Saturday, October 20, 2012

Vajza qe ka rrembyer zemren time...:P

Na ishte nje here koha kur, cdo mengjes, gjeja e pare qe benim ishte te lexonim shtypin e dites dhe te informoheshim me te rejat me te fundit. Sot shtypin e dites nuk kemi pse ta lexojme me, se na e lexon Bashkimi cdo mengjes :P dhe kam pershtypjen se per nje pjese te mire te femrave, ky rituali i leximit te shtypit te dites eshte shnderruar me "leximin" dhe navigimin neper blogjet e preferuara. Te pakten une, bashke me kolegen time te zyres, qe ne te njejten kohe eshte edhe shoqja ime e ngushte, kete gje bejme cdo mengjes: e shoqerojme kafen e mengjesit, te ulura para kompjuterit, duke pare blogjet tona te preferuara.
Prej disa javesh une kam zbuluar dhe nje bloggere te re, me te cilen rash koke e kembe ne dashuri, qe ne momentin e pare qe e pash. Ishte nga ato dashurite qe te lene pa fryme per disa sekonda me radhe. Ajo quhet Tamara Gonzalez Perea, eshte nga Polonia dhe adhuron ngjyrat. Kete e ka shkruar te info e saj personale, por mjafton t'i hedhesh nje sy te shpejt blogut te saj per te vertetuar se Tamara ngjyrat i dashuron vertet. Kjo eshte dhe arsyeja perse une dashuroj Tamaren :D Kur e zbulova per here te pare blogun, humba ne te. Blogu i saj quhet macademiangirl, mund t'i hidhni nje sy dhe te me thoni si ju duket. Nderkohe une po postoj disa foto te saj me poshte.  11 comments:

 1. Dmth ti thua qe une ta tradhetoj "shoqen time" Elisa Nalin??? Nahhhhh ;)
  Edhe ketu paska shume veshje te bukura :/
  M.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jo mi, mos e tradheto Elisen ti. Edhe mua me pelqen Elisa. Thjesht shijo artin qe ben Tamara "ime" :P me ngjyrat dhe veshjen :)

   Delete
 2. A mund te besh nje post ku flet per blogjet tua te preferuara?

  ReplyDelete
  Replies
  1. edhe une i bashkohem kerkeses se Ditmires :)

   Delete
  2. Po, patjeter pse jo :) edhe pse te them te drejten tani jam apasionuar kaq shume pas Tamares, saqe me kane dale nga qejfi gjithe te tjeret :P

   Delete
 3. po cke me tamaren o lona...........ajo duket qe ka talent ne kobinimin e ngjyrave. Ajo po qe 1000 mij ngjyra do i bente bashk ne menyen me perfekte:))erisa

  ReplyDelete
  Replies
  1. C'te kem me Tamaren une o Eri (po te therras me emrin shkurt, meqe dhe ti me thirre Lona, gje qe e bejne vetem njerezit e afert per mua :D), pervecse me pelqen shume, si edhe ty mesa kuptoj nga komenti...

   Delete
 4. OK Kjo vajza ka stil te bukur, plot ngjyra & super te vecante & i adhuroj kapelat e saj fancy. Mgjth kjo nuk eshte nje lloj stili real. Ne kuptimin qe nje pakice SHUME E VOGEL njerezish mund te vishen keshtu: modele, njerez pasarelash, stiliste veshjesh, persona qe stilojne & kurojne veshjet e te tjereve, high couture people. Kjo edhe fotot duket qe i ka profesionale. Jane vertet te pakta punerat, bizneset dhe aktivitetet e perditshme qe te lejojne te tilla veshje. Te me kuptosh Aulon, vajza ka shume stil dhe shume unike eshte por eshte shume larg realitetit. Ti me ngjyrat e tua dhe unicitetin tend ngjan me bukur dhe vertet REALE!!

  ReplyDelete
 5. Personalisht nuk ja shume e dhene pas kaq shume ngjyrave. Thjesht shija ime qe nuk mund te perdor me shume se 3-4 ngjyra. Po e pergezoj cdokend qe mund ta beje kete gje :)

  ReplyDelete
 6. Oooo zot ca stili. E adhuroj!!!

  ReplyDelete