Monday, September 2, 2013

Feeling hot...


Kam vene re qe ne Shqiperi, ne pergjithesi, te qenit seksi e shohin te barabarte me gjoksin jashte, ose kembet jashte. Gjoksi dhe kembet perdoren ai "armet e forta", ne luften e ashper mes femrave, se cila eshte me seksi. Per mua po aq seksi (ne mos me shume) eshte edhe nje kurriz jashte. Ju do pyesni, mos valle kete fjalin e fundit e hodha me spond (apo spont?) per veten time? Epo tani…le te themi qe ndodh ndonjehere te te duket vetja edhe seksi, apo jo? :P
Duke lene menjane shakate, modeli I ketij fustani, si copa, por mbi te gjitha prerja eshte nje nder te preferuarit e mi. Gjithmone fustanet  e ngushte, te ngjitur pas trupit, me kurrizin jashte, deri pak siper vitheve me jane dukur shume seksi dhe sensual ne trupin e nje femre. Kuptohet qe per te patur nje efekt sa me pozitiv me nje fustan te tille, kurrizi do ishte mire te ishte shume I tonifikuar dhe paksa I nxire nga plazhi. Ne keto foto, e vetmja gje qe nuk me pelqen eshte ajo viza e rrobabanjove qe duket ne kurriz, por nuk kisha cfare ti beja. Si per inat, edhe pse gjate fundjaves ne Budva koha ishte disi e vrenjtur, dielli digjte mjaftueshem, aq sa per te me skuqur ne disa pjese te trupit, edhe pse ishte fund gushti, edhe pse une e kisha filluar plazhin qe ne prill.

Sa I perket fotove duat te falenderoj shume Dorian Bushatin i cili ka shkrire gjithe talentin e tij ne kete "set" :D

P.S: Jam e sigurte qe shume nga ju do ta vene re qe ngjyra e buzekuqit (lejla) ne fotot para pasqyres, nuk eshte e njejte me ngjyren me te cilen kam lyer buzet (e kuqe) :D Por duke qene se buzet i kisha lyer me penel dhe i vetmi buzekuq qe kisha marre ishte ai ne ngjyre lejla, thashe me vete pune e madhe, kur i bejne ne revista te medha "gabime" te tilla, s'po i bekam une :P

39 comments:

 1. kam pershtypjen qe ja ke modifikuar pak modelin fustanit......

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nuk e kuptoj mire ate qe ke dashur te thuash...Me habisni ndonjehere, jam vertet kurioze te di si ke arritur ne konkluzionin qe fustanin eshte modifikuar?

   Delete
  2. cdokush do ta kuptonte.....tek pjesa e gjoksit e ke kapur dhe ke nxjerr.... ne pah me shume kurrizin,,per te mos folur per fijet e fotos se fundit....

   Delete
  3. Epo ja qe e ke kuptuar gabim, sepse fustani nuk eshte i modifikuar...duke qene se eshte fustan i qepur eshte bere qe ne fillim sipas deshire dhe preferences, duke u perputhur me se miri me imazhin e modelin te patur ne mendje :)

   Delete
  4. Edhe mua me duket sikur e ke kapur pak anash gjoksit ,madje dhe me pe' ngjyre blu e erret (hahaha ndoshta eshte iluzion optik,por mos u bezdis per kete kjo do te thote qe ne te zhbirojm ne cdo foto deri ne detaje).
   Sa per sensualitetin, kimonot mbulojne cdo pjese te trupit pervec duarve dhe kurizit, i cili konsiderohej si pjesa me epshndjellese e femres.
   Elvi M.

   Delete
  5. Epo tani jam dakort...eshte i bere sipas kerkeses suaj.

   Delete
  6. detajet jane shume te rendesishme...

   Delete
 2. prsh Aulona me pelqen shume fustani por ndoshta do te shkonte me shume me floket kacurrela,e ke then shpesh problemin tend me floket po nga fotot e postimit paraardhes mu duk sikur kishin ardhur pak ne forme :) gjthss fotot te bukura ;) Xh.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Pershendetje Xh., te falenderoj qe me ke shkruar. Ne fakt, nuk jam shume dakort me ate qe ke shkruar, sepse une mendoj se ky lloj fustani dhe ne pergjithesi fustanet me kurrizin jashte duken me bukur me floket e kapura. Edhe pse une nuk i kam aq te gjate, serish mendoj se floku i kapur dhe qafa e zbuluar, e bejne te duket me sensuale dhe bukur fustanin dhe trupin :)

   Delete
 3. Dukesh mrekulliiii.... me pelqejn shuuume te gjitha.shokut tend ja ke lehtesuar edhe vete punen... gjith kjo bukuri natyrale,te kenaq syrin. Fustani,make-up,sandalet,floket,canta cdo gje shkelqen . Komlimenta & suksese x sezonin e ri :-)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Faleminderit shume per komplimentat per foto dhe per sezonin e ri...;)

   Delete
 4. Trupi shume yll dhe i tonifikuar pooor fustani vertet qe eshte ndryshuar.Duhet te kete qene ne forme u-je kurrizi.....

