiç, si ti dhe kolegja jote...nuk jeni aty per te shpallur koleksionet e reja te garderobes tuaj(edhe, si gjith femrat por nuk è gjeja me e rendesishme), por per te thene dhe ironizuar mbi ato çka na ndodh...ah sikur te gjithe te benim ndopak keshtu.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Me vjen keq qe nuk me ke lene nje emer, pasi keshtu do te dija kujt t'ja drejtoja falenderimin per kete koment, qe tregon se ka dhe nga ata qe e kane kuptuar idene e asaj qe duam te percjellim! Faleminderit qe me ndjek ne "Thumb", faleminderit qe me ndjek edhe ne blog :)

   Delete
 5. Me kane pelqyer qe te gjitha, jeni shume te lirshme para kameres! Ju e beni skenarin apo keni edhe ndonje qe ju ndihmon? Suksese suksese suksese!
  M.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Gjithcka e bejme vete Marsida :) Faleminderit shume per vleresimin!

   Delete
 6. Urime per THUMB-in. Kam degjuar nja 3-4 deri tani dhe me pelqejne. Sigurisht do i shoh edhe te tjerat.

  Ai komenti qe te ka bere dikush ne lidhje me veshjet me duket i pavend, aq me shume qe te THUMB-i, veshja duhet te jete gjeja e fundit qe duhet pare apo komentuar. Ti ke shume veshje, por ideja nuk eshte vetem te kesh shume rroba por t'i kombinosh ato me sa me shume rroba te tjera. Dmth te kesh nje remixable wardrobe - gje qe e ke mesa di une.

  ReplyDelete
 7. te thumbi ne pergjithesi vishesh sh bukur. miki

  ReplyDelete