Wednesday, September 4, 2013

Muaji Gusht ne Instagram

Eshte data kater shtator dhe une me ne fund u kujtova per postin e Instagramit te muajit Gusht :D Por perpara se te kaloni tek fotot, te cilat sjellin ne menyre te permbledhur disa nga momentet dhe ngjarjet kryesore te muajit te shkuar, une dua te ndalem fare pak tek nje status dje ne Facebook qe me beri pershtypje dhe me thene te drejten me beri edhe pak qejfin.....Nuk e di nese ka lexuar blogun tim :D, nese eshte rastesi, apo nese vlen ajo shprehja "mendjet e medha mendojne njesoj" :D :P, por prof Fuga dje ka shkruar kete status dhe mua me pelqeu shume: "Një çift i dashuruar as i shkon ndëmend të bëjë dasëm". Kaq ne lidhje me kete teme, se c'kisha per te thene i kam thene ne shkrimin paraardhes, kush ka dashur te me kuptoje e ka bere, kush nuk ka dashur, si gjithmone ka preferuar te dale kundra. Edhe pse, sic e kam thene gjithmone, mendimet kundra te argumentuara mire jane gjithmone te mirepritura. Sa mire qe ka edhe mendime kundra, se jane tregues qe jetojme ne demokraci, apo jo? :P
Nderkohe me poshte po ju le me fotot e muajit gusht, nje muaj shume dembel, i kaluar pjesen me te madhe te kohes duke ndenjur kot, duke punuar pak dhe duke pushuar shume. Po ne fund te fundit e meritoj nje muaj te tille, nga 11 muajit te vitit apo jo? Nje sezon shume i ngjeshur me prit, me nje projekt te cilin te them qe e kam me shume qejf, me besoni qe kam thene shume pak. Por per momentin nuk mund te jap dot asnje detaj me shume...


Ne rubriken "Cudira shqiptare" e cila vjen te ju cdo muaj, kete here ju leme ne shoqerine e "Emra te cuditshem lokalesh dhe lavazhesh..."

Hahahahaha sa me pelqen kjo shprehja...besoj se nuk ka femer qe nuk eshte ndjere te pakten nje here keshtu, apo jo? :D

Edhe pse nuk kam patur fatin ta kem ne duar, me thane qe ka edhe Coca Cola te cilen mund ta ndani me Aulonen? :D I kane rene ndonjerit prej jush ndonje shishe me emrin tim ne te?

Quizz: Cfare eshte kjo, nje banane? Apo nje patellxhan? Apo...? :D

Shkrepja e duhur, ne momentin e duhur...per fat te keq te te gjithe atyre qe do te kishin shpresuar qe une te kem rene me turinj dhe te kisha thyer dy dhembet e pare, hunden dhe syzet, i them qe kjo foto eshte thjesht nje iluzion optik :D

Ne emision "Sillikon" ne radio NRG, me Niko Komanin dhe Klaudia Pepen. Nga fundi i shtatorit do te vijme me disa ndryshime te vogla...:)

"Mire qe i ngrite, por mund edhe ti kishe lare..." momentet nga nje udhetim i kendshem ne fundjave...:D

Nje dite e zakonshme gushti ne Vlore, pas 30 minutash shi...Perton te shkosh deri te deti? Ne Vlore detin ta sjellin ne mes te qytetit...:D Megjithate mbetet vendi i preferuar ne Shqiperi, per te kaluar fundjavat.

Mbreti dhe mbreteresha...:D 

Duke bere tre hapshin ne pishine...nje, dy, tre....bellduf ne uji :D

Nje nga fotot e mia te preferuara ne cift...vjet ne Formentera :)

Moda me e re e fotove qe i bejne vajzat kembeve teksa jane te shtrira ne plazh, ne Amerike eshte quajtur "hot dog legs" :D Gjeni cilat jane kembet dhe cilet "hot dog"-et ne kete foto :D
Pasi i kemi mbyllur pushimet edhe per kete vit, here pas here nuk na mbetet vecse te sjellim ne mendje pushimet e kaluara....Ibiza 2012
Vertet pushimet i mbaruam qe ne qershor, ama fundjavat e kendeshme dhe argetuese vazhdojne....Rruges per ne Mal te Zi, per te kaluar nje kater ditesh simpatik, me grupin me simpatik dhe te cmendur :D

Pamja nga ballkoni i dhomes, Petrovac

Ah dashuria....mund te shihesh per minuta te tera ne sy dhe serish mos te ngopesh me te....:)

Largohu Aulona ti nga drogaaaaa....hahahahahahaha

Plazhet e Budves gjithmone i kam pelqyer shume...

...akoma dhe me shume kam pelqyer pljeskavicat...ahhh cfare s'do jepja per te patur nje pjate te tille tani ne zyre...:(

Nje nga ato fotot ku te pelqen vetja shume...:D :P

Dhe une vazhdoj te mos ngopem duke e pare...:) <3

Sister's love...(ne momentet kur nuk jemi duke u zene, e sigurte qe jemi duke u dashur :D) hahahahahaa

5 comments:

 1. Me pelqejne te gjitha fotot xvec asaj pljeskavices... nuk me shijojne fare:) duket qe ke kaluar super kte vere ;-) mila

  ReplyDelete
 2. Love your instapx. Keep on sharing instamoments! ;-)

  xoxo

  www.disicouture.com

  ReplyDelete
 3. Amazing photoes ! Amazing summer ! :
  Xo xo !!!

  http://joeljojojojo.blogspot.gr/

  ReplyDelete
 4. Do you prefer Pepsi or Coke?
  SUBMIT YOUR ANSWER and you could win a prepaid VISA gift card!

  ReplyDelete