  ReplyDelete
 5. Hahahahah aulona stop writing comments about your self with anonymous status...it's ridiculous the fact "that most of the people write for your spectacular body shapes", came on aulone you have the worst disporpotional shape of the body I ever seen and you act like you're adriana lima, came on buy a mirror and see yourself before you post photos

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ndjek rregullisht blogun e aulones. me perqen vertetesia me te cilen shkruan, thjeshtesia me te cilen trajton problemet, si dhe fotot e saj
   Asnjehere, nuk me duket se ka tentuar te mburret, te krahasoje vehten ose veshjet e saj me dike tjeter
   Nuk e di cfare do te jepja per te pare nje foto te komentueses me siper, per te pasur nje ide per paraqitjen e saj floket, fytyren, trupin Kam nje ndjesi qe do te jete shume e bukur, e gjate, e palestruar (mandje mendoj se nuk duhet te kete nevoje as per palester, pasi nena natyre do ta kete bere punen e vet ne menyre perfekte)

   PS Ne asnje menyre nuk dua te mendosh qe kete mesazh e ke nga Aulona.Jam nje simpatizante e blogut te saj, pse jo dhe e Aulones dhe gjithshkaje qe ajo ben LIRA

   Delete
  2. Pikerisht kjo eshte arsyeja pse ne shqiptaret nuk do ecim kurre me hapin e botes sepse jemi koke e kembe hipokrite.Te mos pelqesh dike nga aparenca dhe te duket shume out nga gustoja nuk do te thote qe duhet te jesh vet perfekt per te dhene opinione ne nje blog ku komentohet pa censure.Nese Aulona nuk shkruan vet komplimentat superlative per veten e saj atehere ju komentueset koke e kembe te "dashuruara" me imazhin perfekt te Aulones kushe di ne cfare periferi te ndo1 fshati te Shqiperise jetoni qe ju duket yll yll yll kjo aulona, kaq kisha une

   Delete
  3. Mllef te madh duhet te kete ky tipi lart me Aulonen, pasi ne nje fjali te vetme e akuzon se: i shkruan vete komentet, se "gjoja vetekenaqet qe ka trupin me te mire",se ka trupin me disproporcional dhe se fundmi e udhezon (ose urdheron )te bleje nje pasqyre te shohe vehten !!!!!!!!!!!!???????????
   Me cfare te drejte moj cmiranjose nderhyn ne blogun e tjetres, qe e ka hapur dhe e perdor per qejfin e vet dhe e ofendon
   Duhet te jesh njeriu me i paplotesuar ne jete dhe ma merr mendja me shume anomali fizike, disa prej tyre te lindura dhe disa te tjera te fituara gjate jetes Lira

   Delete
  4. Pikerisht kjo eshte arsyeja pse ne shqiptaret nuk do ecim kurre me hapin e botes sepse jemi koke e kembe hipokrite.Te mos pelqesh dike nga aparenca dhe te duket shume out nga gustoja nuk do te thote qe duhet te jesh vet perfekt per te dhene opinione ne nje blog ku komentohet pa censure.Nese Aulona nuk shkruan vet komplimentat superlative per veten e saj atehere ju komentueset koke e kembe te "dashuruara" me imazhin perfekt te Aulones kushe di ne cfare periferi te ndo1 fshati te Shqiperise jetoni qe ju duket yll yll yll kjo aulona, kaq kisha une

   Delete
  5. Lira mire une qe qenkam njeriu me I paplotesuar ne jete me anomali te lindura dhe te fituara gjate jetes, po ti qe qenke nje deshtake e pashprese qe kjo aulona te duket kulmi I perfeksionit, gjithmone nqs nuk je vet blogerja, motra, goca halles, xhajes apo shoqja e pallatit se jo per gje por sbesoj se tu hap barku kaq shume sa te mbrosh dike qe ka nevoje ti thuhet e verteta e jo hipokrizira

