Friday, October 5, 2012

Lulet celin ne...vjeshte!

Perfundimisht mua kjo vapa me ka bere tjeter njeri. Nuk kam fuqi dhe nerva te bej asgje! Dua vetem te rri shtrire, ne ndonje vend me kondicioner, ose pishine afer. Po kalon dhe jave e para e tetorit dhe ne vazhdojme te dalim me kanatiere dhe pantallona te shkurtra! Une protestoj! Ne c'menyre? Duke mos veshur me kanatiere, sandale dhe funde e pantallona te shkurtra (pa geta) deri veren qe vjen. Le te beje vape sa te doja! Premtimi ka hyre ne fuqi qe sot, ne kete post ku ne vend te pantallonave, fundeve dhe fustaneve te shkurtra kam zgjedhur nje fund trecereksh me pala, qe ne gjuhen e jashtme dhe moderne i thone pleated skirt, ndersa une ne gjuhen time te thjesh dhe modeste i them: fundet e gjyshes! Sepse me te vertet ato modele me kujtojne, fundet e gjyshes, qe vetem pak kohe me pare edhe po te me kishin paguar nuk do i kisha veshur! E kam kombinuar me nje bluze me lule. Fatmiresisht lulet, qe une aq shume i dua ne veshje dhe aksesore, jane in edhe per kete sezon vjeshte (ku vjeshta?) - dimer.
Dhe kaq kisha per sot, sepse eshte aq vape, po aq vape saqe pertoj edhe te rri, jo me te shkruaj, Madje po ta shikoni nga fytyra ime, edhe fotot i kam bere si me inat te madh :P

P.S: Neser dhe pasneser do te kem gjera shume me interesante per te treguar, duke qene se kjo fundjave do te jete e mbushur me aktivitete te bukura, te bukura, ku do te jem e ftuar ;)


18 comments:

 1. Lovely combination! ❤
  Thar's your style,Keep it !! :)
  *Do me pelqente te te shikoia me flok post!

  http://dezenarch.blogspot.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Faleminderit shume! Ehhh edhe mua mepelqen ta shoh veten me floke te leshuar, por rralle here i kreh se i kam shume delikat :(

   Delete
 2. Me pelqen... Do kisha zgjedh cante tjeter por me pelqen gjithsesi.

  Shijohi rrezet e fundit te diellit :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Amaaaan se nuk i duaaaaa, t'i kam faluuur :P
   Do te isha shume kurioze te dija me cfare cante do ta kishe kombinuar ti. Mos perto po me shkruaj, more vesh? :P
   Hugs!

   Delete
 3. Sa me pelqen ky kombinim, te shkon shume :DDD

  P.S. mos e torturo veten me getaaaa

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jonkiii une i dashuroj getat, ato me ngjyra dhe me dizenjo te kuptohemi. Sepse po aq sa dashuroj kete lloj, aq shume urrej getat e xhamit te cilat kam vite qe nuk i vesh.

   Delete
 4. Ihh sa bukur! Edhe n'Kosove eshte njejte! Ende dalim me pantallona te shkurtra (pa get)! Isha shume e emocionuar qe te vishja si i thone ne anglisht my cozy sweaters ndersa ne te kunderten vdesim nga vapa dhe pluhuri! Me pelqen shume blogu yt! Suksese! <3

  ReplyDelete
  Replies
  1. Era te falenderoj shume e dashur qe me ndjek dhe per fjalet e mira qe me ke shkruar! Te perqafoj!

   Delete
 5. Oh lala so chic :) Nje nga veshjet me te bukura deri tani. Me pelqen kombinimi, ngjyrat dhe detaji i jakes ne bluze. Mos u anko nga vapa se kur te vij -4 grade, qe do rreshkasesh rruges ne mengjes dhe sdo dije te pushoje shiu me jave te tera, do kujtohesh per ditet qe the "do i nxjerr zine plazhit" dhe pas nje jave the "nuk e duroj dot me vapen". Te vura me shpatulla pas murit apo jo? Dhe keto fjale vijne nga nje njeri qe ne vape shperfytyrohet teresisht ngaqe nuk e duron dot :(
  Fundjave te mbare! Cant wait for reports :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Lisaaaaaaa aq shume ja kam nxjerre zine plazhit kete vit, saqe tani dua ti "nxjerr te bardhen" dimrit :P mundesisht me shume bore! :D
   Uroj te kesh kaluar nje fundjave te bukur :)

   Delete
 6. Kjo eshte nder veshjet me chic te tuajat. Kepucet mos jane Geox se ashtu po me duken! Keep rockin

  ReplyDelete
  Replies
  1. Faleminderit qe me ke shkruar! Kepucet nuk jane Geox, i kam marre ne Kosove por me vjen keq se s'po ja kujtoj emrin atij dyqanit tani :(

   Delete
 7. very beautiful . love it! :) well done!


  THE CHIC AND CHEAP BLOG
  THE CHIC AND CHEAP BLOG Facebook Page

  Dont forget to like my Facebook page too!

  ReplyDelete
 8. fundi shume i vecante :)) me pelqejne shume lloje te tilla...i gjithe kombinimi shume i kendshem

  ReplyDelete
 9. Look perfect...i love it..Ersa

  ReplyDelete