Saturday, September 14, 2013

Mireserdhe Luisa Spagnoli...


Pak dite me pare isha e ftuar ne inagurimin e dyqanit Luisa Spagnoli, brendi i famshem italian i cili ka 153 dyqane ne te gjithe Italine dhe 34 dyqane ne vend te tjera te botes. Nje dyqan i kesaj firme u hap dhe ne Tirane, ne Galerine ETC dhe per inagurimin e saj u organizua nje koktej ku kishte te ftuar te shumte, thuajse te gjitha femra, meqenese dhe targeti i kesaj firme eshte seksi femer. Per t'ju pershtatur eventit dhe stilit qe Luisa Spagnoli ofron si brand, zgjodha nje fustan elegant te zi, trecereksh, bust, modeli fustanit qe sic e kam thene ne nje post te para pak ditesh, me ka pushtua zemren kete periudhe. Por nje tjeter gje qe me pelqen shume tek fustani eshte edhe detaji i fjongos se bardhe, te lidhur ne mes.E me nje veshje te tille, mendoj se perlat jane shoqeruesi me i mire. Mbremja kaloi shume kendshem, me njerez qe takohen, njerez qe puthen dhe perqafohen te malluar, me shume fjali te mbushura me superlativa "Ua sa e bukur je", "Ua sa je dobsuar", "Ua sa e mire je bere", here te menduara e here te thena me hipokrizi dhe kuptohet qe edhe me pak thashetheme, te cilat jane te paevitueshme neper ambjente te tilla.
Per fat te keq, edhe pse neper keto eventet e rendesishme je e rrethuar nga te gjitha anet me fotograf, qe vetem shkrepin aparatin ne cdo moment, ato foto nuk te bien kurre ne dore, prandaj ti perfundin me ca foto cope - cope "t'bome vete" :P
Ehhh kur do vije dita te kem me vete nje fotograf personal, qe te jete gjithmone me mua....(KURRE Aulona, KURRE)!

20 comments:

 1. Hahahha o Yll, do behem un fotografja jote personale, ashtu keshtu para se te punoja si gazeare kam punuar si fotografe. He si thua? (Largoje at KURRE tash, se do e kesh nje:P )

  ReplyDelete
 2. Pse duhet te jesh kaq demode pfffff merr nje cik shembull nga fatma o goc se rri perdite me te...ca them dhe une, guston o e ke te lindur o se ke, kot te lodhesh

  ReplyDelete
  Replies
  1. Pse ty Fatma te duket e veshur me bukur ketu? Kurse ty Aulona te kAm zili, lum si ti qe te ftojne neper promovime dyqanesh. Edhe une dua ta arrij kete gje ne jete, te kam shembull hahahaha

   Delete
  2. Fatma ka nje hije fshatareske,,,, aulona je sh elegante dhe fine.Me pelqen shija e holle sidomos ne kete post.Do marresh pjese tek dansing?? e lexova ne gazete.Te uroj shs sh suksese :)

   Delete
  3. Vajzaaaa mos me beni te sillem si teta edukatorja...:P Pse e keni kaq te veshtire te shprehni mendimin tuaj pa ofenduar? :(

   Delete
 3. Hahahahaaha Aulona kur te kesh fotograf, s'do kesh me qejf ti me bere foto :-))))
  k.

  ReplyDelete
 4. oo sa bukur foto me dalinen yll te treja p.s hajt ti thush mami dalines me 2 goca e trupi ylllllll ,stela

  ReplyDelete
 5. Me te vertet shume klas dhe elegante me kete fustan. Aulona me pelqen kur vishe me kete stil, te shkon shum dhe dukesh nje zonj e vertete

  ReplyDelete
 6. Aulona super dukeni me Fatmën.
  Kam një këshill për blogun: Aty te faqja ku e shkruan ke një opcion: "Insert jump break" afër "Alignment"... Në atë mënyrë në faqen kryesore "unitedcolorsofaulona.blogspot.com" Ne do shofim postet ashtu si ti i ke ndarë me "Jump break", kështuqë mund ti rrotullojmë më lehtë pa humbur kohë dhe Mbs.
  Sepse ne që qasemi me anë të Kompjuterit, na del i gjith posti komplet me fotografi dhe mer shumë kohë derisa të ngarkohet.