   Delete
 6. Hahahahah aulona stop writing comments about your self with anonymous status...it's ridiculous the fact "that most of the people write for your spectacular body shapes", came on aulone you have the worst disporpotional shape of the body I ever seen and you act like you're adriana lima, came on buy a mirror and see yourself before you post photos

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kur lexova kete komentin me erdhen ne mendje kater pergjigje dhe nuk dija ke te zgjidhja, keshtu qe ne fund vendosa te t'i kthej te treja :D
   Alternativa e pare ishte te mos te te pergjigjesha fare, te te injoroja komplet ty dhe komentin tend...
   Alternativa e dyta ishte pergjigjja...Adriana Lima te me vije rrotull mua....hahahahahaha! Por ti me siguri do e merrje seriozisht kete pergjigje dhe une s'kam nerva te merrem shume gjate me ty...
   Alternativa e trete....Oh jooo, rilliii? Oh shit ti sapo me zbulove mua, ku te futem nga shejmi....:D Madje edhe kjo qe e ka shkruar kete mesazhin jam une vete, qe i shkruaj keto komentet negative qe mos te bien ne sy ato positivet sikur i shkruaj vete....hahahahahahahaha
   Alternativa e trete...njerez si ty, qe kane mendime te tilla, bashke me grupin e atyre qe mendojne se vendos veten time neper vende te bukur, pasi ne fakt nuk shkoj fare atje, mendoj se e kane vendin te 5-a....Riilli bejbi...ju ar dejnxheres!!! Billie me! Dhe kete e kam per pjesen e pare te komentit, jo per faktin qe ti nuk pelqen trupin tim te mrekullueshem, te jashtezakonshem, me te mire se te Adriana Limes...:D hahahahahahahahahahaahahaha ne fakt tani qe e mendoj duhen edhe njerez si ju se na bejne te qeshim :D

   Delete
 7. 1.fakti qe ke probleme me floket sdo te thot qe duhet ti lesh pa lar dhe pa krehur.po ti kishe krehur me kte kapje do dukeshin akoma me bukur dhe me te rregullta.2.fotoja e par e preferuara ime,doriani ka punuar sh bukur me ngjyrat,dhe hija jote qe del tek muri duket kryeveper.3.kto lloj sandale ok jan sh te bukura por duan nje trup te gjat dhe te holl sepse te tregojn te shkurter.un as1her si mbaj ne kte lloj gjatsie.

  ReplyDelete
 8. kembet i ke sh te shkurta dhe me keto sandale te bien akoma dhe me sh ne sy

  ReplyDelete
 9. Uau!! C'behet keshtu!! Mbajeni veten mi gra!!
  Aulona u rock!!! Shume sexy!!! k

  ReplyDelete
  Replies
  1. thjesht hipokrizi nuk mund te behet gjithmone.....Aulone e dashur ka trajtime pafund per floket...tableta nga goja dhe ampula...qe ti bejne floket yll..por mese duket ti nuk ben asgje nga to.Ok trupi yt edhte i tonifikuar por i jashtezakonshem,yll etj si keto nuk duket...

   Delete
  2. Nga fustani tek floket! Paske probleme personale qe po shfryhesh keshtu??!!!
   Ndihesh me mire tani qe u shfryve???!!! k.

   Delete
 10. uaaaa ca behet ketu me keto komentet. nuk e kuptoj se si gjithmone keni vetem gjera te keqija per te thene(jo vetem ketu por kudo, vetem mos ju dalte para syve ndonje foto femre). jam kurioze te di nese jeni kaq perfekte sa ja lejoni vetes te analizoni tjetrin deri ne kete pike?
  po kemi shume qejf ne femrat te nxjerrim vetem vrer(se di si shkruhet tamam kjo fjala po nejse besoj se kuptohet ajo qe dua te them). Kulmi eshte kur thoni se Aulona i ka kembet e shkurtra..... mua me pelqen ky fustani dhe se kuptoj dot pse nuk arrij ta dalloj dot kete modifikimin e famshem. Me siguri un do kem ndonje problem se ska mundsi.

