Thursday, September 5, 2013

Kombinim i rrezikshem


Ne postin e sotem kam vendosur te rrezikoj pak...te veshesh te njejtin print si ne pjesen e siperme, ashtu edhe ne ate te poshtme te veshjes per dike eshte too much, e per dike tjeter eshte nje rrezik qe ja vlen te ndermerret. Une bej pjese ne grupin e dyte! Edhe pse e di qe ne Shqiperi, mjafton te ndermarresh nje rrezik te tille, kaq te vogel, per t'u masakruar, kryqezuar dhe jam e bindur qe po te kishte denim me vdekje, edhe per t'u denuar me vdekje, nga disa. Duke qene se floral print, sic e kam thene shume here, eshte i preferuari im  vendosa te qendroj pikerisht ne keto ujra. Rregulli baze kur miksohen dy printe qofshin ato te njejta, ose jo, eshte qe njeri te jete me i vogel, e tjetri me i madh. Ne rastin e luleve sugjerohet qe pjesa e siperme e veshjes te jete me printin e vogel, ndersa ajo e poshtmja me printin me te madh. Ne rastin konkret, bluza eshte me lule te vogla dhe pantallonat i kane lulet me te medha. Per te mos e renduar me shume look-un, pjesa tjeter eshte sa me e thjeshte, pa aksesore dhe ngjyre e zeze per canten dhe sandalet, te cilat po ashtu jane sa me te thjeshta.
Nderkohe qe si bluzen, edhe pantallonat mi keni pare dhe here tjeter (ketu dhe ketu). Jam e sigurte qe zgjedhjet e meparshme, jane ato qe ju pelqejne me shume, por jeta do ishte kaq e merzitshme po te mos rrezikonim here pas here, apo jo?
Nje amanet te fundit: Aman ju lutem, vetem mos me denoni me vdekje...hahahahaha

22 comments:

 1. Shume me ka pelqyer ky kombinimi mua :)

  ReplyDelete
 2. je e rrezikshme ti e kam thene une hahahahahaha....<3

  ReplyDelete
 3. Nese mi jep keto, right now, do i vesh ne Festivalin e Filmit :P

  ReplyDelete
  Replies
  1. Zemer ti kisha dhene me kenaqesine me te madhe,por ne Prishtine ku je ti, brenda dites e kam te pamundur te ti sjell. Megjithate publikisht po te them, qe kur te na jepet mundesia te takohemi live ne te dyja, keto pantallona do jene te tuat :) Nese nuk e mbaj fjalen (gje qe nuk ka shanse te ndodhe) mund te me diskretitosh publikisht :)

   Delete
  2. O Yll, s'do ta prish un ate kombinim te bukur qe e ke. Gjithsesi, pasi vec se e the, me duket sikur te mi kesh falur tanime. T'kam shume shume yll <3

   Delete
 4. Me pelqen shume!
  M.

  ReplyDelete
  Replies
  1. M. ku ke qeneee? Thashe se me kishe braktisur hahahahaha Welcome back e dashur dhe mos bej me mungesa kaq te gjata, se jam mesuar aq shume me disa prej jush saqe kur nuk ju shoh me, me duket sikur me mungon nje pjese e shpirtit hahahahahaha

   Delete
 5. Ato takat njeher ishin mrekulli :))

  ReplyDelete
 6. sa bukur Aulona :)

  ReplyDelete
 7. o Aulon ku ke humbur se na mori malli? mua po me pelqen kombinimi. puc Ervana

  ReplyDelete
 8. Mua personalisht me pelqeka me shum bluza sesa pantallonat(qe jan yll edhe ato).x te mos folur x sandalet pastaj... me pelqejne aq shume saaaa se ke idene.po mua do mi falesh sandalet hahah.bej shaka. Yll te ka fal Zoti,marshalla.te xshendes Mila.

  ReplyDelete
 9. Vertet ke pas guxim te papare... :)

  ReplyDelete
 10. Po qe me pelqenka shuuuuume ! k

  ReplyDelete
 11. Mmmmm shume bukur dhe shume femerore :)
  Sandaleeeeeet (smile me sy me zemra)
  S'me besohet qe nuk po me zene syte komente te liga :)

  ReplyDelete
 12. fantastike,me pelqen shumeeeeeeeeee,dhe floket i ke shume ne forme :) Xh.

  ReplyDelete
 13. I guxuari, i fituari. Mua me pelqen shume ky kombinim i rrezikshem. Nuk ta lodh syrin. Me duket se kesaj radhe ke qelluar ne shenje meqe asnje koment negativ nuk ke marre deri tani :)Eda

  ReplyDelete
 14. Sa me pelqen ky kombinim edhe mua! <3

  xoxo

  www.disicouture.com

  ReplyDelete
 15. sandalet ylll sh femerore.kombinim i guximshem por interesant ,,,,,sikur te mos ishte vetem ai rripi:)

  ReplyDelete
 16. Sa me pelqekan sandalet, dhe me ate trup qe ke sido qe te vishesh do ngjash bukur.

  ReplyDelete
 17. Je super pjeshke Aulona ;)
  Cdo gje perfekte :D
  Super ass, <3() , trupi yll bukuroshe :p

  ReplyDelete