  Në atë mënyrë postet e tua do bëhen më të "rotullueshme" dhe mund ti "shfletojmë" me lehtësi tematikat.

  Tung.

  A.C

  ReplyDelete
  Replies
  1. Te falenderoj shume per keshillen. Ja tani menjehere do merrem me kete pune, edhe pse nuk ja them shume nga teknologjia dhe, edhe gjerat me te lehta me duken gogol :P

   Delete
 7. Po e mendoj si te drejte nje koment qe kam lexuar ne nje nga postet e tua ne blog qe ti kur do te jesh ne linja te sigurta vishesh bardh-zi.
  Mgjths unn vleresoj faktin qe je nder te paktet persona publik qe me kaq thjeshtesi dhe pakomplekse ben publike gjerat & jeten tende. E kam fjalen per fotot pa makeup,me ca fytyra & memika te cuditshme qe me beso ca te tjere as per ti ruajtur ne arkive nuk guxojne aq me pak ti publikojne. Je shume e lezetshme & origjinale.
  Per ato "te dashura" qe po te shajn si fshatare dhe qe vishesh keq ju them qe aulona nuk e ka blogun atelie as shkolle mode ska bere,ajo vishet si ti pelqeje asaj dhe ju zgjedhje e bukur-e shemtuar eshte kaaaq personale. Ju te zgjuara perpiquni te gjykoni gjera te tjera me te thella se sa veshja e Aulones (Mgjths tek ky shteg nuk hyni dot ju ;) )
  Paola

  ReplyDelete
  Replies
  1. Paola te falenderoj shume per mesazhin. Sa mire sikur te kishte me shume njerez qe e mendojne ti ty :)

   Delete
 8. Te lutem ne qe te humbet tek Cani. Na e publikon dot videon me pjesen ku jeni ju te trija?
  PS: E di qe do me urresh kur ta lexosh komentin po muaji shtator ka ardhur & permbledhja e instagramit sduket kund :P
  Paola

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hahahahaha joooo nuk te urrej, vetem se ti duhet te jesh pak me e kujdesshme, sepse postin per instagramin e kam bere qe para dy javesh :D Sa per viden e Canit do ta vendos patjeter

   Delete
 9. pershendetje Aulona. hyra prape ne blogun tend. jo per stilin por per origjinalitetin e thjeshtesine me te cilen prezantohesh. me mungon kjo ne telivizion e boten e internetit. te them te drejten veshja nuk me pelqen. fustani eshte i bukur,por jo kombinimi.ajo fjongo nuk hyn gjekundi dhe te nxjerr si te sajuar.mund te besh shume me mire. Elda

  ReplyDelete
  Replies
  1. Rendesi ka qe u riktheve serish ne blogun tim...arsyet pastaj jane shume personal. Me me shume se 500 vizitor qe ka cdo dite ky blog, do ishte e pamundur qe te kishin te gjithe te njejtat arsye dhe te pelqenin te njejtat gjera, prandaj dhe une perpiqem te jem e larmishme ne poste. Te falenderoj per keshillen, do perpiqem te bej shume me mire :)

   Delete
 10. pupupu,, si nuk te pashe nje here te veshur me elegance moj vajze....Nuk gjeje dot te rrobaqepsja e fustanit nje fjongo me te hajrit????

  ReplyDelete
 11. Pershendetje Aulona!!Ke zgjidhur nje veshje dhe nje kombinim qe nuk i iken moda asnjehere,dukesh gjithmone klas,fine,elegante.Nuk mund te gabohet asnjehere me kete lloj stili!Komplimente!Kepucet ne mos gaboj jane blu? Kombinimi blu me te zeze eshte klasi vete!!

  ReplyDelete