  ReplyDelete
 11. Me pelqen fustani dhe i bashkohem mendimit qe eshte me joshese pjesa e kurrizit e ekspozuar se sa pjeset e tjera te trupit sic i shohim cdo dite rendome. Patjeter qe me te bukur kete fustan e ben trupi yt i tonifikuar :)Komplimenta dhe fotografit! Vecoj foton e pare qe me pelqen pak me shume se tjerat :D
  N

  ReplyDelete
 12. Mua me pelqen gjthc :) mezor po pres postimet e tjera :) besoj do kete edhe disa te tjere per pushimet :))

  p.s/ kte komentin e ka bere Aulona vetem se kete here qe mos te bjere ne sy nuk shkruan si anonymous por si Xheni :P LooL

  "Njerzit e keqinj mendojne gjthm keq, njerzit e mire mendojne gjthm per mire "

  ReplyDelete
 13. Nuk e kuptoj si mund te kete kaq negativitet ne nje set kaq te bukur fotosh. Do i pershendes gjithe FANSAT E TU (dhe kte e them me plot gojen) me nje nga kuotat e mia te preferuara: "If you don't have anything, nice to say don't say anything at all!".
  Keep it up! :)

  http://massimoinwonderland.blogspot.com/

  ReplyDelete
 14. Me pelqen shume Aulona te keto foto..Kukull fareeee faree! Sidomos te fotoja e fundit..Keto anonimet shkarpaxhesha jane aq te medhaja sa fshehin edhe identitetin!

  ReplyDelete
 15. Me pelqen shume fare veshja, floket, trupi, ti... je yll!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Zakonisht nuk para u pergjigjem ketyre komenteve por ne kete rast se mbajta dot veten sepse me beri pershtypje trafiku i madh qe pati posti. Ne cdo foto qe ti del yll e kaluar ylli, trafiku shtohet por bashke me to dhe ajri i piset... Karamelja mbahet ne goje, kshu qe kujdes mos mbyteni moj gra!!!

   PS. Nuk jam Aulona por merreni me shtruar se ne fund te fundit ajo po tregon stilin e saj qe pa dyshim duket ndryshe nga ai i juaji. Skeni pse ofendoni dhe kritikoni sikur jeni experte. Mesoni te respektoni rregullat e nje Blogu!

   Delete

 16. Ndjek rregullisht blogun e aulones. me perqen vertetesia me te cilen shkruan, thjeshtesia me te cilen trajton problemet, si dhe fotot e saj
  Asnjehere, nuk me duket se ka tentuar te mburret, te krahasoje vehten ose veshjet e saj me dike tjeter
  Nuk e di cfare do te jepja per te pare nje foto te komentueses me siper, per te pasur nje ide per paraqitjen e saj floket, fytyren, trupin Kam nje ndjesi qe do te jete shume e bukur, e gjate, e palestruar (mandje mendoj se nuk duhet te kete nevoje as per palester, pasi nena natyre do ta kete bere punen e vet ne menyre perfekte)

  PS Ne asnje menyre nuk dua te mendosh qe kete mesazh e ke nga Aulona.Jam nje simpatizante e blogut te saj, pse jo dhe e Aulones dhe gjithshkaje qe ajo ben LIRA

  ReplyDelete
 17. Po ky njeriu Anonim qe paska kaq rezerva ndaj Aulones, cfare ben te blogu i Aulones me fal? Go get a job!

  Aulona ai tatuazhi me flutur eshte yll!

  http://www.theromrom.com/2013/09/long-life-to-couple.html

  ReplyDelete
 18. Te lutem ma hiq nje kuriozitet. Kete fustan e ke veshur pa sytjena? Dhe kto komentet qesharake pse i le ketu dhe nuk i fshin fare? o.O mos e vrit mendjen. Shkelqen <3 Ela

  ReplyDelete
 19. fotoja e pare eshte yll.
  ke profil fantastik.

  ReplyDelete
 20. Daaaaaaaaamnnn girl! Sa hot dukesh *-*

  xoxo

  www.disicouture.com

  ReplyDelete
 21. ok fustani eshte sh nice, sidomos design i copes, por edhe modeli; pjesa me sensuale eshte sigurisht pjesa e kurrizit perjashta, si dhe kombinimi i disenjos me tatuazhin flutur ne kurriz.
  por nese gjatesia e fustanit do te ishte deri poshte gjurit do ta bente te dukej dhe me bukur pasi do te ishte me ne proporcion me te hapuren ne kurriz, duke qene me chic dhe do ti tregonte gjymtyret me slim dhe me te gjata.
  ndersa sandalet nccc, ndoshta personalisht nuk me kane pelqyer keto lloj sandalesh tip ancient stile, mendoj qe nuk i japin justice fustanit.

  ReplyDelete